Search
Generic filters
Aktualności

Krystyna Gucewicz z dwiema nagrodami!

Krystyna Gucewicz-Przybora, krytyczka, autorka wielu książek i tomików poezji, dziennikarka przed laty związana z poczytnym wówczas pismem „Express Wieczorny”, pomysłodawczyni Ostrych Dyżurów Poetyckich „pełnionych” w Teatrze Narodowym, z których dochód przeznaczany był także na rzecz bliskiego naszemu środowisku Domowi Artystów w Skolimowie,

została laureatką pierwszej edycji Nagrody im. Karoliny Beylin, wręczonej przez Tomasza Miłkowskiego, przewodniczącego Warszawskiego Oddziału SDRP, oraz dwudziestej szóstej edycji Nagrody im. Witolda Hulewicza przyjętej z rąk Ireneusza St. Bruskiego, prezesa Stowarzyszenia im. Witolda Hulewicza oraz Krzysztofa Szustera i Marleny Miarczyńskiej, prezesa i skarbnika ZASP, Stowarzyszenia, które ufundowało nagrodę finansową.

Obydwa wyróżnienia otrzymała podczas uroczystości, która odbyła się w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Zarząd Oddziału Warszawskiego SDRP, obierając za patronkę nagrody Karolinę Beylin, która podobnie, jak jej laureatka była pisarką, recenzentką i dziennikarką „Expressu”, nawiązał do „dziennikarstwa wewnętrznie zdyscyplinowanego, opartego na głębokiej wiedzy, szacunku dla ocenianych ludzi i tworzonego z troską o jasność przekazu”.

Krystyna Gucewicz została uhonorowana Nagrodą im. W. Hulewicza przez Stowarzyszenie, które powstało, aby utrwalać pamięć swojego patrona – pisarza, poety, tłumacza, organizatora życia kulturalnego, wydawcy, współtwórcy Polskiego Radia, „za działalność na polu kultury w połączeniu z troską o drugiego człowieka”.

Wieczór uświetniła Sławomira Łozińska czytając fragment prozy i poezję laureatki oraz śpiewająco Joanna Stefańska-Matraszek, której towarzyszył Janusz Tylman.

Krysiu! Gratulujemy!

fot. Krzysztof Żuczkowski

Zobacz również

Złoty Medal “Zasłużony Kulturze Gloria Artis” dla Zygmunta Marka Mokrowieckiego!
Marta RAU tegoroczną laureatką Nagrody HENRYK!
Prapremiera monodramu Anny Januszewskiej „Matka Putina” (Fundusze SKE)
„SCENY POLSKIE” ogłaszają!
Spot promujący akcję „1,5% dla DAW w Skolimowie”
Spotkanie Zarządu Sekcji Repartycyjnej Filmu, Serialu i Teatru Telewizji
Najszczersze kondolencje dla Dyrektora Generalnego ZASP
Spotkanie Zarządu Sekcji Teatrów Lalkowych ZASP
POMOC SOCJALNA DLA TWÓRCÓW I ARTYSTÓW
Spotkanie Sekcji Estrady ZASP
Słuchowisko w najbliższą sobotę w radiowej Jedynce
Konferencja prasowa SFP