Aktualności

KRYTYCZKI I KRYTYCY TAŃCA W SEKCJI TAŃCA I BALETU ZASP – Marta Seredyńska

Marta Seredyńska – absolwentka wiedzy o teatrze oraz mediów interaktywnych poznańskiego UAM, a także polityki społecznej UW. Doktorantka na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW.

Współpracowała m.in. z Malta Festival Poznań, Teatrem Polskim w Poznaniu, warszawską Fundacją Warsaw Bauhaus, Fundacją Scena Współczesna/Teatrem Tańca Zawirowania, Fundacją Szkoła Liderów, Fundacją Artystyczną PERFORM. Jako autorka tekstów współpracowała m.in. z „Didaskaliami”, Internetowym Magazynem „Teatralia”, portalem TaniecPOLSKA.pl, „Teatralia”, magazynem „Taniec”, kwartalnikiem „Nietakt”. Koordynowała różnorodne projekty teatralne i interdyscyplinarne. Jest fundatorem i prezesem Fundacji Rezonanse Kultury, gdzie koordynuje i produkuje większość projektów. Kuratorka konferencji naukowej „Taniec w Warszawie. Sztuka tańca i choreografii w XX i XXI wieku” organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie oraz redaktorka publikacji pokonferencyjnej o tym samym tytule. Od 2021 roku należy do Sekcji Tańca i Baletu ZASP. Kuratorka działu Teoria i krytyka tańca realizowanego w ramach projektu „Centralna Scena Tańca w Warszawie – III edycja”. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2022 roku.

Linki do wybranych tekstów:

 Kobiecy dyptyk baletowy – o wieczorze „Exodus/Bieguni-Harnasie”, taniecPOLSKA.pl 07.12.2021, https://taniecpolska.pl/krytyka/kobiecy-dyptyk-baletowy-o-wieczorze-baletowym-exodus-bieguni-harnasie/

Ciało w symbiozie z naturą, taniecPOLSKA.pl 03.09.2021, https://taniecpolska.pl/krytyka/cialo-w-symbiozie-z-natura/

Do śmiechu czy do płaczu?, https://martaseredynska.wordpress.com/2021/09/18/do-smiechu-czy-do-placzu/

 

Człowiek w relacji ze środowiskiem (Kino Tańca Online vol. 3: Powrót do natury), w: Taniec nr 1/2021, http://www.irk.org.pl/pdf/taniec.2021.1.pdf

 

Światło w tańcu cz.2, w: Taniec nr 1/2022,  http://www.irk.org.pl/pdf/taniec.2022.1.pdf

fot. K. Krystosiak
DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

Oświadczenie Pełnomocnika ZG ZASP ds. DAW w Skolimowie i Zespołu ds. Wizerunku ZASP.
więcej
W Tarnowie dobiegł końca XXVII Ogólnopolski Festiwal Komedii TALIA 2023. Miło nam poinformować, że tegoroczną Nagrodę ALE AKTOR ! Sekcji Teatrów Dramatycznych ZASP za najciekawszą kreację komediową otrzymał – Patryk Szwichtenberg z Teatru Bagatela w Krakowie. Nagrodę wręczyły Panie – Joanna Szuba z Zarządu Sekcji oraz Magdalena Sokołowska – Gawrońska z Oddziału ZASP w Krakowie.
więcej
Od dziś obowiązują nowe regulaminy funduszu SKE ZASP w programach: socjalnym, kulturalnym i edukacyjnym. Bardzo prosimy o zapoznanie się z nowymi regulaminami dostępnymi na stronie ZASP w zakładce SKE.
więcej
Tytuł Mecenasa Kultury za przychylność i wsparcie, za zaufanie i nieustającą życzliwość oraz obecność w polskiej kulturze teatralnej, otrzymaliśmy od dyrektora Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Zbigniewa Prażmowskiego, podczas VI Festiwalu małych Prapremier.
więcej
18 września 2023 roku odbyło się, zwołane przez Zarząd Główny ZASP Uchwałą Nr 327/2023 z dnia 31 lipca 2023, Plenarne Zebranie Nierepartycyjnej Sekcji Estrady.
więcej
We wtorek, 12 września 2023 roku, dokładnie w 50 rocznicę założenia Polskiego Teatru Tańca, w jego nowej siedzibie przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu.
więcej