Aktualności

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach otrzymał dofinansowanie na warsztaty dla nauczycieli

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura Interwencje. Edycja 2022 na realizację projektu „Komitet Nauczycielski 2.0 – warsztaty dla oświaty.”

W ramach zadania teatr zorganizuje cykl bezpłatnych warsztatów dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych.

W trakcie zajęć grono specjalistów z „Kubusia” będzie pracować z nauczycielami nad zagadnieniami związanymi bezpośrednio z pracą aktora, takimi jak: samoświadomość, praca nad ciałem, dykcja, emisja głosu, improwizacja, pantomima, interpretacja czy dobór tekstów.

Celem warsztatów jest wymiana doświadczeń i przybliżenie nauczycielom wymienionych zagadnień, co bezpośrednio przyczyni się do podniesienia kwalifikacji grona pedagogicznego, wzbogacenia ich warsztatu narzędzi dydaktycznych czy urozmaicenia pracy z młodzieżą podczas zajęć lekcyjnych.

 

Od 1 czerwca do 31 sierpnia 2022 na terenie teatru zostaną zorganizowane 3 bloki warsztatowe o tematyce:

  • emocje,
  • praca z ciałem,
  • wykorzystanie dramy w pracy z grupą.

 

W każdej z grup warsztatowych weźmie udział 5 uczestników, którzy razem z aktorem prowadzącym będą doskonalić swoje umiejętności w określonym tematem szkolenia zakresie.

 

Chętnych nauczycieli szkół ponadpodstawowych prosimy o zgłaszanie się do projektu drogą telefoniczną 41 368-02-93, mailową: piotr.boguslaw.jedrzejczak@teatrkubus.pl bądź przez osobistą wizytę w teatrze do 31maja 2022 r.

 

Koordynator projektu:

Piotr-Bogusław Jędrzejczak tel. 41 368-02-93, piotr.boguslaw.jedrzejczak@teatrkubus.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura Interwencje. Edycja 2022

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

W tym roku mija 290 rocznica pierwszego wystawienia w Neapolu w roku 1733, opery buffa ”La serva padrona”, najsłynniejszego dzieła G. P. Pergolesiego. Jest to zabawna historia pana terroryzowanego przez pokojówkę, który, mając dosyć kaprysów służącej, postanawia ożenić się, w nadziei, że żona zapanuje nad służbą i przywróci porządek w domu.
więcej
1 grudnia w Klubie Aktora SPATiF w Krakowie w godz. 12.00-20.00 odbędzie się organizowany przez Sekcję Tańca i Baletu ZASP Koncert Taneczny z okazji pierwszego branżowego spotkania teoretyków i krytyków tańca z praktykami tej sztuki.
więcej
W Krakowie zakończyło się 13. Forum Młodej Reżyserii. W tym roku Związek Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenie przyznał nagrody w trzech kategoriach, które w imieniu ZG ZASP wręczyli : wiceprezes ZG ZASP – Krzysztof Górecki oraz członek Oddziału ZASP w Krakowie – Sławomir Sośnierz.
więcej
27 października 2023 o godzinie 19.00, w galerii Dom ze Sztuką w Warszawie w Centrum Praskim KONESER (przy Placu Konesera) odbył się wernisaż wystawy „Caravaggio- Sztuka umierania, narodzin i trwania”.
więcej
Pamiętamy…
więcej
Napięta sytuacja między Zespołem a Dyrekcją Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, zaistniała również na tle niezadawalającej wysokości wynagrodzeń dla artystów i pozostałych pracowników teatru, stała się powodem wizyty prezesa ZASP, Krzysztofa Szustera, który podjął się próby negocjacji pomiędzy stronami konfliktu.
więcej