Search
Generic filters
Aktualności

Bence Sarkadi laureatem nagrody Sekcji Teatrów Lalkowych ZASP i Związku Artystów Scen Polskich na 35. Międzynarodowym Festiwalu Walizka 2022

Nagrodę finansową ufundowaną przez Związek Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenie na 35. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym otrzymał Bence Sarkadi (Węgry) za przedstawienie „Opowieści z ławeczki”. Nagrodę w imieniu ZG ZASP i Sekcji Teatrów Lalkowych ZASP wręczył Konrad Szczebiot, który zasiadał w jury festiwalu.

Grand Prix, ufundowane przez Prezydenta Miasta Łomża oraz grawerton ufundowany przez Wojewodę Podlaskiego, otrzymało przedstawienie „Republika marzeń” Theater des Lachens z Niemiec.

Trzydzieści pięć edycji festiwalu to ponad 600 zagranych spektakli, przygotowanych przez artystów z 40 krajów. W tym roku przez cztery festiwalowe dni widzowie mogli zobaczyć 20 przedstawień, zagranych zarówno w teatrze, jak też w przestrzeni miejskiej.

ZASP objął patronat honorowy nad tegoroczną edycją festiwalu.

fot. materiały promocyjne festiwalu

Zobacz również

ONE MINUTE MONOLOGUE 
Artyści na trasie! 2. Aktorskie Mistrzostwa Polski w Półmaratonie
50. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Pożegnanie Jana Tatarskiego
Przedłużamy termin składania wniosków do Programu Kultura i Programu Edukacja
Sceny Polskie nr 22
Redakcja SCEN POLSKICH zaprasza autorów do przysyłania artykułów do 23. numeru pisma
Spotkanie przedstawicieli ZASP, SFP oraz SFP-ZAPA
2. Aktorskie Mistrzostwa Polski w Półmaratonie
Ruszyła rekrutacja do Akademii Bezpiecznej Kultury
25-lecie Teatru Wolandejskiego!
Pierwsze posiedzenie Głównej Komisji Rewizyjnej