Cyber ZASP

Chór ZASP

Koleżanki i Koledzy! 

Chór Oddziału ZASP w Warszawie śpiewa i… ponawia nabór!

Serdecznie zapraszamy do grona śpiewaków CHÓRU działającego przy Oddziale ZASP w Warszawie od połowy września ubiegłego roku. 

Efekt naszej dotychczasowej pracy pod kierunkiem Beli Krynickiej – cztery kolędowe występy między 6 a 23 stycznia br. – przekonuje, że grupka indywidualistów, nawet nieliczna jak nasza, może razem zaśpiewać pięknie,
z pasją i werwą, bawiąc się i dając innym wiele radości. 

Kolędowaliśmy przy Dworcu Centralnym z bezdomnymi podczas wieczornego posiłku serwowanego im co tydzień przez Fundację „Daj Herbatę”; zaśpiewaliśmy dla Koleżeństwa z Sekcji Estrady ZASP na noworocznym spotkaniu i na niedzielnej mszy w DAW w Skolimowie dla jego pensjonariuszy; wreszcie wspólnie z chórem Con Passione daliśmy koncert w pięknym kościele w Lesie Bielańskim. Z występu na występ brzmieliśmy coraz pewniej, śmielej, lepiej. Było pięknie, czujemy progres, jest niemała satysfakcja, ale… martwi, że nas tak niewielu. Czujemy, że moglibyśmy muzykować lepiej, pełniej, mocniej – w większym gronie. 

Jeśli więc lubisz śpiewać w grupie, jeśli chcesz, możesz i będziesz regularnie raz w tygodniu pracować na próbie chóru nad głosem, emisją, oddechem, słuchem melodycznym i harmonicznym, poczuciem rytmu, etc. a także nad repertuarem, jeśli jesteś otwarty na nowe techniki wokalne – przyjdź, sprawdźmy, co razem możemy „śpiewająco” zdziałać. 

Chór jest otwarty dla wszystkich członków OW ZASP, i nie tylko – działa przy Oddziale w Warszawie, ale jedna z koleżanek dojeżdża z Wrocławia 🙂 

Zajęcia w każdy poniedziałek w godzinach 16-19 prowadzi kierownik artystyczny chóru Bela Krynicka – absolwentka Wydziału Dyrygentury Chóralnej
UM im. F.Chopina, lauretka I nagrody w konkursie dyrgentury w Samarze (Rosja), autorka partii chórów w wielu przedstawieniach teatralnych, – m.in. „Król Edyp” i „Szalbierz” w warszawskim Teatrze Dramatycznym – świetna osoba i fachowiec. 

Deklaracje uczestnictwa, a w razie wahań także wszelkie pytania, proszę kierować do niżej podpisanego – jestem inicjatorem chóru i jego tymczasowym kierownikiem. Warto się pośpieszyć – repertuar rośnie i jest sporo do przekazania. 

Z koleżeńskim pozdrowieniem 
Aleksander Trąbczyński

email: trabczynski@wp.pl
telefon +48 665 111 404