Aktualności

Jubileusz 30-lecia Teatru Rampa. Projekt dofinasowany ze środków SKE ZASP

W Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy odbył się Jubileusz 30-lecia Kwartetu Rampa.
Na scenie wystąpili Przyjaciele Kwartetu: Hanna Śleszyńska, Piotr Furman, Maciej Chwała, Marin Kołaczkowski, Elżbieta Zającówna, Ewa Kuklińska. Obecny na widowni, Prezes ZASP – Krzysztof Szuster pogratulował artystom i wręczył pamiątkowe, grawerowane podkowy a Skarbnik ZASP – Marlena Miarczyńska wręczyła kwiaty.
Serdecznie gratulujemy Kwartetowi Rampa i życzymy kolejnej „30-tki”.
Projekt dofinasowany ze środków SKE ZASP.
fot. Wojciech Olkuśnik/East News

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

Informujemy, że Zarząd Główny ZASP, w oparciu o Regulamin Nagrody im. Leona Schillera, nie przyznał Nagrody w roku 2023 za rok 2022.
więcej
Odszedł Waldemar Wilhelm – aktor, reżyser, pedagog na Wydziale Lalkarskim warszawskiej PWST im. A. Zelwerowicza, wykładowca i dziekan na Wydziale Aktorskim w PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi. W latach 1975-76 reżyser w Teatrze im. Węgierki w Białymstoku, dyrektor teatrów: im. Bogusławskiego w Kaliszu (1977-80), Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi (1993-2009).
więcej
Miło nam poinformować, że wśród setek podmiotów starających się o dotację w kategorii „Czasopisma”- Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Prof. Piotr Gliński przyznał kwotę 75 000 tyś. złotych na rozwój czasopisma ZASP – „Sceny Polskie”.
więcej
Aktor Teatru Lalka w Warszawie, wcześniej związany z Teatrem Baj i Operową Sceną Marionetek w Warszawskiej Operze Kameralnej, współpracujący z Teatrem Łatka, nagrodzony za rolę Jana Tajemnika w Janie Tajemniku w reżyserii Ewy Sokół-Maleszy na XV Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu (1991),
więcej
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP żegna Janinę Malarską-Klimas, wieloletnią Przyjaciółkę, teatrologa, krytyka teatralnego, członka Zarządu Sekcji. Będzie nam Jej bardzo brakowało, a pustego miejsca nikt nie zastąpi. Koleżanki i Koledzy.
więcej
W Bydgoszczy, rodzina, przyjaciele i mieszkańcy jego ukochanego, rodzinnego miasta pożegnali wspaniałego aktora – Leonarda Pietraszaka. Po uroczystej mszy w bydgoskiej katedrze prochy aktora zostały złożone na Cmentarzu Starofarnym.
więcej