Aktualności

Zaproszenie na wręczenie publikacji p.t. „Teatr Kropka Theatre – 25 lat przekraczania granic. Misterium osobne Jolanty Juszkiewicz”.

Teatr Kropka Theatre zaprasza 4.02.2023 na godz. 19.00 do Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie na wręczenie publikacji p.t. „Teatr Kropka Theatre – 25 lat przekraczania granic. Misterium osobne Jolanty Juszkiewicz”. Wydarzenie poprzedzi prezentacja formy Teatru Emergencji Jolanty Juszkiewicz p.t. „Dialog Śmierci’ na podst. ‘Śmierci z mistrzem dwojakie gadania’ (45’).

Dialog Śmierci na podst. ‘Śmierci z mistrzem dwojakie gadania’.

Reżyseria i wykonanie – Jolanta Juszkiewicz

Średniowieczna perła literatury polskiej w wierszu, mówi o tym, jak nauczyciel Polikarp prosi o spotkanie ze śmiercią, aż w kościele objawia mu się osoba Śmierci i odpowiada na jego pytania co i dlaczego ona właściwie robi. Niniejszy performance prezentuje Głosy: Śmierci, Mistrza Polikarpa oraz Kmotra.

„Teatr Kropka Theatre 25 lat przekraczania granic. Misterium osobne Jolanty Juszkiewicz”- można nazwać „małą monografią”. Zawiera spis i fotografie większości spektakli Teatru Kropka Theatre oraz spektakli reżyserowanych przez Jolantę Juszkiewicz dla innych teatrów i szkół teatralnych. Ujęte są również wypowiedzi i recenzje w oryginalnych językach pojawiające się w okresie od powstania w 1997 roku do srebrnego jubileuszu swojej międzynarodowej działalności w 2022 roku.

Opracowanie graficzne – Jerzy Safka Szafjański.

Publikacja dofinansowana z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2022.

fot. Teatr Kropka Theatre

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

W poniedziałek, 22 maja 2023 r. w Domu Kultury ŚWIT w Warszawie celebrowaliśmy nasze coroczne święto Dzień Artysty Śpiewaka. To już XXIV edycja tego wydarzenia, wymyślonego przez naszego wspaniałego kolegę Andrzeja Wizę i wspólnie zainicjowanego w 1998 roku z osobą niezwykłej energii i charyzmy, działaczką na rzecz naszej wspólnoty artystycznej ZASP – Ireną Jezierską.
więcej
Poświatowskiej stała się punktem wyjścia przy tworzeniu monodramu pt. „Pneuma” na podstawie „Opowieści dla Przyjaciela”. Spektakl zaprasza widza do udziału w uniwersalnej paraboli nie tylko o człowieku żyjącym z nieuleczalną chorobą, ale także poszukującym sensu i pełni w miłości do życia.
więcej
W dniach 6 – 13 maja 2023 r. w Nowym Sączu odbył się XX Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari.Do konkursu przystąpiło 63 uczestników (wyłonionych spośród ponad 200 zgłoszeń). Do trzeciego, finałowego etapu zakwalifikowało się 9 osób (5 w kategorii żeńskiej i 4 w kategorii męskiej).
więcej
Na zakończenie 41. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, jury ZASP w składzie: przewodnicząca: Ewa Leśniak oraz Anna Bobrowska – Ekiert & Marek Lipski, po obejrzeniu wszystkich 13 spektakli dyplomowych prezentowanych podczas 41. Festiwalu Szkół Teatralnych, przyznało dwie nagrody:
więcej
Redakcja Scen Polskich rozpoczyna prace nad kolejnymi numerami wydawnictwa.
więcej
Sekcja Teatrów Muzycznych ZASP serdecznie zaprasza na uroczysty koncert z okazji obchodów Dnia Artysty Śpiewaka, który odbędzie się w poniedziałek, 22 maja 2023r, godz. 17:00 w Domu Kultury ŚWIT w Warszawie, ul. Wysockiego 11. Całość sfinansowana ze środków SKE ZASP.
więcej