Aktualności

Krystyna Gucewicz z dwiema nagrodami!

Krystyna Gucewicz-Przybora, krytyczka, autorka wielu książek i tomików poezji, dziennikarka przed laty związana z poczytnym wówczas pismem „Express Wieczorny”, pomysłodawczyni Ostrych Dyżurów Poetyckich „pełnionych” w Teatrze Narodowym, z których dochód przeznaczany był także na rzecz bliskiego naszemu środowisku Domowi Artystów w Skolimowie,

została laureatką pierwszej edycji Nagrody im. Karoliny Beylin, wręczonej przez Tomasza Miłkowskiego, przewodniczącego Warszawskiego Oddziału SDRP, oraz dwudziestej szóstej edycji Nagrody im. Witolda Hulewicza przyjętej z rąk Ireneusza St. Bruskiego, prezesa Stowarzyszenia im. Witolda Hulewicza oraz Krzysztofa Szustera i Marleny Miarczyńskiej, prezesa i skarbnika ZASP, Stowarzyszenia, które ufundowało nagrodę finansową.

Obydwa wyróżnienia otrzymała podczas uroczystości, która odbyła się w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Zarząd Oddziału Warszawskiego SDRP, obierając za patronkę nagrody Karolinę Beylin, która podobnie, jak jej laureatka była pisarką, recenzentką i dziennikarką „Expressu”, nawiązał do „dziennikarstwa wewnętrznie zdyscyplinowanego, opartego na głębokiej wiedzy, szacunku dla ocenianych ludzi i tworzonego z troską o jasność przekazu”.

Krystyna Gucewicz została uhonorowana Nagrodą im. W. Hulewicza przez Stowarzyszenie, które powstało, aby utrwalać pamięć swojego patrona – pisarza, poety, tłumacza, organizatora życia kulturalnego, wydawcy, współtwórcy Polskiego Radia, „za działalność na polu kultury w połączeniu z troską o drugiego człowieka”.

Wieczór uświetniła Sławomira Łozińska czytając fragment prozy i poezję laureatki oraz śpiewająco Joanna Stefańska-Matraszek, której towarzyszył Janusz Tylman.

Krysiu! Gratulujemy!

fot. Krzysztof Żuczkowski

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

W poniedziałek, 22 maja 2023 r. w Domu Kultury ŚWIT w Warszawie celebrowaliśmy nasze coroczne święto Dzień Artysty Śpiewaka. To już XXIV edycja tego wydarzenia, wymyślonego przez naszego wspaniałego kolegę Andrzeja Wizę i wspólnie zainicjowanego w 1998 roku z osobą niezwykłej energii i charyzmy, działaczką na rzecz naszej wspólnoty artystycznej ZASP – Ireną Jezierską.
więcej
Poświatowskiej stała się punktem wyjścia przy tworzeniu monodramu pt. „Pneuma” na podstawie „Opowieści dla Przyjaciela”. Spektakl zaprasza widza do udziału w uniwersalnej paraboli nie tylko o człowieku żyjącym z nieuleczalną chorobą, ale także poszukującym sensu i pełni w miłości do życia.
więcej
W dniach 6 – 13 maja 2023 r. w Nowym Sączu odbył się XX Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari.Do konkursu przystąpiło 63 uczestników (wyłonionych spośród ponad 200 zgłoszeń). Do trzeciego, finałowego etapu zakwalifikowało się 9 osób (5 w kategorii żeńskiej i 4 w kategorii męskiej).
więcej
Na zakończenie 41. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, jury ZASP w składzie: przewodnicząca: Ewa Leśniak oraz Anna Bobrowska – Ekiert & Marek Lipski, po obejrzeniu wszystkich 13 spektakli dyplomowych prezentowanych podczas 41. Festiwalu Szkół Teatralnych, przyznało dwie nagrody:
więcej
Redakcja Scen Polskich rozpoczyna prace nad kolejnymi numerami wydawnictwa.
więcej
Sekcja Teatrów Muzycznych ZASP serdecznie zaprasza na uroczysty koncert z okazji obchodów Dnia Artysty Śpiewaka, który odbędzie się w poniedziałek, 22 maja 2023r, godz. 17:00 w Domu Kultury ŚWIT w Warszawie, ul. Wysockiego 11. Całość sfinansowana ze środków SKE ZASP.
więcej