Aktualności

Monodram Jolanty Juszkiewicz „Pneuma” dofinansowany ze środków SKE ZASP

Poświatowskiej stała się punktem wyjścia przy tworzeniu monodramu pt. „Pneuma” na podstawie „Opowieści dla Przyjaciela”. Spektakl zaprasza widza do udziału w uniwersalnej paraboli nie tylko o człowieku żyjącym z nieuleczalną chorobą, ale także poszukującym sensu i pełni w miłości do życia.

Artystka chce przybliżyć znaną ze swojej poezji 'Haśkę’ i pokazać ją jako człowieka. Jej intymność i strach przed śmiercią, dawanie przykładu siły, odwagi i nadziei. Jej świadomość wartości życia, o czym zdrowy człowiek często zapomina. Adaptacja i reżyseria – Jolanta Juszkiewicz, założycielka Teatru Kropka Theatre (Sydney 1997), prezentuje koncept teatru ubogiego przepełnionego metaforą i abstrakcją, reżyseruje i gra nagradzana w wielu krajach świata. W tym roku za swoją działalność została wyróżniona w konkursie 'Polka XXI’ w kategorii Kultura. Wykonanie – Kamila Kamińska, absolwentka PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, aktorka, pedagog, arteterapeutka. Laureatka nagrody za profesjonalny debiut aktorski na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni za rolę Ewy w filmie „Najlepszy” w reż. Ł. Palkowskiego oraz Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Monodramów w Mongolii za spektakl „Kobiety Karamazow”. Scenografia i kostiumy – Michalina Chłodzińska, absolwentka PJATK w Warszawie, artystka sztuk wizualnych młodej generacji, autorka animacji filmowych, rzeźbiarka m.in. dla Centrum Tradycji Hutnictwa w Ostrowcu Mazowieckim, współpracowała z GMC Productions jako scenografka instalacji „Mów mi dobrze”.

 

Projekt dofinansowany ze środków Związku Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie”.

fot. materiały promocyjne
DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

W poniedziałek, 22 maja 2023 r. w Domu Kultury ŚWIT w Warszawie celebrowaliśmy nasze coroczne święto Dzień Artysty Śpiewaka. To już XXIV edycja tego wydarzenia, wymyślonego przez naszego wspaniałego kolegę Andrzeja Wizę i wspólnie zainicjowanego w 1998 roku z osobą niezwykłej energii i charyzmy, działaczką na rzecz naszej wspólnoty artystycznej ZASP – Ireną Jezierską.
więcej
W dniach 6 – 13 maja 2023 r. w Nowym Sączu odbył się XX Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari.Do konkursu przystąpiło 63 uczestników (wyłonionych spośród ponad 200 zgłoszeń). Do trzeciego, finałowego etapu zakwalifikowało się 9 osób (5 w kategorii żeńskiej i 4 w kategorii męskiej).
więcej
Na zakończenie 41. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, jury ZASP w składzie: przewodnicząca: Ewa Leśniak oraz Anna Bobrowska – Ekiert & Marek Lipski, po obejrzeniu wszystkich 13 spektakli dyplomowych prezentowanych podczas 41. Festiwalu Szkół Teatralnych, przyznało dwie nagrody:
więcej
Redakcja Scen Polskich rozpoczyna prace nad kolejnymi numerami wydawnictwa.
więcej
Sekcja Teatrów Muzycznych ZASP serdecznie zaprasza na uroczysty koncert z okazji obchodów Dnia Artysty Śpiewaka, który odbędzie się w poniedziałek, 22 maja 2023r, godz. 17:00 w Domu Kultury ŚWIT w Warszawie, ul. Wysockiego 11. Całość sfinansowana ze środków SKE ZASP.
więcej
Zarząd Główny ZASP ustalił termin Zwyczajnego LXIV Walnego Zebrania Delegatów ZASP na dzień 19-20 czerwca 2023 roku.
więcej