Search
Generic filters
Aktualności

Najpiękniejszy prezent urodzinowy: Mapa Teatralna Polski Pozostaje bez Zmian!

Wszyscy ostatnimi czasy byliśmy zatroskani niepewnością o losy Teatru Nowego w Zabrzu.

Czas biegł i rosła frustracja aktorów, niepokój pracowników teatru. Niepewne były dalsze losy teatru.

Emocje, emocje, emocje…
I w tym momencie włączyliśmy się my, przedstawiciele ZASP : ja – prezes i Koleżanka Ewa Leśniak Przewodnicząca Oddziału Katowickiego. Spotkaliśmy się z całym Zespołem , aby poznać z pierwszej ręki problem z jakim boryka się teatr. Spotkaliśmy się także z p.o. Dyrektorką Teatru Beatą Dąbrowiecką. Rozmawialiśmy z mediami, politykami z regionu śląskiego.
Ale najważniejsze spotkanie długie i owocne odbyłem z Panią Prezydentką Agnieszką Rupniewską. Podczas którego Pani Prezydentka życzliwie pochyliła się nad losem teatru.
𝗪𝗰𝘇𝗼𝗿𝗮𝗷 𝘇𝗼𝘀𝘁𝗮ł𝘆 𝗽𝗼𝗱𝗽𝗶𝘀𝗮𝗻𝗲 𝘄𝘀𝘇𝘆𝘀𝘁𝗸𝗶𝗲 𝗻𝗶𝗲𝘇𝗯𝗲̨𝗱𝗻𝗲 𝗱𝗼𝗸𝘂𝗺𝗲𝗻𝘁𝘆 𝗽𝗼𝘇𝘄𝗮𝗹𝗮𝗷𝗮̨𝗰𝗲 𝗻𝗮 𝗱𝗮𝗹𝘀𝘇𝗲 𝗽𝗿𝗼𝘄𝗮𝗱𝘇𝗲𝗻𝗶𝗲 𝗧𝗲𝗮𝘁𝗿𝘂 𝗡𝗼𝘄𝗲𝗴𝗼 𝘄𝗿𝗮𝘇 𝘇 𝗮𝗻𝗴𝗮𝘇̇𝗲𝗺 𝗻𝗮 𝘀𝘁𝗮𝗻𝗼𝘄𝗶𝘀𝗸𝗼 𝗱𝘆𝗿𝗲𝗸𝘁𝗼𝗿𝘀𝗸𝗶𝗲.

Dziękuję bardzo Pani Prezydentce Agnieszce Rupniewskiej;
Panu Wiceprezydentowi Tomaszowi Olichwerowi,
Dobremu Duszkowi regionu śląskiego, Pani Senatorce Halinie Biedzie;
Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego w osobie Pana Wiceministra Andrzeja Wyrobca za troskę i zainteresowanie.

Krzysztof Szuster, Prezes ZASP

 

 

 

fot. Paweł JaNic Janicki

Zobacz również

Czasowa niedostępność wybranych działów biura ZASP
Spotkanie informacyjne online „Ustawa o zabezpieczeniu socjalnym osób wykonujących zawód artystyczny — co oznacza dla artystów?”
Nagroda im. Jana Świderskiego dla Mai Pankiewicz
Redakcja SCEN POLSKICH zaprasza do nadsyłania artykułów do 26. numeru pisma
LXVII Walne Zebranie Delegatów ZASP
Zwyczajne LXVII Walne Zebranie Delegatów ZASP
KASA ZASP NIECZYNNA
Sceny Polskie nr 25
Spotkanie Zarządu Sekcji Estrady
List w sprawie ustawy o zabezpieczeniu socjalnym osób wykonujących zawód artystyczny
Praca Biura ZASP 5 czerwca
Nagroda im. Leona Schillera za rok 2025 oficjalnie wręczona!