Search
Generic filters
Aktualności

Projekt „Akademia młodych talentów” realizowany przez Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie we współpracy z GOK „Wozownia”.

Projekt „Akademia młodych talentów” realizowany przez Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie we współpracy z GOK „Wozownia” w Kolnicy obejmuje pięciodniowe edukacyjne warsztaty artystyczne (aktorskie i wokalne) dla dzieci i młodzieży gminie Brudzew w powiecie tureckim.

Codziennie od 10 do 14 lipca 2023 roku doświadczeni instruktorzy – profesjonaliści, najlepsi artyści związani z wielkopolskimi scenami teatru muzycznego i dramatycznego będą edukować teatralnie i wokalnie młodych wykonawców, szlifować ich talenty i umiejętności. Każdego dnia warsztatów zajęcia będą się odbywać między godz. 9.00 a 13.00 – będą to zarówno zajęcia grupowe jak również indywidualne konsultacje z instruktorami oraz trenerem komunikacji interpersonalnej.

To już trzeci projekt realizowany dla dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym w gminie Brudzew. Miejsce to jest oddalone od centrów kultury i bezpośredni dostęp do kultury żywej jest z tego względu mocno utrudniony. Poprzez zorganizowane tam warsztaty chcemy budować w młodych ludziach nawyki kontaktu z kulturą, rozbudzać kreatywność, dzielić się wiedzą i doświadczeniem twórczym by na przyszłość mogli bez kompleksów realizować swoje marzenia i plany wykorzystując swoje talenty.

Podczas zajęć prowadzonych przez instruktora z teatru muzycznego młodzi adepci śpiewu poznają podstawowe techniki głosowe stosowane w różnych formach muzycznych, uświadomią sobie możliwości i skalę własnego głosu a podczas indywidualnych sesji
z instruktorem będą pracować nad emisją głosu i otrzymają wskazówki, jak używać go
z najlepszym efektem.

Podczas zajęć z instruktorami teatru dramatycznego uczestnicy będą szkolić umiejętności aktorskie i poznawać zasady estradowej ekspresji artystycznej. Zajęcia aktorskie prowadzone będą na podstawie scen z ulubionych filmów, przedstawień dramatycznych
i kabaretów. Uczestnicy otrzymają wiele narzędzi przydatnych do opanowania trudnej sztuki wystąpień publicznych.

Ostatniego dnia warsztatów, 14 lipca, odbędzie się wieczorny koncert, podczas którego uczestnicy zaprezentują się przed zgromadzoną publicznością – m.in. swoimi rodzicami, opiekunami, sąsiadami, którzy będą oklaskiwać efekty ich wytężonej pracy
i zabawy. Chcemy w ten sposób, zarówno pośród uczestników warsztatów, jak również ich rodziców, opiekunów, bliskich i sąsiadów, budować świadomych odbiorców kultury, przyszłą widownię scen teatralnych.

Zobacz również