Aktualności

Krystyna Gucewicz z dwiema nagrodami!

Krystyna Gucewicz-Przybora, krytyczka, autorka wielu książek i tomików poezji, dziennikarka przed laty związana z poczytnym wówczas pismem „Express Wieczorny”, pomysłodawczyni Ostrych Dyżurów Poetyckich „pełnionych” w Teatrze Narodowym, z których dochód przeznaczany był także na rzecz bliskiego naszemu środowisku Domowi Artystów w Skolimowie,

została laureatką pierwszej edycji Nagrody im. Karoliny Beylin, wręczonej przez Tomasza Miłkowskiego, przewodniczącego Warszawskiego Oddziału SDRP, oraz dwudziestej szóstej edycji Nagrody im. Witolda Hulewicza przyjętej z rąk Ireneusza St. Bruskiego, prezesa Stowarzyszenia im. Witolda Hulewicza oraz Krzysztofa Szustera i Marleny Miarczyńskiej, prezesa i skarbnika ZASP, Stowarzyszenia, które ufundowało nagrodę finansową.

Obydwa wyróżnienia otrzymała podczas uroczystości, która odbyła się w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Zarząd Oddziału Warszawskiego SDRP, obierając za patronkę nagrody Karolinę Beylin, która podobnie, jak jej laureatka była pisarką, recenzentką i dziennikarką „Expressu”, nawiązał do „dziennikarstwa wewnętrznie zdyscyplinowanego, opartego na głębokiej wiedzy, szacunku dla ocenianych ludzi i tworzonego z troską o jasność przekazu”.

Krystyna Gucewicz została uhonorowana Nagrodą im. W. Hulewicza przez Stowarzyszenie, które powstało, aby utrwalać pamięć swojego patrona – pisarza, poety, tłumacza, organizatora życia kulturalnego, wydawcy, współtwórcy Polskiego Radia, „za działalność na polu kultury w połączeniu z troską o drugiego człowieka”.

Wieczór uświetniła Sławomira Łozińska czytając fragment prozy i poezję laureatki oraz śpiewająco Joanna Stefańska-Matraszek, której towarzyszył Janusz Tylman.

Krysiu! Gratulujemy!

fot. Krzysztof Żuczkowski

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

W Tarnowie dobiegł końca XXVII Ogólnopolski Festiwal Komedii TALIA 2023. Miło nam poinformować, że tegoroczną Nagrodę ALE AKTOR ! Związku Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenie za najciekawszą kreację komediową otrzymał – Patryk Szwichtenberg z Teatru Bagatela w Krakowie.
więcej
Od dziś obowiązują nowe regulaminy funduszu SKE ZASP w programach: socjalnym, kulturalnym i edukacyjnym. Bardzo prosimy o zapoznanie się z nowymi regulaminami dostępnymi na stronie ZASP w zakładce SKE.
więcej
Tytuł Mecenasa Kultury za przychylność i wsparcie, za zaufanie i nieustającą życzliwość oraz obecność w polskiej kulturze teatralnej, otrzymaliśmy od dyrektora Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Zbigniewa Prażmowskiego, podczas VI Festiwalu małych Prapremier.
więcej
18 września 2023 roku odbyło się, zwołane przez Zarząd Główny ZASP Uchwałą Nr 327/2023 z dnia 31 lipca 2023, Plenarne Zebranie Nierepartycyjnej Sekcji Estrady.
więcej
We wtorek, 12 września 2023 roku, dokładnie w 50 rocznicę założenia Polskiego Teatru Tańca, w jego nowej siedzibie przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu.
więcej
Projekt warsztatów castingowych w Poznaniu jest praktyczną nauką samodzielnego tworzenia artystycznych materiałów audiowizualnych służących do prezentacji warsztatu aktorskiego uczestników dla reżyserów filmów fabularnych, seriali, teatrów telewizji oraz spektakli teatralnych.
więcej