Aktualności

XVII Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty „Moja Wolności” pod patronatem ZASP. Festiwal jest finansowany z funduszu SKE ZASP.

Co roku na początku czerwca na Pradze Południe rozbrzmiewa piosenka literacka w ramach Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja Wolności”. W tym roku młodzi wykonawcy i artyści profesjonalni spotykają się po raz XVII, by śpiewać utwory Jonasza Kofty oraz utwory autorskie. Festiwal jest finansowany z funduszu SKE ZASP. ZASP objął również patronat nad wydarzeniem.

Święto piosenki artystycznej na Pradze, to powroty  do  nostalgicznych, uśmiechniętych i  mądrych pieśni  głoszonych  kunsztowną  poezją. Celem festiwalu jest zachowanie w pamięci twórczości wybitnego poety piosenki jakim był Jonasz Kofta oraz prezentacja utworów powstałych w poetyce Patronu Festiwalu. Regulamin  obliguje  uczestnika do wykonania minimum  jednego utworu  Jonasza Kofty, co  gwarantuje  literacko wysoki poziom  konkursu i festiwalowych koncertów. Drugi utwór  mile widziany – własnego autorstwa, co podnosi  uniwersalność  festiwalu,  gdyż   startują  w nim,  prócz aktorów, śpiewający poeci i kompozytorzy. Festiwal  im. Jonasza Kofty „Moja Wolności”  wypełnia  przestrzeń  między  festiwalem  piosenki autorskiej (OPPA), a  festiwalem  monograficznym (Pamiętajmy  o Osieckiej). Zdaniem uczestników konkursu, artystów  i dziennikarzy muzycznych festiwal ten należy do najważniejszych w Polsce festiwali poświęconych piosence artystycznej.

 

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

W tym roku mija 290 rocznica pierwszego wystawienia w Neapolu w roku 1733, opery buffa ”La serva padrona”, najsłynniejszego dzieła G. P. Pergolesiego. Jest to zabawna historia pana terroryzowanego przez pokojówkę, który, mając dosyć kaprysów służącej, postanawia ożenić się, w nadziei, że żona zapanuje nad służbą i przywróci porządek w domu.
więcej
1 grudnia w Klubie Aktora SPATiF w Krakowie w godz. 12.00-20.00 odbędzie się organizowany przez Sekcję Tańca i Baletu ZASP Koncert Taneczny z okazji pierwszego branżowego spotkania teoretyków i krytyków tańca z praktykami tej sztuki.
więcej
W Krakowie zakończyło się 13. Forum Młodej Reżyserii. W tym roku Związek Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenie przyznał nagrody w trzech kategoriach, które w imieniu ZG ZASP wręczyli : wiceprezes ZG ZASP – Krzysztof Górecki oraz członek Oddziału ZASP w Krakowie – Sławomir Sośnierz.
więcej
27 października 2023 o godzinie 19.00, w galerii Dom ze Sztuką w Warszawie w Centrum Praskim KONESER (przy Placu Konesera) odbył się wernisaż wystawy „Caravaggio- Sztuka umierania, narodzin i trwania”.
więcej
Pamiętamy…
więcej
Napięta sytuacja między Zespołem a Dyrekcją Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, zaistniała również na tle niezadawalającej wysokości wynagrodzeń dla artystów i pozostałych pracowników teatru, stała się powodem wizyty prezesa ZASP, Krzysztofa Szustera, który podjął się próby negocjacji pomiędzy stronami konfliktu.
więcej