Aktualności

Jubileusz Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej w Teatrze Bagatela w Krakowie

Wczoraj Teatr Bagatela w Krakowie zgromadził tłumy przyjaciół i oddaną publiczność wspaniałej aktorki – Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej. Wszystko to, za przyczyną jubileuszu, który ostatnio obchodziła ta wybitna artystka.
Gości przywitał przewodniczący Oddziału ZASP w Krakowie – Grzegorz Łukawski oraz Dyrektor Teatru Bagatela – Andrzej Wyrobiec. Gratulacjom i życzeniom nie było końca i tak w kolejności: Lidia Bogaczówna odczytała i wręczyła laudację Jana Bończy-Szabłowskiego, Robert Piaskowski – pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa wręczył Jubilatce Odznakę „Honoris Gratia”, Małgorzata Jantos z ramienia Rady Kultury wygłosiła piękne życzenia, burmistrz Krzeszowic – Wacław Gregorczyk wręczył list gratulacyjny, Wiceprezes ZG ZASP – Krzysztof Górecki odczytał i wręczył list gratulacyjny od Prezesa ZASP – Krzysztofa Szustera oraz pamiątkową podkowę na szczęście. Przekazał także nagrodę finansową z funduszy SKE ZASP. Podczas wieczoru wystąpili: Anna Polony, Anna Dymna, Dominika Bednarczyk, Zbigniew Paleta, Janusz Szydłowski, Dorota Segda. Zaśpiewały: Natalia Hodurek i Aleksandra Maślańczyk. Muzykę Stanisława Radwana wykonał kwartet wiolonczel pod wodzą Doroty Imiełowskiej, w składzie: Łukasz L. Pawlikowski oraz studentki Akademii Muzycznej w Krakowie: Anna Klimczyk i Emilia Kopeć, przy fortepianie zasiadła – Renata Żełobowska-Orzechowska. Rozmowę z Jubilatką prowadził Józef „Żuk” Opalski oraz Prof. Joanna Walaszek. Oczywiście nie obyło się bez tortu oraz długich rozmów do białego rana… Ależ to był wieczór…
Wydarzenie to zorganizował Oddział ZASP w Krakowie, przy organizacyjnej pomocy Teatru Bagatela oraz wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków i ZASP.
Ogromne podziękowania dla Pana Krzysztofa Nowosada („LOŻA Restaurant & Drink Bar), Kancelarii Prawnej LAWWISE, Firmie Nakielny, Browarowi Tenczynek.
Serdecznie dziękujemy Partnerom wydarzenia: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatr Bagatela, Europejski Instytut Sztuki Nauki i Innowacji
fot. Piotr Kubic

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

Informujemy, że Zarząd Główny ZASP, w oparciu o Regulamin Nagrody im. Leona Schillera, nie przyznał Nagrody w roku 2023 za rok 2022.
więcej
Odszedł Waldemar Wilhelm – aktor, reżyser, pedagog na Wydziale Lalkarskim warszawskiej PWST im. A. Zelwerowicza, wykładowca i dziekan na Wydziale Aktorskim w PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi. W latach 1975-76 reżyser w Teatrze im. Węgierki w Białymstoku, dyrektor teatrów: im. Bogusławskiego w Kaliszu (1977-80), Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi (1993-2009).
więcej
Miło nam poinformować, że wśród setek podmiotów starających się o dotację w kategorii „Czasopisma”- Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Prof. Piotr Gliński przyznał kwotę 75 000 tyś. złotych na rozwój czasopisma ZASP – „Sceny Polskie”.
więcej
Aktor Teatru Lalka w Warszawie, wcześniej związany z Teatrem Baj i Operową Sceną Marionetek w Warszawskiej Operze Kameralnej, współpracujący z Teatrem Łatka, nagrodzony za rolę Jana Tajemnika w Janie Tajemniku w reżyserii Ewy Sokół-Maleszy na XV Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu (1991),
więcej
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP żegna Janinę Malarską-Klimas, wieloletnią Przyjaciółkę, teatrologa, krytyka teatralnego, członka Zarządu Sekcji. Będzie nam Jej bardzo brakowało, a pustego miejsca nikt nie zastąpi. Koleżanki i Koledzy.
więcej
W Bydgoszczy, rodzina, przyjaciele i mieszkańcy jego ukochanego, rodzinnego miasta pożegnali wspaniałego aktora – Leonarda Pietraszaka. Po uroczystej mszy w bydgoskiej katedrze prochy aktora zostały złożone na Cmentarzu Starofarnym.
więcej