Search
Generic filters
Aktualności

Fundusze SKE: spektakl w Teatrze Muzycznym w Gdyni

14, 15, 16 maja w Teatrze Muzycznym w Gdyni będzie można zobaczyć spektakl „RÓBMY SWOJE! PIOSENKI WOJCIECHA MŁYNARSKIEGO”. Projekt dofinansowany jest ze środków Funduszy SKE ZASP.

Aktor Teatru Muzycznego w Gdyni – Mateusz Deskiewicz, postanowił zmierzyć się z twórczością Wojciecha Młynarskiego. Przygotował spektakl, w którym oprócz popularnych piosenek („Jesteśmy na wczasach”, „Jeszcze w zielone gramy”, „Bądź moim natchnieniem”, „Absolutnie”, „Fruwa twoja marynara”) usłyszymy też mniej znane teksty satyryczne, które nie tylko bawią, ale i skłaniają do myślenia. Artysta zabiera widzów w osobistą opowieść o życiu z perspektywy dojrzałego mężczyzny, który tekstami Młynarskiego wypowiada się na temat miłości, stosunków z kobietami, zawodowych rozczarowań i sposobów na to, jak sobie z nimi radzić. Piosenki układają się w obraz niedzisiejszego intelektualisty, który ze zdrowym dystansem potrafi spojrzeć na swoje 40 lat i otaczający go świat. Będzie liryczne i kabaretowo, sentymentalnie i odważnie, serio i z przymrużeniem oka – przede wszystkim mądrze! Bo takie są teksty Młynarskiego.

 

Niewątpliwym atutem przedstawienia jest dobór muzyków jazzowych i aranżacje pod kierownictwem Ignacego Wiśniewskiego. Całość otoczył opieką artystyczną reżyser Tomasz Czarnecki.

Projekt dofinansowany ze środków Funduszy ZASP „Program Kultura” i zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Pomorskiego.

 

14, 15, 16 maja – godz. 18.00

Teatr Muzyczny w Gdyni – Scena Kameralna

Zobacz również