Aktualności

Zaproszenie na wręczenie publikacji p.t. „Teatr Kropka Theatre – 25 lat przekraczania granic. Misterium osobne Jolanty Juszkiewicz”.

Teatr Kropka Theatre zaprasza 4.02.2023 na godz. 19.00 do Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie na wręczenie publikacji p.t. „Teatr Kropka Theatre – 25 lat przekraczania granic. Misterium osobne Jolanty Juszkiewicz”. Wydarzenie poprzedzi prezentacja formy Teatru Emergencji Jolanty Juszkiewicz p.t. „Dialog Śmierci’ na podst. ‘Śmierci z mistrzem dwojakie gadania’ (45’).

Dialog Śmierci na podst. ‘Śmierci z mistrzem dwojakie gadania’.

Reżyseria i wykonanie – Jolanta Juszkiewicz

Średniowieczna perła literatury polskiej w wierszu, mówi o tym, jak nauczyciel Polikarp prosi o spotkanie ze śmiercią, aż w kościele objawia mu się osoba Śmierci i odpowiada na jego pytania co i dlaczego ona właściwie robi. Niniejszy performance prezentuje Głosy: Śmierci, Mistrza Polikarpa oraz Kmotra.

„Teatr Kropka Theatre 25 lat przekraczania granic. Misterium osobne Jolanty Juszkiewicz”- można nazwać „małą monografią”. Zawiera spis i fotografie większości spektakli Teatru Kropka Theatre oraz spektakli reżyserowanych przez Jolantę Juszkiewicz dla innych teatrów i szkół teatralnych. Ujęte są również wypowiedzi i recenzje w oryginalnych językach pojawiające się w okresie od powstania w 1997 roku do srebrnego jubileuszu swojej międzynarodowej działalności w 2022 roku.

Opracowanie graficzne – Jerzy Safka Szafjański.

Publikacja dofinansowana z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2022.

fot. Teatr Kropka Theatre

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

W tym roku mija 290 rocznica pierwszego wystawienia w Neapolu w roku 1733, opery buffa ”La serva padrona”, najsłynniejszego dzieła G. P. Pergolesiego. Jest to zabawna historia pana terroryzowanego przez pokojówkę, który, mając dosyć kaprysów służącej, postanawia ożenić się, w nadziei, że żona zapanuje nad służbą i przywróci porządek w domu.
więcej
1 grudnia w Klubie Aktora SPATiF w Krakowie w godz. 12.00-20.00 odbędzie się organizowany przez Sekcję Tańca i Baletu ZASP Koncert Taneczny z okazji pierwszego branżowego spotkania teoretyków i krytyków tańca z praktykami tej sztuki.
więcej
W Krakowie zakończyło się 13. Forum Młodej Reżyserii. W tym roku Związek Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenie przyznał nagrody w trzech kategoriach, które w imieniu ZG ZASP wręczyli : wiceprezes ZG ZASP – Krzysztof Górecki oraz członek Oddziału ZASP w Krakowie – Sławomir Sośnierz.
więcej
27 października 2023 o godzinie 19.00, w galerii Dom ze Sztuką w Warszawie w Centrum Praskim KONESER (przy Placu Konesera) odbył się wernisaż wystawy „Caravaggio- Sztuka umierania, narodzin i trwania”.
więcej
Pamiętamy…
więcej
Napięta sytuacja między Zespołem a Dyrekcją Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, zaistniała również na tle niezadawalającej wysokości wynagrodzeń dla artystów i pozostałych pracowników teatru, stała się powodem wizyty prezesa ZASP, Krzysztofa Szustera, który podjął się próby negocjacji pomiędzy stronami konfliktu.
więcej