Search
Generic filters
Aktualności

Zaproszenie na wręczenie publikacji p.t. „Teatr Kropka Theatre – 25 lat przekraczania granic. Misterium osobne Jolanty Juszkiewicz”.

Teatr Kropka Theatre zaprasza 4.02.2023 na godz. 19.00 do Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie na wręczenie publikacji p.t. „Teatr Kropka Theatre – 25 lat przekraczania granic. Misterium osobne Jolanty Juszkiewicz”. Wydarzenie poprzedzi prezentacja formy Teatru Emergencji Jolanty Juszkiewicz p.t. „Dialog Śmierci’ na podst. ‘Śmierci z mistrzem dwojakie gadania’ (45’).

Dialog Śmierci na podst. ‘Śmierci z mistrzem dwojakie gadania’.

Reżyseria i wykonanie – Jolanta Juszkiewicz

Średniowieczna perła literatury polskiej w wierszu, mówi o tym, jak nauczyciel Polikarp prosi o spotkanie ze śmiercią, aż w kościele objawia mu się osoba Śmierci i odpowiada na jego pytania co i dlaczego ona właściwie robi. Niniejszy performance prezentuje Głosy: Śmierci, Mistrza Polikarpa oraz Kmotra.

„Teatr Kropka Theatre 25 lat przekraczania granic. Misterium osobne Jolanty Juszkiewicz”- można nazwać „małą monografią”. Zawiera spis i fotografie większości spektakli Teatru Kropka Theatre oraz spektakli reżyserowanych przez Jolantę Juszkiewicz dla innych teatrów i szkół teatralnych. Ujęte są również wypowiedzi i recenzje w oryginalnych językach pojawiające się w okresie od powstania w 1997 roku do srebrnego jubileuszu swojej międzynarodowej działalności w 2022 roku.

Opracowanie graficzne – Jerzy Safka Szafjański.

Publikacja dofinansowana z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2022.

fot. Teatr Kropka Theatre

Zobacz również