Aktualności

Fundacja Kultury i Sztuki zaprasza do wzięcia udziału w programie edukacyjnym „ROZMOWY O SZTUCE BALETU” oraz w Konkursie Choreograficznym

Dwuodcinkowy program online prezentuje historię polskiego baletu, kunszt sztuki baletowej i związanych z nią twórców.
Historię baletu przybliża Joanna Sibilska wykładowca historii baletu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie i Warszawskiej Szkoły Baletowej, o wybitnych postaciach baletu opowiada prowadząca program Zofia Rudnicka tancerka i choreograf, dr hab. Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, członkini Sekcji Tańca i Baletu ZASP.
Gośćmi programu są soliści Polskiego Baletu Narodowego – Izabela Milewska i Maksim Woitiul, choreografowie Opery Narodowej – Anna Hop i Emil Wesołowski oraz wybitne scenografki Zofia de Ines- Lewczuk i Jadwiga Jarosiewicz.
Projekt składa się z dwóch odcinków realizowanych w formule online, premiera pierwszego odcinka 21 września 2022 o godz.20.00, drugiego odcinka 21 października 2022 o godz.20.00. W pierwszym odcinku ogłoszony zostanie Konkurs Choreograficzny. Do udziału w konkursie zapraszamy osoby mające aspiracje choreograficzne. Zadaniem będzie ułożenie krótkiej, max 2 minutowej wariacji do muzyki z dowolnego baletu lub utworu muzycznego, który zainspiruje.
Technika klasyczna lub neoklasyczna, może być bez point. Oceniany będzie dobór muzyki, koncepcja, taneczna realizacja pomysłu i muzykalność wykonania. Ogłoszenie wyników nastąpi w drugim odcinku ,,Rozmów o sztuce baletu”. Zwycięska choreografia zostanie zaprezentowana na zakończenie drugiego odcinka. Jury Konkursu w składzie: Anna Hop, Zofia Rudnicka i Emil Wesołowski.
📌więcej o Konkursie na www.fkis.org
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”.
📌link do filmu na YouTube: https://youtu.be/5wfj_CCHMgU
DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki kierujemy do wszystkich muzyków, chórzystów, animatorów imprez muzycznych oraz nauczycieli i uczniów muzyki życzenia wielu osiągnięć artystycznych, siły twórczej i wielu spotkań z melomanami na koncertach. Zarząd Oddziału ZASP we Wrocławiu
więcej
Dzisiaj, w obecności rodziny, bliskich, przyjaciół, sympatyków artysty oraz Pocztu sztandarowego ZASP, towarzyszyliśmy w ostatniej drodze Franciszka Pieczki, którego w imieniu Stowarzyszenia pożegnał jego były prezes i Przewodniczący Kapituły Członków Zasłużonych, Krzysztof Kumor.
więcej
25 września Teatr Lalki i Aktora w Łomży obchodził trzydziestolecie istnienia. Uroczystość uświetniła premiera spektaklu „Jaś i Małgosia 2.0” w reżyserii Agnieszki Błaszczak.
więcej
24 września w Tarnowie rozpoczyna się XXVI Festiwal Komedii TALIA. Wydarzeniem otwierającym Festiwal będzie wystawa prac Andrzeja Mleczki, festiwal zakończy koncert Stanisławy Celińskiej, który odbędzie się na Dużej Scenie Teatru 1 października. Wybór najlepszego spektaklu zostanie powierzony profesjonalnemu jury, które zadecyduje o przyznaniu statuetki Talii.
więcej
Teatr Śląski w Katowicach uczcił ostatnio jubileusze dwóch znakomitych aktorek. Bogumiła Murzyńska-Głybin, obchodząca sześćdziesięciolecie pracy artystycznej, odebrała gratulacje po spektaklu „Rosemary” Magdy Fertacz, w reżyserii Wojciecha Farugi.
więcej
Teatr Tęcza w Słupsku obchodzi Jubileusz 75-lecia, czemu towarzyszy zainaugurowany I Festiwal Plastyki Teatrów Lalki i Formy Słupsk-Ustka 2022.
więcej