Aktualności

Jubileusz 75-lecia istnienia Teatru Tęcza w Słupsku

Teatr Tęcza w Słupsku obchodzi Jubileusz 75-lecia, czemu towarzyszy zainaugurowany I Festiwal Plastyki Teatrów Lalki i Formy Słupsk-Ustka 2022.

Podczas głównych uroczystości Zarząd Główny ZASP reprezentowali: Marlena Miarczyńska i Konrad Szczebiot, który odczytał list gratulacyjny podpisany przez Krzysztofa Szustera, prezesa Stowarzyszenia oraz Katarzynę Kulik, przewodniczącą Sekcji Teatrów Lalkowych. Pamiątkową Plakietkę ZASP wręczyła wiceprzewodnicząca Sekcji, Henryka Korzycka.

Teatr uhonorowano m.in. Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (przyznanym na wniosek ZASP), statuetką „Przyjaciel Dziecka” (wręczaną przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci). Izabela Nadobna-Polanek otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta za 30 lat pracy scenicznej. Podczas spotkania aktorzy przedstawili fragmenty spektaklu „Instynkt Zwierzokultura”.

fot. Teatr Tęcza w Słupsku

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

W poniedziałek, 22 maja 2023 r. w Domu Kultury ŚWIT w Warszawie celebrowaliśmy nasze coroczne święto Dzień Artysty Śpiewaka. To już XXIV edycja tego wydarzenia, wymyślonego przez naszego wspaniałego kolegę Andrzeja Wizę i wspólnie zainicjowanego w 1998 roku z osobą niezwykłej energii i charyzmy, działaczką na rzecz naszej wspólnoty artystycznej ZASP – Ireną Jezierską.
więcej
Poświatowskiej stała się punktem wyjścia przy tworzeniu monodramu pt. „Pneuma” na podstawie „Opowieści dla Przyjaciela”. Spektakl zaprasza widza do udziału w uniwersalnej paraboli nie tylko o człowieku żyjącym z nieuleczalną chorobą, ale także poszukującym sensu i pełni w miłości do życia.
więcej
W dniach 6 – 13 maja 2023 r. w Nowym Sączu odbył się XX Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari.Do konkursu przystąpiło 63 uczestników (wyłonionych spośród ponad 200 zgłoszeń). Do trzeciego, finałowego etapu zakwalifikowało się 9 osób (5 w kategorii żeńskiej i 4 w kategorii męskiej).
więcej
Na zakończenie 41. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, jury ZASP w składzie: przewodnicząca: Ewa Leśniak oraz Anna Bobrowska – Ekiert & Marek Lipski, po obejrzeniu wszystkich 13 spektakli dyplomowych prezentowanych podczas 41. Festiwalu Szkół Teatralnych, przyznało dwie nagrody:
więcej
Redakcja Scen Polskich rozpoczyna prace nad kolejnymi numerami wydawnictwa.
więcej
Sekcja Teatrów Muzycznych ZASP serdecznie zaprasza na uroczysty koncert z okazji obchodów Dnia Artysty Śpiewaka, który odbędzie się w poniedziałek, 22 maja 2023r, godz. 17:00 w Domu Kultury ŚWIT w Warszawie, ul. Wysockiego 11. Całość sfinansowana ze środków SKE ZASP.
więcej