Aktualności

Otwarte pokazy pracy i treningi w Instytucie Grotowskiego

15 i 16 czerwca w Studiu Na Grobli będą miały miejsce niezwykłe spotkania poświęcone pracy z ciałem i głosem, a także refleksją nad nimi. 15 czerwca odbędzie się otwarte spotkanie-trening „Open SunDay!” oraz pokaz pracy „Róża w strumieniu”, które poprowadzi Marco Balbi Dipalma wraz z Claudią Pasello, 16 czerwca zaś pokaz pracy Studia Kokyu „Na ścieżkach praktyki” z udziałem prowadzących Studio oraz uczestników programu badawczo-edukacyjnego.

„Open SunDay!” to otwarte spotkanie-trening prowadzone przez Marca Balbiego Dipalmę w asyście Claudii Pasello. Będzie to okazja do uczestnictwa w spotkaniu i twórczym treningu SŁOŃCE Szkoły Reny Mireckiej. Jego celem jest wyzwolić energię płynącą w ciałach i głosach uczestników działania. Za przewodnika procesu posłuży rytm, a improwizacja umożliwi uczenie się i tworzenie. Trening twórczy Szkoły SŁOŃCE bazuje na przekazach Reny Mireckiej z Teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego. Spotkanie poprowadzone w dwóch sesjach zakończy się wspólną improwizacją. Druga propozycja Marca Balbiego Dipalmy i Claudii Pasello to „Róża w strumieniu” – pokaz pracy oraz refleksja na temat badań performansu rytualnego. Wieloletnie doświadczenie Balbiego Dipalmy w pracy z Reną Mirecką i własne studia „obudziły w nim” możliwość połączenia kreatywności i tradycji. Prezentując „Różę w strumieniu”, prowadzący usiłują za Martinem Buberem „aktywować wzajemne energie niewinności i Miłości-dobra pomiędzy Ja, Ty a Onym”, aby wkroczyć w czas wspólnego ducha.

„Róża w strumieniu”: https://bit.ly/2RWHnSF
Pokaz pracy oraz refleksja na temat badań performansu rytualnego
Prowadzący: Marco Balbi Dipalma w asyście Claudii Pasello w ramach SŁOŃCE Szkoła Reny Mireckiej
wt. 15/06/2021, 18:00
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli
Czas trwania: 30-minutowy pokaz pracy połączony z refleksją widzów
Wymagana rezerwacja bezpłatnej wejściówki
Język: angielski z możliwością tłumaczenia na język polski podczas części przeznaczonej na refleksję

„Na ścieżkach praktyki”: https://bit.ly/3fAvhaQ
Pokaz pracy oraz rozmowa z udziałem prowadzących oraz uczestników programu badawczo-edukacyjnego Studia Kokyu 2020/2021
śr. 16/06/2021, 18:00
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli
Czas trwania: 90 min
Wymagana rezerwacja bezpłatnej wejściówki
W językach polskim i angielskim

Warto zwrócić też uwagę na pokaz pracy z udziałem prowadzących oraz uczestników programu badawczo-edukacyjnego Studia Kokyu „Na ścieżkach praktyki”. Pomysł na otwarty pokaz zrodził się z potrzeby podzielenia się doświadczeniem wspólnych spotkań, które odbywały się od października 2020 do czerwca 2021 pod kierunkiem Joanny Kurzyńskiej i Przemysława Błaszczaka w asyście Marie Walker i Anity Szymańskiej. W czasie ośmiu intensywnych, dziesięciodniowych sesji uczestnicy zmierzyli się z zagadnieniami wokalnego i fizycznego treningu aktora/performera w zderzeniu z praktyką aikido – japońską sztuką walki. Z jednej strony przestrzeń kreacji, twórczej wolności i poszukiwania nowych kanałów komunikacji, z drugiej dyscyplina, precyzyjna forma i bardzo określona forma treningu – świat teatru i świat sztuk walki – wyznaczyły granice codziennej pracy w czasie roku akademickiego. Po pokazie pracy odbędzie się rozmowa z udziałem liderów Studia Kokyu i uczestnikami programu, którą poprowadzi Anna Duda.

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

Jak co roku, z okazji Dnia Dziecka, Oddział ZASP w Krakowie zaprosił najmłodszych do Klubu Aktora SPATIF-ZASP, tym razem dzieci ze świetlicy Św. Wincentego a Paulo prowadzonej przez Siostry Szarytki. Przygotowaliśmy dla dzieci spektakl z wykorzystaniem lalek. W świat sceny wprowadził najmłodszych Teatr Uszyty a przewodniczący Oddziału – Grzegorz Łukawski wszystkich przywitał i zaprosił na pizzę.
więcej
Projekt „Akademia młodych talentów” realizowany przez Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie we współpracy z GOK „Wozownia” w Kolnicy obejmuje pięciodniowe edukacyjne warsztaty artystyczne (aktorskie i wokalne) dla dzieci i młodzieży gminie Brudzew w powiecie tureckim.
więcej
W poniedziałek, 22 maja 2023 r. w Domu Kultury ŚWIT w Warszawie celebrowaliśmy nasze coroczne święto Dzień Artysty Śpiewaka. To już XXIV edycja tego wydarzenia, wymyślonego przez naszego wspaniałego kolegę Andrzeja Wizę i wspólnie zainicjowanego w 1998 roku z osobą niezwykłej energii i charyzmy, działaczką na rzecz naszej wspólnoty artystycznej ZASP – Ireną Jezierską.
więcej
Poświatowskiej stała się punktem wyjścia przy tworzeniu monodramu pt. „Pneuma” na podstawie „Opowieści dla Przyjaciela”. Spektakl zaprasza widza do udziału w uniwersalnej paraboli nie tylko o człowieku żyjącym z nieuleczalną chorobą, ale także poszukującym sensu i pełni w miłości do życia.
więcej
W dniach 6 – 13 maja 2023 r. w Nowym Sączu odbył się XX Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari.Do konkursu przystąpiło 63 uczestników (wyłonionych spośród ponad 200 zgłoszeń). Do trzeciego, finałowego etapu zakwalifikowało się 9 osób (5 w kategorii żeńskiej i 4 w kategorii męskiej).
więcej
Na zakończenie 41. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, jury ZASP w składzie: przewodnicząca: Ewa Leśniak oraz Anna Bobrowska – Ekiert & Marek Lipski, po obejrzeniu wszystkich 13 spektakli dyplomowych prezentowanych podczas 41. Festiwalu Szkół Teatralnych, przyznało dwie nagrody:
więcej