W części oficjalnej Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik uhonorował teatr Medalem „Pro Masovia”.
Odczytano list gratulacyjny od ministry Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bożeny Żelazowskiej.
A prezes Krzysztof Szuster z sentymentem wspominał Prezydenta Płocka Henryka Rybaka dzięki którego decyzji i wielkiemu życzliwemu wsparciu mógł powstać nowy zespół teatralny przed 50 laty.
ZASP reprezentowali także: członek ZG Andrzej Chichłowski ( niegdyś grający i reżyserujący w teatrze płockim), Tomasz Grochoczyński (niegdyś dyrektor tego teatru 1985-1990) i Małgorzata Rożniatowska (była aktorka z pierwszego zespołu 1975r).
Wszyscy wymienieni wręczyli trzy pamiątkowe srebrne podkowy ze stosownymi wygrawerowanymi dedykacjami:
– wraz listem gratulacyjnym na ręce dyrektora Marka Mokrowieckiego ,
– dzisiejszemu organizatorowi Marszałkowi Adamowi Struzikowi
– Sekretarzowi Województwa i Dyrektorowi Urzędu Marszałkowskiego Waldemarowi Kulińskiemu.
Na uroczystościach Gali Jubileuszowej obecna była także Elżbieta Gapińska – posłanka na Sejm RP ( bardzo życzliwa postulatom ZASP w walce o ustawę o prawach autorskich) oraz przedstawiciele płockiego Ratusza.
W części artystycznej na ekranie zobaczyć można było wspomnienia dokonań wszystkich dyrektorów, którzy przez minione 50 lat reprezentowali własne wizje. Następnie aktorzy przedstawili kilka zabawnych scenek specjalnie przygotowanych na tę okazję „ Z życia teatru”. Małgorzata Rożniatowska, Grzegorz Mrówczyński ( reżyser i z-ca dyrektora 1975) i Krzysztof Szuster zostali zaproszeni na scenę i poproszeni o przywołanie anegdot związanych z otwarciem teatru . W czasie przerwy został otwarty atrakcyjny wernisaż pt.” 100 plakatów 1975-2025” a potem odbył się porywający pokaz kostiumów autorstwa Krzysztofa Małachowskiego w wykonaniu aktorów , baletu z żywą muzyką Krzysztofa Misiaka.
Uroczystość zwieńczyło podanie jubileuszowego tortu.