Search
Generic filters
Aktualności

Projekt „Akademia młodych talentów” realizowany przez Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie we współpracy z GOK „Wozownia”.

Projekt „Akademia młodych talentów” realizowany przez Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie we współpracy z GOK „Wozownia” w Kolnicy obejmuje pięciodniowe edukacyjne warsztaty artystyczne (aktorskie i wokalne) dla dzieci i młodzieży gminie Brudzew w powiecie tureckim.

Codziennie od 10 do 14 lipca 2023 roku doświadczeni instruktorzy – profesjonaliści, najlepsi artyści związani z wielkopolskimi scenami teatru muzycznego i dramatycznego będą edukować teatralnie i wokalnie młodych wykonawców, szlifować ich talenty i umiejętności. Każdego dnia warsztatów zajęcia będą się odbywać między godz. 9.00 a 13.00 – będą to zarówno zajęcia grupowe jak również indywidualne konsultacje z instruktorami oraz trenerem komunikacji interpersonalnej.

To już trzeci projekt realizowany dla dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym w gminie Brudzew. Miejsce to jest oddalone od centrów kultury i bezpośredni dostęp do kultury żywej jest z tego względu mocno utrudniony. Poprzez zorganizowane tam warsztaty chcemy budować w młodych ludziach nawyki kontaktu z kulturą, rozbudzać kreatywność, dzielić się wiedzą i doświadczeniem twórczym by na przyszłość mogli bez kompleksów realizować swoje marzenia i plany wykorzystując swoje talenty.

Podczas zajęć prowadzonych przez instruktora z teatru muzycznego młodzi adepci śpiewu poznają podstawowe techniki głosowe stosowane w różnych formach muzycznych, uświadomią sobie możliwości i skalę własnego głosu a podczas indywidualnych sesji
z instruktorem będą pracować nad emisją głosu i otrzymają wskazówki, jak używać go
z najlepszym efektem.

Podczas zajęć z instruktorami teatru dramatycznego uczestnicy będą szkolić umiejętności aktorskie i poznawać zasady estradowej ekspresji artystycznej. Zajęcia aktorskie prowadzone będą na podstawie scen z ulubionych filmów, przedstawień dramatycznych
i kabaretów. Uczestnicy otrzymają wiele narzędzi przydatnych do opanowania trudnej sztuki wystąpień publicznych.

Ostatniego dnia warsztatów, 14 lipca, odbędzie się wieczorny koncert, podczas którego uczestnicy zaprezentują się przed zgromadzoną publicznością – m.in. swoimi rodzicami, opiekunami, sąsiadami, którzy będą oklaskiwać efekty ich wytężonej pracy
i zabawy. Chcemy w ten sposób, zarówno pośród uczestników warsztatów, jak również ich rodziców, opiekunów, bliskich i sąsiadów, budować świadomych odbiorców kultury, przyszłą widownię scen teatralnych.

Zobacz również

Złoty Medal “Zasłużony Kulturze Gloria Artis” dla Zygmunta Marka Mokrowieckiego!
Marta RAU tegoroczną laureatką Nagrody HENRYK!
Prapremiera monodramu Anny Januszewskiej „Matka Putina” (Fundusze SKE)
„SCENY POLSKIE” ogłaszają!
Spot promujący akcję „1,5% dla DAW w Skolimowie”
Spotkanie Zarządu Sekcji Repartycyjnej Filmu, Serialu i Teatru Telewizji
Najszczersze kondolencje dla Dyrektora Generalnego ZASP
Spotkanie Zarządu Sekcji Teatrów Lalkowych ZASP
POMOC SOCJALNA DLA TWÓRCÓW I ARTYSTÓW
Spotkanie Sekcji Estrady ZASP
Słuchowisko w najbliższą sobotę w radiowej Jedynce
Konferencja prasowa SFP