Aktualności

KRYTYCZKI I KRYTYCY TAŃCA W SEKCJI TAŃCA I BALETU ZASP – Marta Seredyńska

Marta Seredyńska – absolwentka wiedzy o teatrze oraz mediów interaktywnych poznańskiego UAM, a także polityki społecznej UW. Doktorantka na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW.

Współpracowała m.in. z Malta Festival Poznań, Teatrem Polskim w Poznaniu, warszawską Fundacją Warsaw Bauhaus, Fundacją Scena Współczesna/Teatrem Tańca Zawirowania, Fundacją Szkoła Liderów, Fundacją Artystyczną PERFORM. Jako autorka tekstów współpracowała m.in. z „Didaskaliami”, Internetowym Magazynem „Teatralia”, portalem TaniecPOLSKA.pl, „Teatralia”, magazynem „Taniec”, kwartalnikiem „Nietakt”. Koordynowała różnorodne projekty teatralne i interdyscyplinarne. Jest fundatorem i prezesem Fundacji Rezonanse Kultury, gdzie koordynuje i produkuje większość projektów. Kuratorka konferencji naukowej „Taniec w Warszawie. Sztuka tańca i choreografii w XX i XXI wieku” organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie oraz redaktorka publikacji pokonferencyjnej o tym samym tytule. Od 2021 roku należy do Sekcji Tańca i Baletu ZASP. Kuratorka działu Teoria i krytyka tańca realizowanego w ramach projektu „Centralna Scena Tańca w Warszawie – III edycja”. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2022 roku.

Linki do wybranych tekstów:

 Kobiecy dyptyk baletowy – o wieczorze „Exodus/Bieguni-Harnasie”, taniecPOLSKA.pl 07.12.2021, https://taniecpolska.pl/krytyka/kobiecy-dyptyk-baletowy-o-wieczorze-baletowym-exodus-bieguni-harnasie/

Ciało w symbiozie z naturą, taniecPOLSKA.pl 03.09.2021, https://taniecpolska.pl/krytyka/cialo-w-symbiozie-z-natura/

Do śmiechu czy do płaczu?, https://martaseredynska.wordpress.com/2021/09/18/do-smiechu-czy-do-placzu/

 

Człowiek w relacji ze środowiskiem (Kino Tańca Online vol. 3: Powrót do natury), w: Taniec nr 1/2021, http://www.irk.org.pl/pdf/taniec.2021.1.pdf

 

Światło w tańcu cz.2, w: Taniec nr 1/2022,  http://www.irk.org.pl/pdf/taniec.2022.1.pdf

fot. K. Krystosiak
DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki kierujemy do wszystkich muzyków, chórzystów, animatorów imprez muzycznych oraz nauczycieli i uczniów muzyki życzenia wielu osiągnięć artystycznych, siły twórczej i wielu spotkań z melomanami na koncertach. Zarząd Oddziału ZASP we Wrocławiu
więcej
Dzisiaj, w obecności rodziny, bliskich, przyjaciół, sympatyków artysty oraz Pocztu sztandarowego ZASP, towarzyszyliśmy w ostatniej drodze Franciszka Pieczki, którego w imieniu Stowarzyszenia pożegnał jego były prezes i Przewodniczący Kapituły Członków Zasłużonych, Krzysztof Kumor.
więcej
25 września Teatr Lalki i Aktora w Łomży obchodził trzydziestolecie istnienia. Uroczystość uświetniła premiera spektaklu „Jaś i Małgosia 2.0” w reżyserii Agnieszki Błaszczak.
więcej
24 września w Tarnowie rozpoczyna się XXVI Festiwal Komedii TALIA. Wydarzeniem otwierającym Festiwal będzie wystawa prac Andrzeja Mleczki, festiwal zakończy koncert Stanisławy Celińskiej, który odbędzie się na Dużej Scenie Teatru 1 października. Wybór najlepszego spektaklu zostanie powierzony profesjonalnemu jury, które zadecyduje o przyznaniu statuetki Talii.
więcej
Teatr Śląski w Katowicach uczcił ostatnio jubileusze dwóch znakomitych aktorek. Bogumiła Murzyńska-Głybin, obchodząca sześćdziesięciolecie pracy artystycznej, odebrała gratulacje po spektaklu „Rosemary” Magdy Fertacz, w reżyserii Wojciecha Farugi.
więcej
Teatr Tęcza w Słupsku obchodzi Jubileusz 75-lecia, czemu towarzyszy zainaugurowany I Festiwal Plastyki Teatrów Lalki i Formy Słupsk-Ustka 2022.
więcej