Aktualności

Widowisko muzyczne „Świtezianki-ballady śpiewu gminnego” – Krakowskiej Opery Kameralnej dofinansowane z funduszy SKE ZASP

3 grudnia 2022 o godz. 19.00 w Krakowskiej Operze Kameralnej odbędzie się premiera widowiska muzycznego „Świtezianki – ballady śpiewu gminnego” w reż. Jadwigi Leśniak-Jankowskiej.
Krakowska Opera Kameralna obchodzi w tym roku 30-lecie swojego istnienia, tym milej jest nam
poinformować, że wydarzenie to, zostało dofinansowane z funduszy SKE ZASP.
Libretto: według „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza
Muzyka: na motywach dawnych pieśni Kresów Wschodnich kompozycje Stanisława Moniuszki, pieśni z kancjonału Seklucjana Muzyczno – poetycka wyprawa w nowogródzką stronę, nad Świteź, do serca puszcz litewskich, gdzie na wędrowców czyhają rusałki i dziwożony, piękne i niebezpieczne Świtezianki. Romantyczne „ballady i romanse” Adama Mickiewicza, połączone z oryginalną muzyką i śpiewem w nowych, oryginalnych aranżacjach, odkrywają swe nowe oblicze, przybierając charakter barwnego wizualnie moralitetu.
„Świtezianki – ballady śpiewu gminnego” – widowisko muzyczne
Scenariusz, reżyseria, choreografia, kontrafaktura Jadwiga Leśniak-Jankowska
Opracowanie i kierownictwo muzyczne Oleg Sznicar
Scenografia, kostiumy
Joanna Jaśko-Sroka
Świtezianki
Izabela Kubrak, Dominika Przetocka, Anna Warchał
Urszula Sadowińska-Pardyak, Wiktoria Zawistowska-Tyliba
Wędrowiec
Andrzej Michalski
Oleg Sznicar – fortepian
Justyna Kusztal – obój, rożek angielski
Kinga Szczepanik-Suchoń – altówka
Wojciech Chlanda – kontrabas
fot. Krakowska Opera Kameralna
DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

Informujemy, że Zarząd Główny ZASP, w oparciu o Regulamin Nagrody im. Leona Schillera, nie przyznał Nagrody w roku 2023 za rok 2022.
więcej
Odszedł Waldemar Wilhelm – aktor, reżyser, pedagog na Wydziale Lalkarskim warszawskiej PWST im. A. Zelwerowicza, wykładowca i dziekan na Wydziale Aktorskim w PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi. W latach 1975-76 reżyser w Teatrze im. Węgierki w Białymstoku, dyrektor teatrów: im. Bogusławskiego w Kaliszu (1977-80), Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi (1993-2009).
więcej
Miło nam poinformować, że wśród setek podmiotów starających się o dotację w kategorii „Czasopisma”- Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Prof. Piotr Gliński przyznał kwotę 75 000 tyś. złotych na rozwój czasopisma ZASP – „Sceny Polskie”.
więcej
Aktor Teatru Lalka w Warszawie, wcześniej związany z Teatrem Baj i Operową Sceną Marionetek w Warszawskiej Operze Kameralnej, współpracujący z Teatrem Łatka, nagrodzony za rolę Jana Tajemnika w Janie Tajemniku w reżyserii Ewy Sokół-Maleszy na XV Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu (1991),
więcej
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP żegna Janinę Malarską-Klimas, wieloletnią Przyjaciółkę, teatrologa, krytyka teatralnego, członka Zarządu Sekcji. Będzie nam Jej bardzo brakowało, a pustego miejsca nikt nie zastąpi. Koleżanki i Koledzy.
więcej
W Bydgoszczy, rodzina, przyjaciele i mieszkańcy jego ukochanego, rodzinnego miasta pożegnali wspaniałego aktora – Leonarda Pietraszaka. Po uroczystej mszy w bydgoskiej katedrze prochy aktora zostały złożone na Cmentarzu Starofarnym.
więcej