Aktualności

Program „Taniec nie zna granic – Taniec Hiszpański i świat tańca” Małgorzaty Matuszewskiej dofinansowany z funduszy SKE ZASP

Nowy Program „Taniec nie zna granic – Taniec Hiszpański i świat tańca” Małgorzata Matuszewska – odcinek pilotażowy już za tydzień na kanale YouTube Małgorzaty Matuszewskiej. Odcinek został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Związku Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenie.

Odcinek pilotażowy „TANIEC NIE ZNA GRANIC – Taniec Hiszpański i świat tańca” nowego cyklu filmów kulturalnych Małgorzaty Matuszewskiej – tancerki i choreograf tańca hiszpańskiego, członkini Sekcji Tańca i
Baletu ZASP. Odcinek został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Związku Artystów Scen Polskich – Stowarzyszenie ZASP. Odcinek pilotażowy „TANIEC NIE ZNA GRANIC – Taniec Hiszpański i świat
tańca” poświęcony jest w szczególności tańcom TANGO i RUMBA – ich afrokubańskim korzeniom sięgającym KONTREDANSA KUBAŃSKIEGO i zrodzonej z niego HABANERY. W programie wzięli udział goście: Adamczyk Marcin – muzyk i tancerz tanga argentyńskiego i salsy; Garcia Alfredo – tancerz
tańca klasycznego i tańców kubańskich; Piwońska Iwona – tancerka tanga argentyńskiego ; Poczta Marcin – tancerz tanga argentyńskiego. Instytucje które użyczyły miejsca do realizacji nagrań: Restauracja U MILSCHA w Łodzi; CENTRUM ŁOWICKA w Warszawie; FAIR PLAYCE w Poznaniu. Współpraca: Pagal Creative, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki z Warszawy.

link do filmu: https://youtu.be/XqUozNHiE2s

fot. archiwum artystki
DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

W tym roku mija 290 rocznica pierwszego wystawienia w Neapolu w roku 1733, opery buffa ”La serva padrona”, najsłynniejszego dzieła G. P. Pergolesiego. Jest to zabawna historia pana terroryzowanego przez pokojówkę, który, mając dosyć kaprysów służącej, postanawia ożenić się, w nadziei, że żona zapanuje nad służbą i przywróci porządek w domu.
więcej
1 grudnia w Klubie Aktora SPATiF w Krakowie w godz. 12.00-20.00 odbędzie się organizowany przez Sekcję Tańca i Baletu ZASP Koncert Taneczny z okazji pierwszego branżowego spotkania teoretyków i krytyków tańca z praktykami tej sztuki.
więcej
W Krakowie zakończyło się 13. Forum Młodej Reżyserii. W tym roku Związek Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenie przyznał nagrody w trzech kategoriach, które w imieniu ZG ZASP wręczyli : wiceprezes ZG ZASP – Krzysztof Górecki oraz członek Oddziału ZASP w Krakowie – Sławomir Sośnierz.
więcej
27 października 2023 o godzinie 19.00, w galerii Dom ze Sztuką w Warszawie w Centrum Praskim KONESER (przy Placu Konesera) odbył się wernisaż wystawy „Caravaggio- Sztuka umierania, narodzin i trwania”.
więcej
Pamiętamy…
więcej
Napięta sytuacja między Zespołem a Dyrekcją Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, zaistniała również na tle niezadawalającej wysokości wynagrodzeń dla artystów i pozostałych pracowników teatru, stała się powodem wizyty prezesa ZASP, Krzysztofa Szustera, który podjął się próby negocjacji pomiędzy stronami konfliktu.
więcej