Licznik odwiedzin : 1103674
Logo
10-10-2017

Zwyczajny Walny Zjazd

LVIII Zwyczajny Walny Zjazd Delegatów ZASP odbędzie się
w dniach 16-17 kwietnia 2018 roku

  • Forum Przyszłości Kultury 2017
  • Konkurs na dyrektora Teatru Lalek Arlekin w Łodzi
  • Nówka Sztuka. Dramaty Współczesnej Polski
  • Kto to był Erwin Axer?

ZASP

Forum Przyszłości Kultury 2017
21-10-2017

Forum Przyszłości Kultury 2017

Ruszyła rejestracja uczestników Forum Przyszłości Kultury 2017. Forum odbędzie się w dniach 18-19 listopada w Teatrze Powszechnym w Warszawie.
Formularz do rejestracji znajdą Państwo pod linkiem: http://forumprzyszloscikultury.pl/rejestracja (ilość miejsc ograniczona).

Forum Przyszłości Kultury to przestrzeń namysłu nad znaczeniem i perspektywami rozwoju kultury we współczesnej Polsce. W czasie, gdy instytucje ulegają destrukcji, wolność słowa jest ograniczana, a sfera publiczna poddawana zapędom cenzorskim, potrzebna jest nowa wizja kultury promującej postawy krytyczne, różnorodność, otwartość, empatię dla inności i poszanowanie praw mniejszości.

@@TXT_WIECEJ@@
Konkurs na dyrektora Teatru Lalek Arlekin w Łodzi
20-10-2017

Konkurs na dyrektora Teatru Lalek Arlekin w Łodzi

Prezydent Miasta Łodzi ogłosił konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru Lalek "Arlekin" im. Henryka Ryla w Łodzi. Termin składania ofert do konkursu upływa 20 listopada 2017 roku.


http://bip.uml.lodz.pl/urzad-miasta/ogloszenia-i-zawiadomienia/praca/pozostale-oferty-pracy/


@@TXT_WIECEJ@@
Nówka Sztuka. Dramaty Współczesnej Polski
20-10-2017

Nówka Sztuka. Dramaty Współczesnej Polski

Już po raz czwarty - od 26 do 29 października - odbędzie się w Warszawie przegląd Nówka Sztuka. Dramaty współczesnej Polski, podczas którego zaprezentowane zostaną spektakle wyróżnione i nagrodzone w 23. Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Przedstawienia będzie można obejrzeć w Teatrze Ochoty, Teatrze Syrena oraz Instytucie Teatralnym, który jest organizatorem przeglądu. 

http://www.nowka-sztuka.pl/

@@TXT_WIECEJ@@
Kto to był Erwin Axer?
19-10-2017

Kto to był Erwin Axer?

W 2017 roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Erwina Axera, wybitnego reżysera, pisarza, dyrektora teatrów, pedagoga warszawskiej szkoły teatralnej, a także zaangażowanego społecznika i przedstawiciela ZASP-u. Jednym z wydarzeń rocznicowych jest Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Kto to był Erwin Axer?”, która odbędzie się w Warszawie, w dniach 20-21 października, w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza (ul. Miodowa 22/24). Tytuł konferencji nawiązuje do tekstu o reżyserze autorstwa Jerzego Koeniga "Kto to jest Erwin Axer" (1975). Organizatorem konferencji jest Wydział Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza i Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. 

@@TXT_WIECEJ@@
V Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfest w Łodzi
18-10-2017

V Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfest w Łodzi


Już 19 października rozpocznie się V Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfest w Łodzi. W jury festiwalu zasiądą Anna Nowicka, Marcin Brzozowski oraz Magnus von Horn. Podczas Festiwalu widzowie zobaczą kilka spektakli konkursowych, a także ciekawe wydarzenia towarzyszące, wśród nich "Moskwa-Pietuszki”, „Raw Light” czy „Tato nie wraca”. Tegoroczna edycja, która potrwa do 22 października, odbędzie się w Teatrze Szwalnia w Łodzi.
 

