Aktualności

NAGRODA ZASP „GUSTAW” – W STULECIE URODZIN ANTONINY KAWECKIEJ

W setną rocznicę urodzin, Teatr Wielki w Poznaniu uczcił pamięć Antoniny Kaweckiej – znakomitej śpiewaczki i pedagoga, posiadającej tytuł Zasłużonego Członka Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Radia, Telewizji i Filmu – ZASP (ówczesna nazwa Stowarzyszenia) oraz Sekcji Teatrów Muzycznych.

Podczas uroczystego koncertu, który odbył się w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu, uhonorowano artystkę najwyższą nagrodą ZASP – GUSTAW. Stowarzyszenie reprezentował jego prezes Krzysztof Szuster, Emilia Krakowska oraz Krzysztof Kumor, były prezes ZASP a obecnie przewodniczący Kapituły Członków Zasłużonych oraz wręczanej Nagrody.

Czytaną laudację zakończył słowami: „Sukcesy i zasługi dla środowiska artystycznego stawiają Antoninę Kawecką w pierwszym rzędzie twórców godnych tego zaszczytu, jakim jest wyróżnienie Nagrodą GUSTAW za całokształt działalności, Nagrodą, która zgodnie z obowiązującym Regulaminem, może być przyznawana za cenny wkład w upowszechnianie i rozwój kultury także pośmiertnie. Dzisiaj, w setną rocznicę urodzin, mamy zaszczyt, w dowód docenienia jej osiągnięć zawodowych i promowania kultury polskiej w świecie, uhonorować artystkę tym najwyższym wyróżnieniem Związku Artystów Scen Polskich”.

Wydarzeniu towarzyszył koncert, który uświetnili: Iwona Sobotka i Magdalena Nowacka (sopran), Gosha Kowalinska (mezzosopran), Dominik Sutowicz (tenor) oraz Chór i Orkiestra Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszko w Poznaniu pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego.

fot. Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

W poniedziałek, 22 maja 2023 r. w Domu Kultury ŚWIT w Warszawie celebrowaliśmy nasze coroczne święto Dzień Artysty Śpiewaka. To już XXIV edycja tego wydarzenia, wymyślonego przez naszego wspaniałego kolegę Andrzeja Wizę i wspólnie zainicjowanego w 1998 roku z osobą niezwykłej energii i charyzmy, działaczką na rzecz naszej wspólnoty artystycznej ZASP – Ireną Jezierską.
więcej
Poświatowskiej stała się punktem wyjścia przy tworzeniu monodramu pt. „Pneuma” na podstawie „Opowieści dla Przyjaciela”. Spektakl zaprasza widza do udziału w uniwersalnej paraboli nie tylko o człowieku żyjącym z nieuleczalną chorobą, ale także poszukującym sensu i pełni w miłości do życia.
więcej
W dniach 6 – 13 maja 2023 r. w Nowym Sączu odbył się XX Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari.Do konkursu przystąpiło 63 uczestników (wyłonionych spośród ponad 200 zgłoszeń). Do trzeciego, finałowego etapu zakwalifikowało się 9 osób (5 w kategorii żeńskiej i 4 w kategorii męskiej).
więcej
Na zakończenie 41. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, jury ZASP w składzie: przewodnicząca: Ewa Leśniak oraz Anna Bobrowska – Ekiert & Marek Lipski, po obejrzeniu wszystkich 13 spektakli dyplomowych prezentowanych podczas 41. Festiwalu Szkół Teatralnych, przyznało dwie nagrody:
więcej
Redakcja Scen Polskich rozpoczyna prace nad kolejnymi numerami wydawnictwa.
więcej
Sekcja Teatrów Muzycznych ZASP serdecznie zaprasza na uroczysty koncert z okazji obchodów Dnia Artysty Śpiewaka, który odbędzie się w poniedziałek, 22 maja 2023r, godz. 17:00 w Domu Kultury ŚWIT w Warszawie, ul. Wysockiego 11. Całość sfinansowana ze środków SKE ZASP.
więcej