Aktualności

Jubileusz Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej w Teatrze Bagatela w Krakowie

Wczoraj Teatr Bagatela w Krakowie zgromadził tłumy przyjaciół i oddaną publiczność wspaniałej aktorki – Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej. Wszystko to, za przyczyną jubileuszu, który ostatnio obchodziła ta wybitna artystka.
Gości przywitał przewodniczący Oddziału ZASP w Krakowie – Grzegorz Łukawski oraz Dyrektor Teatru Bagatela – Andrzej Wyrobiec. Gratulacjom i życzeniom nie było końca i tak w kolejności: Lidia Bogaczówna odczytała i wręczyła laudację Jana Bończy-Szabłowskiego, Robert Piaskowski – pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa wręczył Jubilatce Odznakę „Honoris Gratia”, Małgorzata Jantos z ramienia Rady Kultury wygłosiła piękne życzenia, burmistrz Krzeszowic – Wacław Gregorczyk wręczył list gratulacyjny, Wiceprezes ZG ZASP – Krzysztof Górecki odczytał i wręczył list gratulacyjny od Prezesa ZASP – Krzysztofa Szustera oraz pamiątkową podkowę na szczęście. Przekazał także nagrodę finansową z funduszy SKE ZASP. Podczas wieczoru wystąpili: Anna Polony, Anna Dymna, Dominika Bednarczyk, Zbigniew Paleta, Janusz Szydłowski, Dorota Segda. Zaśpiewały: Natalia Hodurek i Aleksandra Maślańczyk. Muzykę Stanisława Radwana wykonał kwartet wiolonczel pod wodzą Doroty Imiełowskiej, w składzie: Łukasz L. Pawlikowski oraz studentki Akademii Muzycznej w Krakowie: Anna Klimczyk i Emilia Kopeć, przy fortepianie zasiadła – Renata Żełobowska-Orzechowska. Rozmowę z Jubilatką prowadził Józef „Żuk” Opalski oraz Prof. Joanna Walaszek. Oczywiście nie obyło się bez tortu oraz długich rozmów do białego rana… Ależ to był wieczór…
Wydarzenie to zorganizował Oddział ZASP w Krakowie, przy organizacyjnej pomocy Teatru Bagatela oraz wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków i ZASP.
Ogromne podziękowania dla Pana Krzysztofa Nowosada („LOŻA Restaurant & Drink Bar), Kancelarii Prawnej LAWWISE, Firmie Nakielny, Browarowi Tenczynek.
Serdecznie dziękujemy Partnerom wydarzenia: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatr Bagatela, Europejski Instytut Sztuki Nauki i Innowacji
fot. Piotr Kubic

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

W tym roku mija 290 rocznica pierwszego wystawienia w Neapolu w roku 1733, opery buffa ”La serva padrona”, najsłynniejszego dzieła G. P. Pergolesiego. Jest to zabawna historia pana terroryzowanego przez pokojówkę, który, mając dosyć kaprysów służącej, postanawia ożenić się, w nadziei, że żona zapanuje nad służbą i przywróci porządek w domu.
więcej
1 grudnia w Klubie Aktora SPATiF w Krakowie w godz. 12.00-20.00 odbędzie się organizowany przez Sekcję Tańca i Baletu ZASP Koncert Taneczny z okazji pierwszego branżowego spotkania teoretyków i krytyków tańca z praktykami tej sztuki.
więcej
W Krakowie zakończyło się 13. Forum Młodej Reżyserii. W tym roku Związek Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenie przyznał nagrody w trzech kategoriach, które w imieniu ZG ZASP wręczyli : wiceprezes ZG ZASP – Krzysztof Górecki oraz członek Oddziału ZASP w Krakowie – Sławomir Sośnierz.
więcej
27 października 2023 o godzinie 19.00, w galerii Dom ze Sztuką w Warszawie w Centrum Praskim KONESER (przy Placu Konesera) odbył się wernisaż wystawy „Caravaggio- Sztuka umierania, narodzin i trwania”.
więcej
Pamiętamy…
więcej
Napięta sytuacja między Zespołem a Dyrekcją Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, zaistniała również na tle niezadawalającej wysokości wynagrodzeń dla artystów i pozostałych pracowników teatru, stała się powodem wizyty prezesa ZASP, Krzysztofa Szustera, który podjął się próby negocjacji pomiędzy stronami konfliktu.
więcej