Aktualności

Jubileusz 75-lecia istnienia Teatru Tęcza w Słupsku

Teatr Tęcza w Słupsku obchodzi Jubileusz 75-lecia, czemu towarzyszy zainaugurowany I Festiwal Plastyki Teatrów Lalki i Formy Słupsk-Ustka 2022.

Podczas głównych uroczystości Zarząd Główny ZASP reprezentowali: Marlena Miarczyńska i Konrad Szczebiot, który odczytał list gratulacyjny podpisany przez Krzysztofa Szustera, prezesa Stowarzyszenia oraz Katarzynę Kulik, przewodniczącą Sekcji Teatrów Lalkowych. Pamiątkową Plakietkę ZASP wręczyła wiceprzewodnicząca Sekcji, Henryka Korzycka.

Teatr uhonorowano m.in. Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (przyznanym na wniosek ZASP), statuetką „Przyjaciel Dziecka” (wręczaną przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci). Izabela Nadobna-Polanek otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta za 30 lat pracy scenicznej. Podczas spotkania aktorzy przedstawili fragmenty spektaklu „Instynkt Zwierzokultura”.

fot. Teatr Tęcza w Słupsku

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

W tym roku mija 290 rocznica pierwszego wystawienia w Neapolu w roku 1733, opery buffa ”La serva padrona”, najsłynniejszego dzieła G. P. Pergolesiego. Jest to zabawna historia pana terroryzowanego przez pokojówkę, który, mając dosyć kaprysów służącej, postanawia ożenić się, w nadziei, że żona zapanuje nad służbą i przywróci porządek w domu.
więcej
1 grudnia w Klubie Aktora SPATiF w Krakowie w godz. 12.00-20.00 odbędzie się organizowany przez Sekcję Tańca i Baletu ZASP Koncert Taneczny z okazji pierwszego branżowego spotkania teoretyków i krytyków tańca z praktykami tej sztuki.
więcej
W Krakowie zakończyło się 13. Forum Młodej Reżyserii. W tym roku Związek Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenie przyznał nagrody w trzech kategoriach, które w imieniu ZG ZASP wręczyli : wiceprezes ZG ZASP – Krzysztof Górecki oraz członek Oddziału ZASP w Krakowie – Sławomir Sośnierz.
więcej
27 października 2023 o godzinie 19.00, w galerii Dom ze Sztuką w Warszawie w Centrum Praskim KONESER (przy Placu Konesera) odbył się wernisaż wystawy „Caravaggio- Sztuka umierania, narodzin i trwania”.
więcej
Pamiętamy…
więcej
Napięta sytuacja między Zespołem a Dyrekcją Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, zaistniała również na tle niezadawalającej wysokości wynagrodzeń dla artystów i pozostałych pracowników teatru, stała się powodem wizyty prezesa ZASP, Krzysztofa Szustera, który podjął się próby negocjacji pomiędzy stronami konfliktu.
więcej