Aktualności

Gala Baletowa L`Art de la Danse 2023 pod patronatem ZASP

Na scenie Teatru Ludowego wystąpią młodzi tancerze L’Art de la Danse-Niepublicznej Krakowskiej Szkoły Sztuki Tańca/Krakowskiej Akademii Tańca. Gala Baletowa – spektakl taneczny w 2 aktach- jest ukoronowaniem całorocznej pracy uczniów i pedagogów szkoły.

Akt I zainspirowany jest najsłynniejszymi baletami klasycznymi, a w jego programie znajdą się fragmenty dzieł takich jak „Giselle”, „Jezioro łabędzie” czy „Carmen” w interpretacji choreograficznej pedagogów szkoły i wykonaniu wszystkich uczennic i uczniów L’Art de la Danse.

Akt II zatytułowany Mamihlapinatapai jest autorskim przedstawieniem L’Art de la Danse do muzyki i tekstów Dawida Sulej- Rudnickiego, zrealizowanym w oparciu o tematy zaproponowane przez uczniów, dotyczące ich osobistych przeżyć we współczesnym świecie. To prawdziwy kolaż młodzieńczych emocji wyrażonych przez współczesne techniki tańca i muzyczna ucieczka od codzienności w świat sztuki!

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

W Tarnowie dobiegł końca XXVII Ogólnopolski Festiwal Komedii TALIA 2023. Miło nam poinformować, że tegoroczną Nagrodę ALE AKTOR ! Związku Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenie za najciekawszą kreację komediową otrzymał – Patryk Szwichtenberg z Teatru Bagatela w Krakowie.
więcej
Od dziś obowiązują nowe regulaminy funduszu SKE ZASP w programach: socjalnym, kulturalnym i edukacyjnym. Bardzo prosimy o zapoznanie się z nowymi regulaminami dostępnymi na stronie ZASP w zakładce SKE.
więcej
Tytuł Mecenasa Kultury za przychylność i wsparcie, za zaufanie i nieustającą życzliwość oraz obecność w polskiej kulturze teatralnej, otrzymaliśmy od dyrektora Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Zbigniewa Prażmowskiego, podczas VI Festiwalu małych Prapremier.
więcej
18 września 2023 roku odbyło się, zwołane przez Zarząd Główny ZASP Uchwałą Nr 327/2023 z dnia 31 lipca 2023, Plenarne Zebranie Nierepartycyjnej Sekcji Estrady.
więcej
We wtorek, 12 września 2023 roku, dokładnie w 50 rocznicę założenia Polskiego Teatru Tańca, w jego nowej siedzibie przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu.
więcej
Projekt warsztatów castingowych w Poznaniu jest praktyczną nauką samodzielnego tworzenia artystycznych materiałów audiowizualnych służących do prezentacji warsztatu aktorskiego uczestników dla reżyserów filmów fabularnych, seriali, teatrów telewizji oraz spektakli teatralnych.
więcej