Aktualności

Krzysztof Szuster żegna Barbarę Krafftównę

Droga Basiu, Paskudny Covid zatrzymał mnie dziś w domu, ale przeżywałem każdą sekundę wpatrzony w ekran podczas relacji internetowej z Twojego pożegnania tak w kościele jak i na Powązkach. Od czasu Twego powrotu z Ameryki byliśmy sobie bardzo bliscy.

Dziękuję Ci, że bez cienia zniecierpliwienia pracowałaś ze mną, upiększając swoją osobą i talentem nasze wspólne artystyczne dokonania.

Do  „Castingu na Krafftównę” w Teatrze Polskim stanęło wiele koleżanek i kolegów,  wykonując Twoje utwory, ale nikomu nie udało się nawet  zbliżyć do „Basi w oryginale ” .

I  wtedy zrozumiałem jaką niepowtarzalną jesteś  artystką.

Kiedy w Skolimowie odchodziłaś już od nas,  byłaś zawsze uśmiechnięta i pogodna. Żartowałaś i opowiadałaś  mi o wyższości opieki zdrowotnej w ..Ameryce nad tą  polską.

Ty się śmiałaś a ja z trudem musiałem udawać, że jest mi wesoło. Trzymając Cię do ostatnich dni za rękę zawsze przy pożegnaniach mówiłaś , że –„ nawet nie wiesz Krzysiu ,  jak twoje  wizyty są dla mnie ważne”.

A to Ty przez  ostatnie dwadzieścia kilka lat  byłaś dla mnie najważniejsza !

Dałaś mi swoją przyjaźń, artystyczną chęć tworzenia i  wiem, że bezwiednie, acz zawsze z  wdziękiem,  nauczyłaś nas wszystkich:   Jak być Kochaną .

fot. archiwum M.K. Szuster
DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

Informujemy, że Zarząd Główny ZASP, w oparciu o Regulamin Nagrody im. Leona Schillera, nie przyznał Nagrody w roku 2023 za rok 2022.
więcej
Odszedł Waldemar Wilhelm – aktor, reżyser, pedagog na Wydziale Lalkarskim warszawskiej PWST im. A. Zelwerowicza, wykładowca i dziekan na Wydziale Aktorskim w PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi. W latach 1975-76 reżyser w Teatrze im. Węgierki w Białymstoku, dyrektor teatrów: im. Bogusławskiego w Kaliszu (1977-80), Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi (1993-2009).
więcej
Miło nam poinformować, że wśród setek podmiotów starających się o dotację w kategorii „Czasopisma”- Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Prof. Piotr Gliński przyznał kwotę 75 000 tyś. złotych na rozwój czasopisma ZASP – „Sceny Polskie”.
więcej
Aktor Teatru Lalka w Warszawie, wcześniej związany z Teatrem Baj i Operową Sceną Marionetek w Warszawskiej Operze Kameralnej, współpracujący z Teatrem Łatka, nagrodzony za rolę Jana Tajemnika w Janie Tajemniku w reżyserii Ewy Sokół-Maleszy na XV Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu (1991),
więcej
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP żegna Janinę Malarską-Klimas, wieloletnią Przyjaciółkę, teatrologa, krytyka teatralnego, członka Zarządu Sekcji. Będzie nam Jej bardzo brakowało, a pustego miejsca nikt nie zastąpi. Koleżanki i Koledzy.
więcej
W Bydgoszczy, rodzina, przyjaciele i mieszkańcy jego ukochanego, rodzinnego miasta pożegnali wspaniałego aktora – Leonarda Pietraszaka. Po uroczystej mszy w bydgoskiej katedrze prochy aktora zostały złożone na Cmentarzu Starofarnym.
więcej