Oddział ZASP w Gdańsku

Blog oddziałowy

Oddział ZASP w Gdańsku

Blog oddziałowy

Oddział ZASP w Gdańsku

Blog oddziałowy

Zakończyło się LXV WZD

Zakończyło się na Zwyczaje LXV Walne Zgromadzenie Delegatów ZASP online! Wszyscy członkowie Zarządu Głównego ZASP oraz Głównej Komisji Rewizyjnej otrzymali absolutorium.

Dziękujemy wszystkim Delegatom za udział.

Fotorelacja z siedziby ZASP – LXV WZD ZASP

Prawie 100 osób na Zwyczajnym LXV Walnym Zgromadzeniu Delegatów ZASP! W tym roku zjazd odbywa się ONLINE, ale niektórzy są w siedzibie ZASP przy Al. Ujazdowskich 45 w Warszawie.
Niezwykła atmosfera (takie spotkania odbywają się tylko raz w roku), koncentracja, decyzje o najważniejszych sprawach Stowarzyszenia!
Pozdrawiamy z samego środka akcji!

Fundusze SKE: Autorska realizacja Jolanty Juszkiewicz / Teatr Kropka Theatre – 21.06.2024

Spektakl „DIKE_Sprawiedliwość” w ramach dofinansowania ze środków funduszy SKE ZASP 21.06.2024 o godz. 18.00 w Dom Kultury w Ustce.

Literatura już od mitologii pokazuje kobiety, które mordują swoich mężów. W wymiarze rzeczywistym dokonują one zbrodni z zimną krwią, w wymiarze symbolicznym, jak mówi mitologia – jest to akt sprawiedliwości wymierzony przez jej boginię – Dike. 

 

Spektakl przytacza zapytanie Klitajmestry, żony Agamemnona – ‘Nikt nie pyta o jego winy? Obwiniając żonę, są też i męża czyny.’

 

Klitajmestra (Ajschyles), Pani co zabiła Pana (Mickiewicz) oraz Gertruda (Szekspir) – łączy je czyn o podwójnym znaczeniu. W wymiarze rzeczywistym dokonują zbrodni z zimną krwią, jednak w wymiarze symbolicznym, jak mówi mitologia – jest to akt sprawiedliwości wymierzony przez jej boginię – Dike. 

 

Projekt dofinansowany z Funduszy SKE ZASP.

 

Oddziały

Biuro oddziału ZASP w gdańsku

Mariacka 2/3
80-833 Gdańsk

Biuro czynne:
pon. – pt.
8:00 – 16:00

Kierownik biura
Joanna Żędzianowska
tel. 58 301 26 44
e-mail: o.gdansk@zasp.pl