Search
Generic filters
Aktualności

XVII Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty „Moja Wolności” pod patronatem ZASP. Festiwal jest finansowany z funduszu SKE ZASP.

Co roku na początku czerwca na Pradze Południe rozbrzmiewa piosenka literacka w ramach Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja Wolności”. W tym roku młodzi wykonawcy i artyści profesjonalni spotykają się po raz XVII, by śpiewać utwory Jonasza Kofty oraz utwory autorskie. Festiwal jest finansowany z funduszu SKE ZASP. ZASP objął również patronat nad wydarzeniem.

Święto piosenki artystycznej na Pradze, to powroty  do  nostalgicznych, uśmiechniętych i  mądrych pieśni  głoszonych  kunsztowną  poezją. Celem festiwalu jest zachowanie w pamięci twórczości wybitnego poety piosenki jakim był Jonasz Kofta oraz prezentacja utworów powstałych w poetyce Patronu Festiwalu. Regulamin  obliguje  uczestnika do wykonania minimum  jednego utworu  Jonasza Kofty, co  gwarantuje  literacko wysoki poziom  konkursu i festiwalowych koncertów. Drugi utwór  mile widziany – własnego autorstwa, co podnosi  uniwersalność  festiwalu,  gdyż   startują  w nim,  prócz aktorów, śpiewający poeci i kompozytorzy. Festiwal  im. Jonasza Kofty „Moja Wolności”  wypełnia  przestrzeń  między  festiwalem  piosenki autorskiej (OPPA), a  festiwalem  monograficznym (Pamiętajmy  o Osieckiej). Zdaniem uczestników konkursu, artystów  i dziennikarzy muzycznych festiwal ten należy do najważniejszych w Polsce festiwali poświęconych piosence artystycznej.

 

Zobacz również