Aktualności

Convict Women Teatru Kropka Theatre

Teatr Kropka Theatre jest teatrem polskim, chociaż pierwszą dekadę rozwoju przeszedł w Australii. Niniejszy spektakl to pionierska realizacja spektaklu dokumentu.

Kontemplacja na temat kobiet zesłanych z Anglii do kolonii karnej do Australii wprowadza widzów w niezwykłe doświadczenie więźniarek wyniesione ze spisanych wypowiedzi świadków – ofiar wydarzeń historycznych i społecznych w latach 1800-1835.

Przedstawienie autentycznego portretu inteligentnych, zdecydowanych i utalentowanych kobiet, które stawiały czoła surowej i zdominowanej przez mężczyzn krainie, pomimo surowych ograniczeń społecznych wobec wszelkich form kobiecych osiągnięć lub osobistej ekspresji. Ich cierpienia i triumfy opowiedziane są w sposób poetycki i dynamiczny. Intensywność formy sprawia, że widz ​​czuje się tak, jakby przeżywał z aktorką każdy ból bohaterek.

‘Wydaje się jakby grając na scenie żyła w stanie ciągłego wyzwania poszukując rzadkiego, cennego klejnotu, który to zamieszkuje schowany w duszy artystki’.

Hessa Shahin, Fujairah News, Emiraty Zjednoczone. Cytat z recenzji, 2014

fot. Teatr Kropka Theatre
DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

Zarząd Główny ZASP ustalił termin Zwyczajnego LXIV Walnego Zebrania Delegatów ZASP na dzień 19-20 czerwca 2023 roku.
więcej
Nagrodę im. Andrzeja Nardellego, za najlepszy debiut aktorski w teatrach dramatycznych, Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP przyznaje od sezonu 1998/1999. Tradycyjnie już zwracam się do dyrektorów teatrów z prośbą o wskazanie kandydatów do tej prestiżowej Nagrody wraz z krótkim uzasadnieniem.
więcej
Orędzie Prezesa ZASP – Krzysztofa Szustera z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru 2023.
więcej
Tegoroczne obchody Światowego Dnia Lalkarstwa, odbyły się, z racji setnej rocznicy urodzin Adama Kiliana, scenografa związanego z tą sceną, w warszawskim Teatrze Lalka
więcej
Informujemy, że Zarząd Główny ZASP, w oparciu o Regulamin Nagrody im. Leona Schillera, nie przyznał Nagrody w roku 2023 za rok 2022.
więcej
Odszedł Waldemar Wilhelm – aktor, reżyser, pedagog na Wydziale Lalkarskim warszawskiej PWST im. A. Zelwerowicza, wykładowca i dziekan na Wydziale Aktorskim w PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi. W latach 1975-76 reżyser w Teatrze im. Węgierki w Białymstoku, dyrektor teatrów: im. Bogusławskiego w Kaliszu (1977-80), Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi (1993-2009).
więcej