Search
Generic filters
Aktualności

Uroczystość wręczenia Nagrody im. Andrzeja Nardellego

Już w najbliższy poniedziałek (15.01) o godz. 12:00 Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP wręczy Nagrodę im. Andrzeja Nardellego przyznawaną za najlepszy DEBIUT w teatrach dramatycznych. Wydarzenie odbędzie się w Instytucie Teatralnym w Warszawie, przy udziale wielu szczególnych gości. Serdecznie zapraszamy!
Laureatką tegorocznej edycji Nagrody za sezon 2022/2023, została Karolina Kowalska, aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku , wyróżniona za rolę Celiny Mickiewiczowej w przedstawieniu „Koło sprawy bożej” Konrada Hetela, w reżyserii Radka Stępnia.
Nagroda im. Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut aktorski przyznawana jest od roku 1999. Idea zrodziła się z potrzeby promowania młodych, utalentowanych aktorów, którzy nagradzani za role w przedstawieniach dyplomowych znikali niejako z pola widzenia pedagogów i krytyków tuż po wręczeniu dyplomu. Celem tego wyróżnienia jest podkreślanie i unaocznienie, jak ważny jest dla aktorów zauważony debiut na deskach teatralnych.
Patronem Nagrody jest – zapamiętany jako niezwykle utalentowany, wrażliwy, o świetnych warunkach – artysta, którego błyskotliwą, ciekawie rozwijającą się karierę przerwała w wieku 25 lat tragiczna śmierć.
Wśród dotychczasowych laureatów Nagrody, m.in.: Patrycja Soliman, Marieta Żukowska, Marcin Hycnar, Tomasz Schuchardt, Mikołaj Roznerski, Bartłomiej Błaszczyński, Agnieszka Skrzypczak, Magdalena Koleśnik, Julia Łukowiak czy Jakub Gola.
Do zobaczenia!
Projekt sfinansowany ze środków Związku Artystów Scen Polskich ZASP – Funduszu SKE.
fot. Krzysztof Bieliński

Zobacz również