
Fundusz SKE
ZASP utworzył właściwą Komisję do rozpatrywania wniosków dot. Działalności Socjalnej, Kulturalnej i Edukacyjnej (SKE) w Programie socjalnym, w Programie kultura oraz w Programie edukacja.
Zasady prowadzenia Komisji SKE określa Regulamin ds. działalności socjalnej, kulturalnej lub edukacyjnej (SKE) oraz poszczególne Szczegółowe warunki dostępu beneficjentów do świadczeń w zakresie działalności socjalnej, kulturalnej, edukacyjnej.
Warunkiem uczestniczenia w danym Programie jest wymóg złożenia wniosku (dostępny na stronie Internetowej ZASP w zakładce SKE).
Kolejny nabór
Kolejny nabór o przyznanie świadczenia w ramach SKE w Programie kultura i w Programie edukacja jest w terminie 1 – 30 października 2023 r.,
a termin realizacji świadczenia w terminie 1 stycznia – 30 czerwca 2024 r.
Wnioski w Programie socjalnym są przyjmowanie przez cały rok.
Poniżej znajdują się obszary w jakich można składać wnioski w Programie SKE.
Przedmiotem programu Kultura jest:
1. Przyznawanie stypendiów i stażów na indywidualny rozwój twórczy i artystyczny beneficjentów lub realizację przez nich projektów kulturalnych.
2. Przyznawanie lub fundowanie nagród za szczególne osiągnięcia lub zasługi dla środowiska twórczego i artystycznego, które mają na celu wyróżnienie zwłaszcza tych osób, których dokonania wnoszą znaczący wkład w kultywowanie tradycji i tworzenie nowych wartości kultury lub przyczyniają się do promocji kultury polskiej w świecie.
3. Finansowanie lub współfinansowanie organizowanych przez sekcje branżowe lub Oddziały ZASP projektów kulturalnych.
4. Wydawanie periodyku branżowego oraz publikacji okazjonalnych lub ich dofinansowywanie, zwaną dalej „działalnością kulturalną”.
Przedsięwzięcie powinno być realizowane w terminie do końca danego roku kalendarzowego. Wszystkie dofinansowane przedsięwzięcia kulturalne powinny zawierać efekt finałowy w postaci np.: premiery, publikacji, upowszechnienia wyników lub opracowań itp.
Przedmiotem Programu Edukacja jest:
1. Realizacja organizacji egzaminów eksternistycznych związanych z nadawaniem uprawnień zawodowych określonych przepisami prawa.
2. Realizacja organizacji poradni oraz kursów przygotowawczych do egzaminów eksternistycznych.
3. Realizacja organizacji kursów i zajęć z zakresu sztuki, teatru i muzyki, tańca, estrady, radia i scenografii.
4. Finansowanie, jak również organizowanie, innych form edukacji związanych z rozwojem zainteresowań, uzyskiwaniem lub uzupełnianiem wiedzy i kwalifikacji zawodowych.
5. Finansowanie edukacji w szkołach artystycznych
Przedmiotem Programu Socjalnego jest:
1. Rzeczowa i finansowa pomoc realizowana poprzez udzielenie bezzwrotnych zapomóg dla beneficjentów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej lub zdrowotnej.
2. Świadczenia pobytowe, opiekuńczo-zdrowotne i rehabilitacyjne realizowane przez Dom Artystów Weteranów Scen Polskich im. Wojciecha Bogusławskiego.
3. Świadczenia zdrowotne i rehabilitacyjne realizowane na rzecz beneficjentów znajdujących się w trudnej sytuacji zdrowotnej.
4. Doradztwo artystyczne, zawodowe i prawne w sprawach wynikających z działalności zawodowej beneficjentów.