Aktualności

Baśniowy koncert dla najmłodszych w Teatrze „Kubuś”

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego oraz Muzeum Zabawek i Zabawy zapraszają najmłodszych wiekiem i duchem do udziału w muzyczno-teatralnej zabawie, która rozbudzi wyobraźnię nawet w najbardziej pochmurny, jesienny dzień.

W baśniowy nastrój młodą widownię wprowadzą aktorzy Teatru „Kubuś”: Agata Sobota, Ewa Lubacz, Andrzej Skorodzień, Małgorzata Oracz, Anna Iwasiuta, Jolanta Kęćko, którzy zaśpiewają piosenki
z przedstawień m. in. „Nocy żywych zabawek” czy „Pan Brzuchatek” w nowych aranżacjach muzycznych (Wojciech Lipiński – gitara i aranżacja muzyczna, Piotr Sitkowski – instrumenty klawiszowe, Patryk Miszczak – bas, Jakub Nowak – perkusja). Koncert poprowadzą edukatorzy Muzeum:  Przemysław Krystian, Katarzyna Hodurek-Kiek. Pierwszy koncert odbędzie się
w plenerze, na dziedzińcu Muzeum Zabawek i Zabawy, kolejne na scenie Teatru „Kubuś”. Wstęp wolny i bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona (do 100 osób).

Po każdym koncercie „Baśniowy koncert dla najmłodszych” odbędą się półgodzinne warsztaty teatralno-muzyczne oparte na: ćwiczeniach rytmiczno-muzycznych, pracy z ciałem oraz zabawach integracyjnych z elementami rytmiki i dramy dla rodzin. Warsztaty poprowadzą naprzemiennie aktorzy: Rafał Iwański i Anna Iwasiuta. Na zajęcia należy się wcześniej zapisać telefonicznie (tel. 888-216-498). Liczba miejsc ograniczona (do 15 osób – rodzice wraz z dziećmi).

Projekt „Baśniowy koncert dla najmłodszych” jest realizowany w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego 2021.

 

Harmonogram koncertów

3 października, godz. 16.00

Dziedziniec Muzeum Zabawek i Zabawy (pl. Wolności 2)

17 października, godz. 16.00

Duża Scena, Teatr „Kubuś” (ul. Duża 9)

24 października, godz. 16.00

Duża Scena, Teatr „Kubuś” (ul. Duża 9)

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

W poniedziałek, 22 maja 2023 r. w Domu Kultury ŚWIT w Warszawie celebrowaliśmy nasze coroczne święto Dzień Artysty Śpiewaka. To już XXIV edycja tego wydarzenia, wymyślonego przez naszego wspaniałego kolegę Andrzeja Wizę i wspólnie zainicjowanego w 1998 roku z osobą niezwykłej energii i charyzmy, działaczką na rzecz naszej wspólnoty artystycznej ZASP – Ireną Jezierską.
więcej
Poświatowskiej stała się punktem wyjścia przy tworzeniu monodramu pt. „Pneuma” na podstawie „Opowieści dla Przyjaciela”. Spektakl zaprasza widza do udziału w uniwersalnej paraboli nie tylko o człowieku żyjącym z nieuleczalną chorobą, ale także poszukującym sensu i pełni w miłości do życia.
więcej
W dniach 6 – 13 maja 2023 r. w Nowym Sączu odbył się XX Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari.Do konkursu przystąpiło 63 uczestników (wyłonionych spośród ponad 200 zgłoszeń). Do trzeciego, finałowego etapu zakwalifikowało się 9 osób (5 w kategorii żeńskiej i 4 w kategorii męskiej).
więcej
Na zakończenie 41. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, jury ZASP w składzie: przewodnicząca: Ewa Leśniak oraz Anna Bobrowska – Ekiert & Marek Lipski, po obejrzeniu wszystkich 13 spektakli dyplomowych prezentowanych podczas 41. Festiwalu Szkół Teatralnych, przyznało dwie nagrody:
więcej
Redakcja Scen Polskich rozpoczyna prace nad kolejnymi numerami wydawnictwa.
więcej
Sekcja Teatrów Muzycznych ZASP serdecznie zaprasza na uroczysty koncert z okazji obchodów Dnia Artysty Śpiewaka, który odbędzie się w poniedziałek, 22 maja 2023r, godz. 17:00 w Domu Kultury ŚWIT w Warszawie, ul. Wysockiego 11. Całość sfinansowana ze środków SKE ZASP.
więcej