Aktualności

Natalia Sakowicz z Nagrodą im. Profesora Władysława Jaremy

W Opolu zakończył się XXXI Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek.

Jury Sekcji Teatrów Lalkowych ZASP (Henryka Korzycka – wiceprzewodnicząca Zarządu Sekcji, Renata Chudecka – kierownik literacki Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach), wyróżniło Nagrodą im. Profesora Władysława Jaremy*, NATALIĘ SAKOWICZ za kreację w dziedzinie sztuki lalkarskiej, ukazaną w przedstawieniu „Romans”. Za lalkę do spektaklu, Jury festiwalowe nagrodziło Olgę Ryl-Krystianowską, a za ruch sceniczny Izę Szostak. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, życząc dalszych sukcesów!

Nagroda Sekcji Teatrów Lalkowych została sfinansowana z Funduszu SKE ZASP.

fot. Bartek Warzecha

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

Teatr Kropka Theatre w ramach obchodów jubileuszu 25 lat działalności (pierwsza dekada rozwoju teatru miała miejsce w Sydney w Australii) został zaproszony do udziału w Sydney Fringe Festival ze spektaklem „Matka” S.I. Witkiewicza w wykonaniu Jolanty Juszkiewicz, która od wielu lat jest członkiem naszego Stowarzyszenia.
więcej
Oświadczenie Pełnomocnika ZG ZASP ds. DAW w Skolimowie i Zespołu ds. Wizerunku ZASP.
więcej
W Tarnowie dobiegł końca XXVII Ogólnopolski Festiwal Komedii TALIA 2023. Miło nam poinformować, że tegoroczną Nagrodę ALE AKTOR ! Sekcji Teatrów Dramatycznych ZASP za najciekawszą kreację komediową otrzymał – Patryk Szwichtenberg z Teatru Bagatela w Krakowie. Nagrodę wręczyły Panie – Joanna Szuba z Zarządu Sekcji oraz Magdalena Sokołowska – Gawrońska z Oddziału ZASP w Krakowie.
więcej
Od dziś obowiązują nowe regulaminy funduszu SKE ZASP w programach: socjalnym, kulturalnym i edukacyjnym. Bardzo prosimy o zapoznanie się z nowymi regulaminami dostępnymi na stronie ZASP w zakładce SKE.
więcej
Tytuł Mecenasa Kultury za przychylność i wsparcie, za zaufanie i nieustającą życzliwość oraz obecność w polskiej kulturze teatralnej, otrzymaliśmy od dyrektora Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Zbigniewa Prażmowskiego, podczas VI Festiwalu małych Prapremier.
więcej
18 września 2023 roku odbyło się, zwołane przez Zarząd Główny ZASP Uchwałą Nr 327/2023 z dnia 31 lipca 2023, Plenarne Zebranie Nierepartycyjnej Sekcji Estrady.
więcej