Aktualności

Jubileusz setnych urodzin Zofii Wicińskiej-Kulesińskiej

Jubileusz setnych urodzin obchodzi dziś wspaniała aktorka – Zofia Wicińska-Kulesińska.

Z tej okazji Zarząd Oddziału ZASP w Katowicach zawnioskował do Komisji SKE ZASP o  uhonorowanie nestorki Teatru Śląskiego i oddanej członkini Związku Artystów Scen Polskich nagrodą finansową ze środków SKE. Wraz z przyznaną nagrodą, list gratulacyjny odczytała i wręczyła przewodnicząca Zarządu Oddziału ZASP w Katowicach – Ewa Leśniak. Z całego serca życzymy Naszej Kochanej Zosi zdrowia, serdeczności i dużo radości każdego dnia!

fot. Oddział ZASP w Katowicach

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

Zarząd Główny ZASP ustalił termin Zwyczajnego LXIV Walnego Zebrania Delegatów ZASP na dzień 19-20 czerwca 2023 roku.
więcej
Nagrodę im. Andrzeja Nardellego, za najlepszy debiut aktorski w teatrach dramatycznych, Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP przyznaje od sezonu 1998/1999. Tradycyjnie już zwracam się do dyrektorów teatrów z prośbą o wskazanie kandydatów do tej prestiżowej Nagrody wraz z krótkim uzasadnieniem.
więcej
Orędzie Prezesa ZASP – Krzysztofa Szustera z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru 2023.
więcej
Tegoroczne obchody Światowego Dnia Lalkarstwa, odbyły się, z racji setnej rocznicy urodzin Adama Kiliana, scenografa związanego z tą sceną, w warszawskim Teatrze Lalka
więcej
Informujemy, że Zarząd Główny ZASP, w oparciu o Regulamin Nagrody im. Leona Schillera, nie przyznał Nagrody w roku 2023 za rok 2022.
więcej
Odszedł Waldemar Wilhelm – aktor, reżyser, pedagog na Wydziale Lalkarskim warszawskiej PWST im. A. Zelwerowicza, wykładowca i dziekan na Wydziale Aktorskim w PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi. W latach 1975-76 reżyser w Teatrze im. Węgierki w Białymstoku, dyrektor teatrów: im. Bogusławskiego w Kaliszu (1977-80), Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi (1993-2009).
więcej