Aktualności

Fundacja Kultury i Sztuki zaprasza do wzięcia udziału w programie edukacyjnym „ROZMOWY O SZTUCE BALETU” oraz w Konkursie Choreograficznym

Dwuodcinkowy program online prezentuje historię polskiego baletu, kunszt sztuki baletowej i związanych z nią twórców.
Historię baletu przybliża Joanna Sibilska wykładowca historii baletu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie i Warszawskiej Szkoły Baletowej, o wybitnych postaciach baletu opowiada prowadząca program Zofia Rudnicka tancerka i choreograf, dr hab. Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, członkini Sekcji Tańca i Baletu ZASP.
Gośćmi programu są soliści Polskiego Baletu Narodowego – Izabela Milewska i Maksim Woitiul, choreografowie Opery Narodowej – Anna Hop i Emil Wesołowski oraz wybitne scenografki Zofia de Ines- Lewczuk i Jadwiga Jarosiewicz.
Projekt składa się z dwóch odcinków realizowanych w formule online, premiera pierwszego odcinka 21 września 2022 o godz.20.00, drugiego odcinka 21 października 2022 o godz.20.00. W pierwszym odcinku ogłoszony zostanie Konkurs Choreograficzny. Do udziału w konkursie zapraszamy osoby mające aspiracje choreograficzne. Zadaniem będzie ułożenie krótkiej, max 2 minutowej wariacji do muzyki z dowolnego baletu lub utworu muzycznego, który zainspiruje.
Technika klasyczna lub neoklasyczna, może być bez point. Oceniany będzie dobór muzyki, koncepcja, taneczna realizacja pomysłu i muzykalność wykonania. Ogłoszenie wyników nastąpi w drugim odcinku ,,Rozmów o sztuce baletu”. Zwycięska choreografia zostanie zaprezentowana na zakończenie drugiego odcinka. Jury Konkursu w składzie: Anna Hop, Zofia Rudnicka i Emil Wesołowski.
📌więcej o Konkursie na www.fkis.org
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”.
📌link do filmu na YouTube: https://youtu.be/5wfj_CCHMgU
DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

Podczas IX Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju w dn. 26 listopada 2022 r. naszemu Koledze TADEUSZOWI PSZONCE zostało wręczone Wyróżnienie Specjalne „Za wybitne osiągnięcia w sztuce wokalno – aktorskiej na scenach teatrów muzycznych, za całokształt pracy artystycznej,
więcej
3 grudnia 2022 o godz. 19.00 w Krakowskiej Operze Kameralnej odbędzie się premiera widowiska muzycznego „Świtezianki – ballady śpiewu gminnego” w reż. Jadwigi Leśniak-Jankowskiej.
więcej
Laureatką przyznanej przez Sekcję Krytyków Teatralnych ZASP Nagrody im. Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut aktorski w sezonie 2021/2022 w teatrach dramatycznych, została Julia Szczepańska kreująca, na scenie Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu, postać Barbary Niechcic w przedstawieniu „Noce i dnie, czyli między życiem a śmiercią”, inspirowanym powieścią Marii Dąbrowskiej,
więcej
24 listopada w DAW w Skolimowie odbył się piękny koncert kameralny w wykonaniu Artystów Polskiej Opery Królewskiej. Wystąpili : Justyna Stępień – sopran, Mateusz Zajdel – tenor, Dagmara Dudzińska- fortepian. Zachwytom mieszkańców DAW nie było końca na czele z Zdzisławem Zaczykiem, niegdyś solistą Operetki Warszawskiej.
więcej
W imieniu Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku serdecznie zapraszamy na wieczór poetycki, który odbędzie się 25 listopada 2022 r. o godz. 18.00 w Muzeum Broniewskiego w Warszawie (ul. Jarosława Dąbrowskiego 51).
więcej
Pożegnaliśmy Jerzego Połomskiego – piosenkarza, wspaniałego Człowieka, naszego Przyjaciela… Żegnaj Jurku, będzie nam Cię bardzo brakowało…
więcej