@@TXT_WIECEJ@@
Dialog – Wrocław: Naprzód! Ale dokąd?
16-10-2017

Dialog – Wrocław: Naprzód! Ale dokąd?

14 października rozpoczęła się dziewiąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog - Wrocław. W tym roku hasłem przewodnim będzie „Naprzód! Ale dokąd?”, a we Wrocławiu zagości wielu wybitnych europejskich artystów, m.in. Alain Platel i Ivo van Hove.

@@TXT_WIECEJ@@
 Dni polskiej dramaturgii w Kolada Teatr
16-10-2017

Dni polskiej dramaturgii w Kolada Teatr

Polska Fundacja Artystów Scenicznych "Plac Teatralny" z Poznania realizuje wspólnie z Kolada Teatr oraz Instytutem Polskim w Moskwie projekt "Współczesny Dramat Polski w Kolada Teatr". W programie "Dni polskiej dramaturgii" w Jekaterynburgu (27-29 października) znajdą się czytania, spotkanie autorskie oraz premiera jednego z polskich dramatów.

W ramach projektu uczniowie reżyserii ze szkoły Nikołaja Kolady wraz z zespołem aktorskim Kolada Teatr przygotują czytania czterech polskich dramatów. W dniach 28-29 października zaprezentowane zostaną: "Obce Ciała" Julii Holewińskiej, "Gardenia" Elżbiety Chowaniec, "Walizka" Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk oraz najnowszy dramat Artura Pałygi "W promieniach", który został przetłumaczony specjalnie na potrzeby prezentacji polskiej dramaturgii w Jekaterynburgu.

Projekt wspierają: Instytut Teatralny, Instytut Adama Mickiewicza, miesięcznik "Teatr", Polsko-Rosyjska Izba Handlowo-Przemysłowa, Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury oraz ZASP.

@@TXT_WIECEJ@@
Warsztaty dla dzieci w Klubie Aktora SPATiF
16-10-2017

Warsztaty dla dzieci w Klubie Aktora SPATiF

15 października w krakowskim Klubie Aktora SPATiF po raz pierwszy zorganizowaliśmy warsztaty dla dzieci z rodzicami "Kreatywne zabawki", które poprowadziła krakowska architekt i pedagog - Małgorzata Bojanowska. "Kreatywne zabawki" to jej autorski projekt na wspólnie spędzony czas i naukę. Tym razem uczestnicy warsztatów tworzyli interaktywne pajace. Radości nie było końca, gdyż każde dziecko mogło zabrać ze sobą własnoręcznie wykonaną zabawkę. Już dziś rano pojawiły się pierwsze zapytania o kolejne tego typu przedsięwzięcie.

@@TXT_WIECEJ@@
Olgierd Łukaszewicz laureatem Platynowego Szczeniaka
13-10-2017

Olgierd Łukaszewicz laureatem Platynowego Szczeniaka

We Wrocławiu rozpoczął się 6. Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa. Podczas uroczystej Gali otwarcia Olgierd Łukaszewicz i Anna Dymna odebrali statuetki Platynowych Szczeniaków za wybitne osiągnięcia w aktorstwie filmowym.Galę poprowadziła Anna Dereszowska i Andrzej Sołtysik.

Gratulujemy Laureatom!

http://www.festiwalaktorstwa.pl/

@@TXT_WIECEJ@@
Zmiany w sposobie rozliczania i opłacania składek ZUS po 1  stycznia 2018
13-10-2017

Zmiany w sposobie rozliczania i opłacania składek ZUS po 1 stycznia 2018

1 stycznia 2018 r. zmieni się sposób rozliczania i opłacania składek na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz Fundusz Emerytur pomostowych.

Poniżej przedstawiamy informacje o nowych zasadach.

 

@@TXT_WIECEJ@@
1 2 3 4 > >>