Aktualności

KRYTYCZKI I KRYTYCY TAŃCA W SEKCJI TAŃCA I BALETU ZASP – Marta Seredyńska

Marta Seredyńska – absolwentka wiedzy o teatrze oraz mediów interaktywnych poznańskiego UAM, a także polityki społecznej UW. Doktorantka na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW.

Współpracowała m.in. z Malta Festival Poznań, Teatrem Polskim w Poznaniu, warszawską Fundacją Warsaw Bauhaus, Fundacją Scena Współczesna/Teatrem Tańca Zawirowania, Fundacją Szkoła Liderów, Fundacją Artystyczną PERFORM. Jako autorka tekstów współpracowała m.in. z „Didaskaliami”, Internetowym Magazynem „Teatralia”, portalem TaniecPOLSKA.pl, „Teatralia”, magazynem „Taniec”, kwartalnikiem „Nietakt”. Koordynowała różnorodne projekty teatralne i interdyscyplinarne. Jest fundatorem i prezesem Fundacji Rezonanse Kultury, gdzie koordynuje i produkuje większość projektów. Kuratorka konferencji naukowej „Taniec w Warszawie. Sztuka tańca i choreografii w XX i XXI wieku” organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie oraz redaktorka publikacji pokonferencyjnej o tym samym tytule. Od 2021 roku należy do Sekcji Tańca i Baletu ZASP. Kuratorka działu Teoria i krytyka tańca realizowanego w ramach projektu „Centralna Scena Tańca w Warszawie – III edycja”. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2022 roku.

Linki do wybranych tekstów:

 Kobiecy dyptyk baletowy – o wieczorze „Exodus/Bieguni-Harnasie”, taniecPOLSKA.pl 07.12.2021, https://taniecpolska.pl/krytyka/kobiecy-dyptyk-baletowy-o-wieczorze-baletowym-exodus-bieguni-harnasie/

Ciało w symbiozie z naturą, taniecPOLSKA.pl 03.09.2021, https://taniecpolska.pl/krytyka/cialo-w-symbiozie-z-natura/

Do śmiechu czy do płaczu?, https://martaseredynska.wordpress.com/2021/09/18/do-smiechu-czy-do-placzu/

 

Człowiek w relacji ze środowiskiem (Kino Tańca Online vol. 3: Powrót do natury), w: Taniec nr 1/2021, http://www.irk.org.pl/pdf/taniec.2021.1.pdf

 

Światło w tańcu cz.2, w: Taniec nr 1/2022,  http://www.irk.org.pl/pdf/taniec.2022.1.pdf

fot. K. Krystosiak
DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

Zarząd Główny ZASP ustalił termin Zwyczajnego LXIV Walnego Zebrania Delegatów ZASP na dzień 19-20 czerwca 2023 roku.
więcej
Nagrodę im. Andrzeja Nardellego, za najlepszy debiut aktorski w teatrach dramatycznych, Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP przyznaje od sezonu 1998/1999. Tradycyjnie już zwracam się do dyrektorów teatrów z prośbą o wskazanie kandydatów do tej prestiżowej Nagrody wraz z krótkim uzasadnieniem.
więcej
Orędzie Prezesa ZASP – Krzysztofa Szustera z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru 2023.
więcej
Tegoroczne obchody Światowego Dnia Lalkarstwa, odbyły się, z racji setnej rocznicy urodzin Adama Kiliana, scenografa związanego z tą sceną, w warszawskim Teatrze Lalka
więcej
Informujemy, że Zarząd Główny ZASP, w oparciu o Regulamin Nagrody im. Leona Schillera, nie przyznał Nagrody w roku 2023 za rok 2022.
więcej
Odszedł Waldemar Wilhelm – aktor, reżyser, pedagog na Wydziale Lalkarskim warszawskiej PWST im. A. Zelwerowicza, wykładowca i dziekan na Wydziale Aktorskim w PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi. W latach 1975-76 reżyser w Teatrze im. Węgierki w Białymstoku, dyrektor teatrów: im. Bogusławskiego w Kaliszu (1977-80), Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi (1993-2009).
więcej