Aktualności

Spektakl „Broniewski. Znów w Płocku” 25 listopada 2022 w Muzeum Broniewskiego w Warszawie

W imieniu Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku serdecznie zapraszamy na wieczór poetycki, który odbędzie się 25 listopada 2022 r. o godz. 18.00 w Muzeum Broniewskiego w Warszawie (ul. Jarosława Dąbrowskiego 51).
W 2022 roku przypada 125. rocznica urodzin i 60. rocznica śmierci poety, zaś płocczanie obchodzą Rok Władysława Broniewskiego.
Mottem wieczoru będą słowa poety:
Dożyję (może?) lat Mathusalema,
dożyję (może?) w dobrobycie…|
I zapytam: gdzie życie?
Nie ma…
Kanwą recytacji przygotowanej przez Teatr Dramatyczny staną się wydarzenia sprzed pięćdziesięciu lat.
25 czerwca 1972 roku odsłonięto w Płocku monumentalny pomnik Władysława Broniewskiego autorstwa Gustawa Zemły. Ze wspomnieniem tamtych wydarzeń, pełnych oficjalnej pompy jaką władze uczciły wówczas „rewolucyjnego poetę”, zostanie skonfrontowana rzadko cytowana poezja – wiersze pisane w sowieckim więzieniu, poetyckie autorefleksje o sensie istnienia, czy krótkie wierszyki dla dzieci. Nie zabraknie także utworów znanych, jak Ballady i romanse, Bar pod zdechłym psem, Ulica Miła…
Wystąpią: Hanna Zientara-Mokrowiecka, Piotr Bała, Szymon Cempura, Marek Mokrowiecki
Muzyka: Tadeusz Kocyba
Wydarzenie zrealizowane w ramach projektu „Broniewski znów w Płocku” finansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Patronat honorowy: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Płocka.
Wstęp wolny.
Muzeum Władysława Broniewskiego
ul. J. Dąbrowskiego 51, Warszawa
fot. Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku
DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

Oświadczenie Pełnomocnika ZG ZASP ds. DAW w Skolimowie i Zespołu ds. Wizerunku ZASP.
więcej
W Tarnowie dobiegł końca XXVII Ogólnopolski Festiwal Komedii TALIA 2023. Miło nam poinformować, że tegoroczną Nagrodę ALE AKTOR ! Sekcji Teatrów Dramatycznych ZASP za najciekawszą kreację komediową otrzymał – Patryk Szwichtenberg z Teatru Bagatela w Krakowie. Nagrodę wręczyły Panie – Joanna Szuba z Zarządu Sekcji oraz Magdalena Sokołowska – Gawrońska z Oddziału ZASP w Krakowie.
więcej
Od dziś obowiązują nowe regulaminy funduszu SKE ZASP w programach: socjalnym, kulturalnym i edukacyjnym. Bardzo prosimy o zapoznanie się z nowymi regulaminami dostępnymi na stronie ZASP w zakładce SKE.
więcej
Tytuł Mecenasa Kultury za przychylność i wsparcie, za zaufanie i nieustającą życzliwość oraz obecność w polskiej kulturze teatralnej, otrzymaliśmy od dyrektora Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Zbigniewa Prażmowskiego, podczas VI Festiwalu małych Prapremier.
więcej
18 września 2023 roku odbyło się, zwołane przez Zarząd Główny ZASP Uchwałą Nr 327/2023 z dnia 31 lipca 2023, Plenarne Zebranie Nierepartycyjnej Sekcji Estrady.
więcej
We wtorek, 12 września 2023 roku, dokładnie w 50 rocznicę założenia Polskiego Teatru Tańca, w jego nowej siedzibie przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu.
więcej