Aktualności

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach otrzymał dofinansowanie na warsztaty dla nauczycieli

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura Interwencje. Edycja 2022 na realizację projektu „Komitet Nauczycielski 2.0 – warsztaty dla oświaty.”

W ramach zadania teatr zorganizuje cykl bezpłatnych warsztatów dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych.

W trakcie zajęć grono specjalistów z „Kubusia” będzie pracować z nauczycielami nad zagadnieniami związanymi bezpośrednio z pracą aktora, takimi jak: samoświadomość, praca nad ciałem, dykcja, emisja głosu, improwizacja, pantomima, interpretacja czy dobór tekstów.

Celem warsztatów jest wymiana doświadczeń i przybliżenie nauczycielom wymienionych zagadnień, co bezpośrednio przyczyni się do podniesienia kwalifikacji grona pedagogicznego, wzbogacenia ich warsztatu narzędzi dydaktycznych czy urozmaicenia pracy z młodzieżą podczas zajęć lekcyjnych.

 

Od 1 czerwca do 31 sierpnia 2022 na terenie teatru zostaną zorganizowane 3 bloki warsztatowe o tematyce:

  • emocje,
  • praca z ciałem,
  • wykorzystanie dramy w pracy z grupą.

 

W każdej z grup warsztatowych weźmie udział 5 uczestników, którzy razem z aktorem prowadzącym będą doskonalić swoje umiejętności w określonym tematem szkolenia zakresie.

 

Chętnych nauczycieli szkół ponadpodstawowych prosimy o zgłaszanie się do projektu drogą telefoniczną 41 368-02-93, mailową: piotr.boguslaw.jedrzejczak@teatrkubus.pl bądź przez osobistą wizytę w teatrze do 31maja 2022 r.

 

Koordynator projektu:

Piotr-Bogusław Jędrzejczak tel. 41 368-02-93, piotr.boguslaw.jedrzejczak@teatrkubus.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura Interwencje. Edycja 2022

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

W poniedziałek, 22 maja 2023 r. w Domu Kultury ŚWIT w Warszawie celebrowaliśmy nasze coroczne święto Dzień Artysty Śpiewaka. To już XXIV edycja tego wydarzenia, wymyślonego przez naszego wspaniałego kolegę Andrzeja Wizę i wspólnie zainicjowanego w 1998 roku z osobą niezwykłej energii i charyzmy, działaczką na rzecz naszej wspólnoty artystycznej ZASP – Ireną Jezierską.
więcej
Poświatowskiej stała się punktem wyjścia przy tworzeniu monodramu pt. „Pneuma” na podstawie „Opowieści dla Przyjaciela”. Spektakl zaprasza widza do udziału w uniwersalnej paraboli nie tylko o człowieku żyjącym z nieuleczalną chorobą, ale także poszukującym sensu i pełni w miłości do życia.
więcej
W dniach 6 – 13 maja 2023 r. w Nowym Sączu odbył się XX Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari.Do konkursu przystąpiło 63 uczestników (wyłonionych spośród ponad 200 zgłoszeń). Do trzeciego, finałowego etapu zakwalifikowało się 9 osób (5 w kategorii żeńskiej i 4 w kategorii męskiej).
więcej
Na zakończenie 41. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, jury ZASP w składzie: przewodnicząca: Ewa Leśniak oraz Anna Bobrowska – Ekiert & Marek Lipski, po obejrzeniu wszystkich 13 spektakli dyplomowych prezentowanych podczas 41. Festiwalu Szkół Teatralnych, przyznało dwie nagrody:
więcej
Redakcja Scen Polskich rozpoczyna prace nad kolejnymi numerami wydawnictwa.
więcej
Sekcja Teatrów Muzycznych ZASP serdecznie zaprasza na uroczysty koncert z okazji obchodów Dnia Artysty Śpiewaka, który odbędzie się w poniedziałek, 22 maja 2023r, godz. 17:00 w Domu Kultury ŚWIT w Warszawie, ul. Wysockiego 11. Całość sfinansowana ze środków SKE ZASP.
więcej