Aktualności

Baśniowy koncert dla najmłodszych w Teatrze „Kubuś”

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego oraz Muzeum Zabawek i Zabawy zapraszają najmłodszych wiekiem i duchem do udziału w muzyczno-teatralnej zabawie, która rozbudzi wyobraźnię nawet w najbardziej pochmurny, jesienny dzień.

W baśniowy nastrój młodą widownię wprowadzą aktorzy Teatru „Kubuś”: Agata Sobota, Ewa Lubacz, Andrzej Skorodzień, Małgorzata Oracz, Anna Iwasiuta, Jolanta Kęćko, którzy zaśpiewają piosenki
z przedstawień m. in. „Nocy żywych zabawek” czy „Pan Brzuchatek” w nowych aranżacjach muzycznych (Wojciech Lipiński – gitara i aranżacja muzyczna, Piotr Sitkowski – instrumenty klawiszowe, Patryk Miszczak – bas, Jakub Nowak – perkusja). Koncert poprowadzą edukatorzy Muzeum:  Przemysław Krystian, Katarzyna Hodurek-Kiek. Pierwszy koncert odbędzie się
w plenerze, na dziedzińcu Muzeum Zabawek i Zabawy, kolejne na scenie Teatru „Kubuś”. Wstęp wolny i bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona (do 100 osób).

Po każdym koncercie „Baśniowy koncert dla najmłodszych” odbędą się półgodzinne warsztaty teatralno-muzyczne oparte na: ćwiczeniach rytmiczno-muzycznych, pracy z ciałem oraz zabawach integracyjnych z elementami rytmiki i dramy dla rodzin. Warsztaty poprowadzą naprzemiennie aktorzy: Rafał Iwański i Anna Iwasiuta. Na zajęcia należy się wcześniej zapisać telefonicznie (tel. 888-216-498). Liczba miejsc ograniczona (do 15 osób – rodzice wraz z dziećmi).

Projekt „Baśniowy koncert dla najmłodszych” jest realizowany w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego 2021.

 

Harmonogram koncertów

3 października, godz. 16.00

Dziedziniec Muzeum Zabawek i Zabawy (pl. Wolności 2)

17 października, godz. 16.00

Duża Scena, Teatr „Kubuś” (ul. Duża 9)

24 października, godz. 16.00

Duża Scena, Teatr „Kubuś” (ul. Duża 9)

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

W tym roku mija 290 rocznica pierwszego wystawienia w Neapolu w roku 1733, opery buffa ”La serva padrona”, najsłynniejszego dzieła G. P. Pergolesiego. Jest to zabawna historia pana terroryzowanego przez pokojówkę, który, mając dosyć kaprysów służącej, postanawia ożenić się, w nadziei, że żona zapanuje nad służbą i przywróci porządek w domu.
więcej
1 grudnia w Klubie Aktora SPATiF w Krakowie w godz. 12.00-20.00 odbędzie się organizowany przez Sekcję Tańca i Baletu ZASP Koncert Taneczny z okazji pierwszego branżowego spotkania teoretyków i krytyków tańca z praktykami tej sztuki.
więcej
W Krakowie zakończyło się 13. Forum Młodej Reżyserii. W tym roku Związek Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenie przyznał nagrody w trzech kategoriach, które w imieniu ZG ZASP wręczyli : wiceprezes ZG ZASP – Krzysztof Górecki oraz członek Oddziału ZASP w Krakowie – Sławomir Sośnierz.
więcej
27 października 2023 o godzinie 19.00, w galerii Dom ze Sztuką w Warszawie w Centrum Praskim KONESER (przy Placu Konesera) odbył się wernisaż wystawy „Caravaggio- Sztuka umierania, narodzin i trwania”.
więcej
Pamiętamy…
więcej
Napięta sytuacja między Zespołem a Dyrekcją Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, zaistniała również na tle niezadawalającej wysokości wynagrodzeń dla artystów i pozostałych pracowników teatru, stała się powodem wizyty prezesa ZASP, Krzysztofa Szustera, który podjął się próby negocjacji pomiędzy stronami konfliktu.
więcej