Aktualności

Wernisaż wystawy z okazji Jubileuszu 30-lecia Krakowskiej Opery Kameralnej w Klubie Aktora SPATiF w Krakowie

W Klubie Aktora SPATiF-ZASP w Krakowie odbył się wernisaż wystawy z okazji 30-lecia Krakowskiej Opery Kameralnej pod wodzą – Jadwigi Leśniak-Jankowskiej & Wacława Jankowskiego. Podczas wieczoru zostały zaprezentowane plakaty oraz projekty scenograficzne trzech wybitnych scenografek związanych z KOK – Katarzyną Muchą, Joanną Sroką oraz Grażyną Żubrowską.
Dyrektor Krakowskiej Opery Kamerlanej – Wacław Jankowski otrzymał z rąk przewodniczącego Oddziału ZASP w Krakowie- Grzegorza Łukawskiego pamiątkową statuetkę z okazji 100-lecia ZASP. Wieczór poprowadził – Józef „Żuk” Opalski. Podczas uroczystości artyści KOK zaprezentowali fragment widowiska muzycznego „Świtezianki – ballady śpiewu gminnego” w reż. Jadwigi Leśniak -Jankowskiej.
Wystawę można oglądać codziennie w Klubie Aktora SPATiF, Rynek Główny 41 w Krakowie, wstęp wolny!
fot. Piotr Kubic

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

Oświadczenie Pełnomocnika ZG ZASP ds. DAW w Skolimowie i Zespołu ds. Wizerunku ZASP.
więcej
W Tarnowie dobiegł końca XXVII Ogólnopolski Festiwal Komedii TALIA 2023. Miło nam poinformować, że tegoroczną Nagrodę ALE AKTOR ! Sekcji Teatrów Dramatycznych ZASP za najciekawszą kreację komediową otrzymał – Patryk Szwichtenberg z Teatru Bagatela w Krakowie. Nagrodę wręczyły Panie – Joanna Szuba z Zarządu Sekcji oraz Magdalena Sokołowska – Gawrońska z Oddziału ZASP w Krakowie.
więcej
Od dziś obowiązują nowe regulaminy funduszu SKE ZASP w programach: socjalnym, kulturalnym i edukacyjnym. Bardzo prosimy o zapoznanie się z nowymi regulaminami dostępnymi na stronie ZASP w zakładce SKE.
więcej
Tytuł Mecenasa Kultury za przychylność i wsparcie, za zaufanie i nieustającą życzliwość oraz obecność w polskiej kulturze teatralnej, otrzymaliśmy od dyrektora Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Zbigniewa Prażmowskiego, podczas VI Festiwalu małych Prapremier.
więcej
18 września 2023 roku odbyło się, zwołane przez Zarząd Główny ZASP Uchwałą Nr 327/2023 z dnia 31 lipca 2023, Plenarne Zebranie Nierepartycyjnej Sekcji Estrady.
więcej
We wtorek, 12 września 2023 roku, dokładnie w 50 rocznicę założenia Polskiego Teatru Tańca, w jego nowej siedzibie przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu.
więcej