Aktualności

Życzenia Sekcji Tańca i Baletu ZASP z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

Drogie Koleżanki i Koledzy, Tegoroczne Święto Tańca upływa nam w pogodniejszej atmosferze udanego powrotu do działań artystycznych, twórczych kreacji i regularnych spotkań z publicznością. Ostatnie trudne lata- doświadczenie pandemii i wciąż trwającej w Ukrainie wojny-zbudowały w nas przekonanie o niezwykłej sile i wrażliwości polskiego środowiska tańca.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca 2023 życzymy wszystkim artystom tańca radości, spełnienia i satysfakcji w życiu zawodowym, udanych spektakli i poruszających wydarzeń tanecznych oraz oddanej publiczności. Krytykom i teoretykom tańca życzymy wielu artystycznych odkryć, porywających przedstawień i wnikliwych recenzji, a także satysfakcjonującej pracy naukowej.

W imieniu Zarządu Sekcji Tańca i Baletu ZASP
Monika Myśliwiec
Przewodnicząca

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

W poniedziałek, 22 maja 2023 r. w Domu Kultury ŚWIT w Warszawie celebrowaliśmy nasze coroczne święto Dzień Artysty Śpiewaka. To już XXIV edycja tego wydarzenia, wymyślonego przez naszego wspaniałego kolegę Andrzeja Wizę i wspólnie zainicjowanego w 1998 roku z osobą niezwykłej energii i charyzmy, działaczką na rzecz naszej wspólnoty artystycznej ZASP – Ireną Jezierską.
więcej
Poświatowskiej stała się punktem wyjścia przy tworzeniu monodramu pt. „Pneuma” na podstawie „Opowieści dla Przyjaciela”. Spektakl zaprasza widza do udziału w uniwersalnej paraboli nie tylko o człowieku żyjącym z nieuleczalną chorobą, ale także poszukującym sensu i pełni w miłości do życia.
więcej
W dniach 6 – 13 maja 2023 r. w Nowym Sączu odbył się XX Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari.Do konkursu przystąpiło 63 uczestników (wyłonionych spośród ponad 200 zgłoszeń). Do trzeciego, finałowego etapu zakwalifikowało się 9 osób (5 w kategorii żeńskiej i 4 w kategorii męskiej).
więcej
Na zakończenie 41. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, jury ZASP w składzie: przewodnicząca: Ewa Leśniak oraz Anna Bobrowska – Ekiert & Marek Lipski, po obejrzeniu wszystkich 13 spektakli dyplomowych prezentowanych podczas 41. Festiwalu Szkół Teatralnych, przyznało dwie nagrody:
więcej
Redakcja Scen Polskich rozpoczyna prace nad kolejnymi numerami wydawnictwa.
więcej
Sekcja Teatrów Muzycznych ZASP serdecznie zaprasza na uroczysty koncert z okazji obchodów Dnia Artysty Śpiewaka, który odbędzie się w poniedziałek, 22 maja 2023r, godz. 17:00 w Domu Kultury ŚWIT w Warszawie, ul. Wysockiego 11. Całość sfinansowana ze środków SKE ZASP.
więcej