Search
Generic filters
Dom Artystów Weteranów

DOM ARTYSTÓW WETERANÓW
SCEN POLSKICH DAW – SKOLIMÓW

Przyjazny dom z duszą. Jedyny taki w Polsce.

Dom Artystów Weteranów Scen Polskich (DAW) znajduje się w Skolimowie – w uzdrowiskowej części miejscowości Konstancin-Jeziorna, położonej ok. 25 km od centrum Warszawy. To dom dedykowany seniorom, w którym dbamy zarówno o potrzeby zdrowotne mieszkańców, jak i o to, by każdy mógł w pełni korzystać z życia – w DAW oraz poza nim. Naszym priorytetem jest zapewnienie mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa i niezależności jednocześnie (pokoje są jednoosobowe, dom jest otwarty w ciągu dnia). U nas każdy mieszkaniec jest wyjątkowy i ważny.

DAW to dom szczególny, z barwną historią, dlatego niektórym wydaje się niedostępny – tymczasem jest to dom niepubliczny, ale funkcjonujący na takich samych zasadach jak publiczne domy opieki społecznej (z możliwością dofinansowania w ramach systemu pomocy społecznej). Opłata za pobyt jest niższa niż w większości tego typu placówek na terenie Warszawy.

Podążamy za indywidualnymi potrzebami, by każdy senior czuł się objęty odpowiednią opieką. Naszym atutem jest personel, który wsłuchuje się w głos mieszkańców oraz ich rodzin i odnosi się do podopiecznych z empatią i szacunkiem. Zespół pracowników DAW zapewnia profesjonalną opiekę przez całą dobę.

Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie powstał z inicjatywy aktora Antoniego Bednarczyka w 1927 roku, działkę pod dom podarował Wacław Preker. Wybudowany ze składek członków ZASP i darowizn miłośników teatru powstał z myślą o emerytowanych aktorach. Od samego początku naszą intencją jest tworzenie miejsca, gdzie nie ma smutku i nudy, słychać rozmowy o teatrze i śmiech, rozbrzmiewa muzyka, a przede wszystkim, gdzie każdy czuje się bezpiecznie i dobrze. Od 10 lat nasze drzwi są otwarte również dla członków rodzin artystów oraz przedstawicieli innych zawodów artystycznych. Przez 100 lat ZASP kontynuuje wizję założycieli DAW – domu z przyjazną rodzinną atmosferą.

To jedyne takie miejsce w Europie.

100-letnie doświadczenie

W codziennej pracy opieramy się na 100-letnim doświadczeniu działalności w opiece długoterminowej w Polsce.

Posiadamy 50 miejsc. Mamy do dyspozycji wygodne pokoje jednoosobowe (bez dodatkowej opłaty) i kilka pokoi małżeńskich (duże pokoje dwuosobowe). Zapewniamy całodobową opiekę, usługi opiekuńczo-pielęgnacyjne, opiekę lekarską, zajęcia usprawniające i aktywizujące. W DAW organizowane są wydarzenia kulturalne: koncerty muzyczne, spotkania z poezją, występy artystyczne, a także wyjazdy do teatrów, domów kultury, muzeów. Zapewniamy smaczne, domowe, całodzienne domowe wyżywienie przygotowywane przez naszą kuchnię. Doskonała lokalizacja w pobliżu lasów sosnowych Uzdrowiska Konstancin stanowi bardzo dobre uzupełnienie naszej oferty.

Aktualny średni miesięczny koszt utrzymania mieszkańca w DAW wynosi: 8 630 zł. (Zgodnie z zarządzeniem nr 14/ORG/2024 Starosty Piaseczyńskiego z dnia 8 lutego 2024 r., opublikowanym w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego z dnia 14.02.2024 r.)

SKOLIMÓW

Dom Artystów Weteranów Scen Polskich
ul. Pułaskiego 6, 05-510 Konstancin-Jeziorna

Skolimów jest uzdrowiskową częścią miasta Konstancin-Jeziorna,
położoną 25 km od centrum Warszawy w kierunku południowo-wschodnim. Z Warszawy można tu dojechać autobusem komunikacji miejskiej 724 ze stacji Metro Kabaty (przystanek „Konstancin-Jeziorna
Dom Artystów”).

Dojazd samochodem z centrum zajmuje ok. 40 minut. Na terenie DAW znajduje się parking.

Zachęcamy do wsparcia DOMU ARTYSTÓW WETERANÓW SCEN POLSKICH
W SKOLIMOWIE przekazując 1,5 % PODATKU
KRS 0000161031 (Fundacja Artystów Weteranów Scen Polskich)