Aktualności

Nagrody Związku Artystów Scen Polskich na 12. Forum Młodej Reżyserii w Krakowie

W AST w Krakowie zakończyło się 12. Forum Młodej Reżyserii czyli przeglądu prac studentek i studentów reżyserii, polskich publicznych uczelni teatralnych. Jest to jedyne tego rodzaju wydarzenie w kraju.

Podczas festiwalu wręczone zostały Nagrody Związku Artystów Scen Polskich: dla Najlepszej Aktorki: Agnieszki Sawickiej za rolę w spektaklu „Minuta w ciemności” w reż. Ewy Galicy oraz dla Najlepszej Reżyserki: Anny Obszańskiej za reżyserię spektaklu „Orfeusz”. Nagrody wręczył obecny na forum członek ZG ZASP – Konrad Szczebiot.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

 

12. Forum Młodej Reżyserii w Krakowie zostało dofinansowane ze środków SKE ZASP.

więcej: http://krakow.ast.krakow.pl/aktualnosci/12-forum-mlodej-rezyserii/

fot. Maja Michnacka

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

Zarząd Główny ZASP ustalił termin Zwyczajnego LXIV Walnego Zebrania Delegatów ZASP na dzień 19-20 czerwca 2023 roku.
więcej
Nagrodę im. Andrzeja Nardellego, za najlepszy debiut aktorski w teatrach dramatycznych, Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP przyznaje od sezonu 1998/1999. Tradycyjnie już zwracam się do dyrektorów teatrów z prośbą o wskazanie kandydatów do tej prestiżowej Nagrody wraz z krótkim uzasadnieniem.
więcej
Orędzie Prezesa ZASP – Krzysztofa Szustera z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru 2023.
więcej
Tegoroczne obchody Światowego Dnia Lalkarstwa, odbyły się, z racji setnej rocznicy urodzin Adama Kiliana, scenografa związanego z tą sceną, w warszawskim Teatrze Lalka
więcej
Informujemy, że Zarząd Główny ZASP, w oparciu o Regulamin Nagrody im. Leona Schillera, nie przyznał Nagrody w roku 2023 za rok 2022.
więcej
Odszedł Waldemar Wilhelm – aktor, reżyser, pedagog na Wydziale Lalkarskim warszawskiej PWST im. A. Zelwerowicza, wykładowca i dziekan na Wydziale Aktorskim w PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi. W latach 1975-76 reżyser w Teatrze im. Węgierki w Białymstoku, dyrektor teatrów: im. Bogusławskiego w Kaliszu (1977-80), Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi (1993-2009).
więcej