Aktualności

Wernisaż wystawy z okazji Jubileuszu 30-lecia Krakowskiej Opery Kameralnej w Klubie Aktora SPATiF w Krakowie

W Klubie Aktora SPATiF-ZASP w Krakowie odbył się wernisaż wystawy z okazji 30-lecia Krakowskiej Opery Kameralnej pod wodzą – Jadwigi Leśniak-Jankowskiej & Wacława Jankowskiego. Podczas wieczoru zostały zaprezentowane plakaty oraz projekty scenograficzne trzech wybitnych scenografek związanych z KOK – Katarzyną Muchą, Joanną Sroką oraz Grażyną Żubrowską.
Dyrektor Krakowskiej Opery Kamerlanej – Wacław Jankowski otrzymał z rąk przewodniczącego Oddziału ZASP w Krakowie- Grzegorza Łukawskiego pamiątkową statuetkę z okazji 100-lecia ZASP. Wieczór poprowadził – Józef „Żuk” Opalski. Podczas uroczystości artyści KOK zaprezentowali fragment widowiska muzycznego „Świtezianki – ballady śpiewu gminnego” w reż. Jadwigi Leśniak -Jankowskiej.
Wystawę można oglądać codziennie w Klubie Aktora SPATiF, Rynek Główny 41 w Krakowie, wstęp wolny!
fot. Piotr Kubic

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

Informujemy, że Zarząd Główny ZASP, w oparciu o Regulamin Nagrody im. Leona Schillera, nie przyznał Nagrody w roku 2023 za rok 2022.
więcej
Odszedł Waldemar Wilhelm – aktor, reżyser, pedagog na Wydziale Lalkarskim warszawskiej PWST im. A. Zelwerowicza, wykładowca i dziekan na Wydziale Aktorskim w PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi. W latach 1975-76 reżyser w Teatrze im. Węgierki w Białymstoku, dyrektor teatrów: im. Bogusławskiego w Kaliszu (1977-80), Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi (1993-2009).
więcej
Miło nam poinformować, że wśród setek podmiotów starających się o dotację w kategorii „Czasopisma”- Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Prof. Piotr Gliński przyznał kwotę 75 000 tyś. złotych na rozwój czasopisma ZASP – „Sceny Polskie”.
więcej
Aktor Teatru Lalka w Warszawie, wcześniej związany z Teatrem Baj i Operową Sceną Marionetek w Warszawskiej Operze Kameralnej, współpracujący z Teatrem Łatka, nagrodzony za rolę Jana Tajemnika w Janie Tajemniku w reżyserii Ewy Sokół-Maleszy na XV Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu (1991),
więcej
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP żegna Janinę Malarską-Klimas, wieloletnią Przyjaciółkę, teatrologa, krytyka teatralnego, członka Zarządu Sekcji. Będzie nam Jej bardzo brakowało, a pustego miejsca nikt nie zastąpi. Koleżanki i Koledzy.
więcej
W Bydgoszczy, rodzina, przyjaciele i mieszkańcy jego ukochanego, rodzinnego miasta pożegnali wspaniałego aktora – Leonarda Pietraszaka. Po uroczystej mszy w bydgoskiej katedrze prochy aktora zostały złożone na Cmentarzu Starofarnym.
więcej