Aktualności

Wigilijne spotkanie w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie

Tradycyjnie, jak co roku w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie odbyło się Wigilijne spotkanie.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi, Ewa Wiśniewska, Ewa Florczak, Barbara Burska, Joanna Rawik, prof. Aleksandra Kuligowska, ale też przedstawiciele władz samorządowych i państwowych -Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wanda Zwinogrodzka oraz Doradca Prezydenta RP, Prezes RDC Tadeusz Deszkiewicz . Korzystając z ich obecności uhonorowano
odznaczeniami członków Stowarzyszenia. Pan Tadeusz Deszkiewicz wręczył przyznany przez Prezydenta Andrzeja Dudę, Złoty Krzyż Zasługi, emerytowanej Dyrektor DAW Grażynie Grałek. Pani Minister Wanda Zwinogrodzka Odznaczyła Medalem ,,Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, b. Prezesa ZG ZASP Kazimierza Kaczora – Złoty Medal, Ewę Serwę – Galię – Brązowy Medal, Marlenę Miarczyńską – Brązowy Medal, Ewę Florczak – Brązowy Medal, Barbarę Majewską-Żuromską – Brązowy Medal  i Karola Stępkowskiego Brązowy Medal. Ceremonię prowadził Prezes Krzysztof Szuster, który po świątecznym obiedzie, wcielił się również w rolę Świętego Mikołaja i zajeżdżając saniami zaprzężonymi w parę koni pod okna jadalni DAW, rozdał mieszkańcom drobne upominki. Oprawę muzyczną zapewnił Mariusz Wawrzyńczyk
Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również Pani Dyrektor DAW Ewie Jagiele i wszystkim pracownikom za wspaniałe przyjęcie.
fot. Paweł Wodzyński/East News

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

Informujemy, że Zarząd Główny ZASP, w oparciu o Regulamin Nagrody im. Leona Schillera, nie przyznał Nagrody w roku 2023 za rok 2022.
więcej
Odszedł Waldemar Wilhelm – aktor, reżyser, pedagog na Wydziale Lalkarskim warszawskiej PWST im. A. Zelwerowicza, wykładowca i dziekan na Wydziale Aktorskim w PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi. W latach 1975-76 reżyser w Teatrze im. Węgierki w Białymstoku, dyrektor teatrów: im. Bogusławskiego w Kaliszu (1977-80), Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi (1993-2009).
więcej
Miło nam poinformować, że wśród setek podmiotów starających się o dotację w kategorii „Czasopisma”- Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Prof. Piotr Gliński przyznał kwotę 75 000 tyś. złotych na rozwój czasopisma ZASP – „Sceny Polskie”.
więcej
Aktor Teatru Lalka w Warszawie, wcześniej związany z Teatrem Baj i Operową Sceną Marionetek w Warszawskiej Operze Kameralnej, współpracujący z Teatrem Łatka, nagrodzony za rolę Jana Tajemnika w Janie Tajemniku w reżyserii Ewy Sokół-Maleszy na XV Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu (1991),
więcej
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP żegna Janinę Malarską-Klimas, wieloletnią Przyjaciółkę, teatrologa, krytyka teatralnego, członka Zarządu Sekcji. Będzie nam Jej bardzo brakowało, a pustego miejsca nikt nie zastąpi. Koleżanki i Koledzy.
więcej
W Bydgoszczy, rodzina, przyjaciele i mieszkańcy jego ukochanego, rodzinnego miasta pożegnali wspaniałego aktora – Leonarda Pietraszaka. Po uroczystej mszy w bydgoskiej katedrze prochy aktora zostały złożone na Cmentarzu Starofarnym.
więcej