Aktualności

Fundacja Kultury i Sztuki zaprasza do wzięcia udziału w programie edukacyjnym „ROZMOWY O SZTUCE BALETU” oraz w Konkursie Choreograficznym

Dwuodcinkowy program online prezentuje historię polskiego baletu, kunszt sztuki baletowej i związanych z nią twórców.
Historię baletu przybliża Joanna Sibilska wykładowca historii baletu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie i Warszawskiej Szkoły Baletowej, o wybitnych postaciach baletu opowiada prowadząca program Zofia Rudnicka tancerka i choreograf, dr hab. Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, członkini Sekcji Tańca i Baletu ZASP.
Gośćmi programu są soliści Polskiego Baletu Narodowego – Izabela Milewska i Maksim Woitiul, choreografowie Opery Narodowej – Anna Hop i Emil Wesołowski oraz wybitne scenografki Zofia de Ines- Lewczuk i Jadwiga Jarosiewicz.
Projekt składa się z dwóch odcinków realizowanych w formule online, premiera pierwszego odcinka 21 września 2022 o godz.20.00, drugiego odcinka 21 października 2022 o godz.20.00. W pierwszym odcinku ogłoszony zostanie Konkurs Choreograficzny. Do udziału w konkursie zapraszamy osoby mające aspiracje choreograficzne. Zadaniem będzie ułożenie krótkiej, max 2 minutowej wariacji do muzyki z dowolnego baletu lub utworu muzycznego, który zainspiruje.
Technika klasyczna lub neoklasyczna, może być bez point. Oceniany będzie dobór muzyki, koncepcja, taneczna realizacja pomysłu i muzykalność wykonania. Ogłoszenie wyników nastąpi w drugim odcinku ,,Rozmów o sztuce baletu”. Zwycięska choreografia zostanie zaprezentowana na zakończenie drugiego odcinka. Jury Konkursu w składzie: Anna Hop, Zofia Rudnicka i Emil Wesołowski.
📌więcej o Konkursie na www.fkis.org
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”.
📌link do filmu na YouTube: https://youtu.be/5wfj_CCHMgU
DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

W Tarnowie dobiegł końca XXVII Ogólnopolski Festiwal Komedii TALIA 2023. Miło nam poinformować, że tegoroczną Nagrodę ALE AKTOR ! Związku Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenie za najciekawszą kreację komediową otrzymał – Patryk Szwichtenberg z Teatru Bagatela w Krakowie.
więcej
Od dziś obowiązują nowe regulaminy funduszu SKE ZASP w programach: socjalnym, kulturalnym i edukacyjnym. Bardzo prosimy o zapoznanie się z nowymi regulaminami dostępnymi na stronie ZASP w zakładce SKE.
więcej
Tytuł Mecenasa Kultury za przychylność i wsparcie, za zaufanie i nieustającą życzliwość oraz obecność w polskiej kulturze teatralnej, otrzymaliśmy od dyrektora Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Zbigniewa Prażmowskiego, podczas VI Festiwalu małych Prapremier.
więcej
18 września 2023 roku odbyło się, zwołane przez Zarząd Główny ZASP Uchwałą Nr 327/2023 z dnia 31 lipca 2023, Plenarne Zebranie Nierepartycyjnej Sekcji Estrady.
więcej
We wtorek, 12 września 2023 roku, dokładnie w 50 rocznicę założenia Polskiego Teatru Tańca, w jego nowej siedzibie przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu.
więcej
Projekt warsztatów castingowych w Poznaniu jest praktyczną nauką samodzielnego tworzenia artystycznych materiałów audiowizualnych służących do prezentacji warsztatu aktorskiego uczestników dla reżyserów filmów fabularnych, seriali, teatrów telewizji oraz spektakli teatralnych.
więcej