Aktualności

Nagrody Sekcji Teatrów Muzycznych ZASP

W ostatnim czasie Sekcja Teatrów Muzycznych ZASP przyznała swoje ,,Nagrody Dla Największej Osobowości Artystycznej”.

Podczas X Jubileuszowej Międzynarodowej edycji Konkursu Operetkowo-Musicalowego pod honorowym patronatem Wiesława Ochmana, odbywającego się w Krakowie w dniach 23-27 listopada jej laureatami zostali: Paulina Janczaruk-Czarnecka i Sławomir Naborczyk.

Podczas IX Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju w dniach 24 – 26 listopada 2022 r. Laureatami  nagrody zostali: Magdalena STEFANIAK i Jintang LUO

Podczas IV Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „VIVA CALISIA” w odbywającego się w Kaliszu w dniach 30 listopada – 2 grudnia 2022 r. laureatami nagrody zostali :Li YAO i Mateusz ŁUGOWSKI.

Nagroda ta jest przyznawana w kategorii żeńskiej i męskiej, a wszyscy nagrodzeni zostali zaproszeni do udziału w przyszłorocznym koncercie z okazji Dnia Artysty Śpiewaka

 

Wszystkim Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

fot. Sekcja Teatrów Muzycznych ZASP

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

Informujemy, że Zarząd Główny ZASP, w oparciu o Regulamin Nagrody im. Leona Schillera, nie przyznał Nagrody w roku 2023 za rok 2022.
więcej
Odszedł Waldemar Wilhelm – aktor, reżyser, pedagog na Wydziale Lalkarskim warszawskiej PWST im. A. Zelwerowicza, wykładowca i dziekan na Wydziale Aktorskim w PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi. W latach 1975-76 reżyser w Teatrze im. Węgierki w Białymstoku, dyrektor teatrów: im. Bogusławskiego w Kaliszu (1977-80), Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi (1993-2009).
więcej
Miło nam poinformować, że wśród setek podmiotów starających się o dotację w kategorii „Czasopisma”- Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Prof. Piotr Gliński przyznał kwotę 75 000 tyś. złotych na rozwój czasopisma ZASP – „Sceny Polskie”.
więcej
Aktor Teatru Lalka w Warszawie, wcześniej związany z Teatrem Baj i Operową Sceną Marionetek w Warszawskiej Operze Kameralnej, współpracujący z Teatrem Łatka, nagrodzony za rolę Jana Tajemnika w Janie Tajemniku w reżyserii Ewy Sokół-Maleszy na XV Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu (1991),
więcej
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP żegna Janinę Malarską-Klimas, wieloletnią Przyjaciółkę, teatrologa, krytyka teatralnego, członka Zarządu Sekcji. Będzie nam Jej bardzo brakowało, a pustego miejsca nikt nie zastąpi. Koleżanki i Koledzy.
więcej
W Bydgoszczy, rodzina, przyjaciele i mieszkańcy jego ukochanego, rodzinnego miasta pożegnali wspaniałego aktora – Leonarda Pietraszaka. Po uroczystej mszy w bydgoskiej katedrze prochy aktora zostały złożone na Cmentarzu Starofarnym.
więcej