Search
Generic filters
Strona główna
Tworzymy
społeczność
artystów
sztuk scenicznych

Związek Artystów Scen Polskich ZASP
– Stowarzyszenie

Strona główna
Tworzymy
społeczność
artystów
sztuk scenicznych

Związek Artystów Scen Polskich ZASP
– Stowarzyszenie

KIM JESTEŚMY

Jesteśmy największą w Polsce organizacją jednoczącą artystów sztuk scenicznych. Zrzeszamy w sekcjach branżowych twórców zatrudnianych w teatrze i na estradzie, w radiu i telewizji, filmie, dubbingu, itd.

Stoi za nami wielka, ponad 100-letnia, historia. Działamy na rzecz naszego środowiska. Chcemy, aby artyści sztuk scenicznych w Polsce znali swoje prawa, czuli moc wspólnoty i własną sprawczość.

0
aktywnych członków
0
lata historii
0
oddziałów lokalnych
0
sekcji
branżowych
CZYM SIĘ ZAJMUJEMY
Zrzeszamy artystów

Będąc członkiem ZASP możesz mieć wpływ na przyszłość naszego środowiska i cieszyć się z dodatkowych korzyści bycia w Stowarzyszeniu. Razem możemy więcej.

Wspieramy rozwój

Jesteśmy mecenasem kultury oraz prowadzimy szeroką działalność socjalną na rzecz naszych członków. Edukujemy, doradzamy, organizujemy szkolenia oraz programy dotacyjne.

Dbamy o nasze prawa

Pełnimy funkcję organizacji zbiorowego zarządzania („OZZ”) – chronimy autorskie prawa pokrewne aktorów), tancerzy oraz prawa autorskie radiowych reżyserów teatralnych.

Aktualności
Jednym z najbardziej istotnych filarów ZASP jako organizacji zbiorowego zarządzania (tzw. “OZZ”) jest Komisja ds. inkasa i repartycji ZASP, której ostatnie posiedzenie odbyło się 15.04.2024. 
Wspomnienia
06.01.1931 r. – 
09.02.2024 r.
Pożegnaliśmy Stanisławę Grotowską, realizatorkę i reżyserkę radiową, przez dziesięciolecia związaną z Polskim Radiem, Członkinię ZASP od 1966 roku, w 2014 przyjętą przez Delegatów Walnego Zjazdu do elitarnego grona “Członków Zasłużonych ZASP“.
PATRONATY
WSPÓŁPRACUJEMY Z
POZNAJMY SIĘ
Poznajmy się

Zachęcamy do kontaktu, zadawania pytań, przekazywania uwag i komentarzy.

Media społecznościowe
Oddziały

Możesz skontaktować się bezpośrednio z reprezentantem danego Oddziału w Polsce.