Aktualności

Nagrody Związku Artystów Scen Polskich na 12. Forum Młodej Reżyserii w Krakowie

W AST w Krakowie zakończyło się 12. Forum Młodej Reżyserii czyli przeglądu prac studentek i studentów reżyserii, polskich publicznych uczelni teatralnych. Jest to jedyne tego rodzaju wydarzenie w kraju.

Podczas festiwalu wręczone zostały Nagrody Związku Artystów Scen Polskich: dla Najlepszej Aktorki: Agnieszki Sawickiej za rolę w spektaklu „Minuta w ciemności” w reż. Ewy Galicy oraz dla Najlepszej Reżyserki: Anny Obszańskiej za reżyserię spektaklu „Orfeusz”. Nagrody wręczył obecny na forum członek ZG ZASP – Konrad Szczebiot.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

 

12. Forum Młodej Reżyserii w Krakowie zostało dofinansowane ze środków SKE ZASP.

więcej: http://krakow.ast.krakow.pl/aktualnosci/12-forum-mlodej-rezyserii/

fot. Maja Michnacka

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

Podczas IX Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju w dn. 26 listopada 2022 r. naszemu Koledze TADEUSZOWI PSZONCE zostało wręczone Wyróżnienie Specjalne „Za wybitne osiągnięcia w sztuce wokalno – aktorskiej na scenach teatrów muzycznych, za całokształt pracy artystycznej,
więcej
3 grudnia 2022 o godz. 19.00 w Krakowskiej Operze Kameralnej odbędzie się premiera widowiska muzycznego „Świtezianki – ballady śpiewu gminnego” w reż. Jadwigi Leśniak-Jankowskiej.
więcej
Laureatką przyznanej przez Sekcję Krytyków Teatralnych ZASP Nagrody im. Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut aktorski w sezonie 2021/2022 w teatrach dramatycznych, została Julia Szczepańska kreująca, na scenie Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu, postać Barbary Niechcic w przedstawieniu „Noce i dnie, czyli między życiem a śmiercią”, inspirowanym powieścią Marii Dąbrowskiej,
więcej
24 listopada w DAW w Skolimowie odbył się piękny koncert kameralny w wykonaniu Artystów Polskiej Opery Królewskiej. Wystąpili : Justyna Stępień – sopran, Mateusz Zajdel – tenor, Dagmara Dudzińska- fortepian. Zachwytom mieszkańców DAW nie było końca na czele z Zdzisławem Zaczykiem, niegdyś solistą Operetki Warszawskiej.
więcej
W imieniu Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku serdecznie zapraszamy na wieczór poetycki, który odbędzie się 25 listopada 2022 r. o godz. 18.00 w Muzeum Broniewskiego w Warszawie (ul. Jarosława Dąbrowskiego 51).
więcej
Pożegnaliśmy Jerzego Połomskiego – piosenkarza, wspaniałego Człowieka, naszego Przyjaciela… Żegnaj Jurku, będzie nam Cię bardzo brakowało…
więcej