Search
Generic filters
Wspomnienia

Stanisława Grotowska

06.01.1931 - 
09.02.2024 -
Pożegnaliśmy Stanisławę Grotowską, realizatorkę i reżyserkę radiową, przez dziesięciolecia związaną z Polskim Radiem, Członkinię ZASP od 1966 roku, w 2014 przyjętą przez Delegatów Walnego Zjazdu do elitarnego grona “Członków Zasłużonych ZASP“.

“Z wielkim żalem i smutkiem żegnam Stanisławę Grotowską – Stenię – znakomitą realizatorkę i reżyserkę słuchowisk, która radiu oddała ponad pół wieku swojego aktywnego życia, pracując, wraz z całym zespołem, na sukces tego miejsca i ogromną popularność Teatru Polskiego Radia (…).

Zaproszona do współpracy przy realizacji powieści „Matysiakowie” przez Zdzisława Nardellego, pierwszego reżysera audycji, po którym przejęła pałeczkę, związała się z tą radiową rodziną na całe życie (…)

Stworzyła niezliczoną ilość słuchowisk, przede wszystkim dla dorosłych, ale nie zabrakło na tej długiej liście także pozycji dla młodych słuchaczy (…). Ale to właśnie z „Matysiakami” spędziła kawał życia (…)

Dzisiaj przekroczyła próg tajemnicy zostawiając nas w zadumie nad przemijaniem tego co piękne, mądre, dobre, tym wszystkim, za czym tęsknimy, tak, jak za Stenią – delikatną, ciepłą, serdeczną, uśmiechniętą, życzliwą i pełną pasji.

Żegnaj!”

 

Fragment pożegnania

fot. Maria Wilma-Hinz

Zobacz również