Aktualności

Monodram Jolanty Juszkiewicz „Pneuma” dofinansowany ze środków SKE ZASP

Poświatowskiej stała się punktem wyjścia przy tworzeniu monodramu pt. „Pneuma” na podstawie „Opowieści dla Przyjaciela”. Spektakl zaprasza widza do udziału w uniwersalnej paraboli nie tylko o człowieku żyjącym z nieuleczalną chorobą, ale także poszukującym sensu i pełni w miłości do życia.

Artystka chce przybliżyć znaną ze swojej poezji 'Haśkę’ i pokazać ją jako człowieka. Jej intymność i strach przed śmiercią, dawanie przykładu siły, odwagi i nadziei. Jej świadomość wartości życia, o czym zdrowy człowiek często zapomina. Adaptacja i reżyseria – Jolanta Juszkiewicz, założycielka Teatru Kropka Theatre (Sydney 1997), prezentuje koncept teatru ubogiego przepełnionego metaforą i abstrakcją, reżyseruje i gra nagradzana w wielu krajach świata. W tym roku za swoją działalność została wyróżniona w konkursie 'Polka XXI’ w kategorii Kultura. Wykonanie – Kamila Kamińska, absolwentka PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, aktorka, pedagog, arteterapeutka. Laureatka nagrody za profesjonalny debiut aktorski na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni za rolę Ewy w filmie „Najlepszy” w reż. Ł. Palkowskiego oraz Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Monodramów w Mongolii za spektakl „Kobiety Karamazow”. Scenografia i kostiumy – Michalina Chłodzińska, absolwentka PJATK w Warszawie, artystka sztuk wizualnych młodej generacji, autorka animacji filmowych, rzeźbiarka m.in. dla Centrum Tradycji Hutnictwa w Ostrowcu Mazowieckim, współpracowała z GMC Productions jako scenografka instalacji „Mów mi dobrze”.

 

Projekt dofinansowany ze środków Związku Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie”.

fot. materiały promocyjne
DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

W tym roku mija 290 rocznica pierwszego wystawienia w Neapolu w roku 1733, opery buffa ”La serva padrona”, najsłynniejszego dzieła G. P. Pergolesiego. Jest to zabawna historia pana terroryzowanego przez pokojówkę, który, mając dosyć kaprysów służącej, postanawia ożenić się, w nadziei, że żona zapanuje nad służbą i przywróci porządek w domu.
więcej
1 grudnia w Klubie Aktora SPATiF w Krakowie w godz. 12.00-20.00 odbędzie się organizowany przez Sekcję Tańca i Baletu ZASP Koncert Taneczny z okazji pierwszego branżowego spotkania teoretyków i krytyków tańca z praktykami tej sztuki.
więcej
W Krakowie zakończyło się 13. Forum Młodej Reżyserii. W tym roku Związek Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenie przyznał nagrody w trzech kategoriach, które w imieniu ZG ZASP wręczyli : wiceprezes ZG ZASP – Krzysztof Górecki oraz członek Oddziału ZASP w Krakowie – Sławomir Sośnierz.
więcej
27 października 2023 o godzinie 19.00, w galerii Dom ze Sztuką w Warszawie w Centrum Praskim KONESER (przy Placu Konesera) odbył się wernisaż wystawy „Caravaggio- Sztuka umierania, narodzin i trwania”.
więcej
Pamiętamy…
więcej
Napięta sytuacja między Zespołem a Dyrekcją Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, zaistniała również na tle niezadawalającej wysokości wynagrodzeń dla artystów i pozostałych pracowników teatru, stała się powodem wizyty prezesa ZASP, Krzysztofa Szustera, który podjął się próby negocjacji pomiędzy stronami konfliktu.
więcej