Search
Generic filters
Aktualności

Marta RAU tegoroczną laureatką Nagrody HENRYK!

MARTA RAU – tegoroczną laureatką Nagrody HENRYK, najwyższej nagrody Sekcji Teatrów Lalkowych ZASP, przyznanej przez Kapitułę (Zarząd Sekcji), za kontynuację i twórcze rozwijanie dzieła Jana Wilkowskiego i Krzysztofa Raua – pierwszych dziekanów Wydziału Lalkarskiego w Białymstoku (dzisiaj Filii) Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (dzisiaj Akademii Teatralnej) im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

Gratulujemy!

 

Marta Rau – absolwentka wydziału reżyserii lalkarskiej Akademii Sztuk Pięknych w Pradze (1989), aktorka lalkarka w Teatrze „Lalka” w Warszawie (w latach 1989-1992), w Teatrze 3/4 Zusno (w latach 1992-1997), w Teatrze „Banialuka” w Bielsku-Białej (w latach 1997-2000), w Teatrze K3 w Białymstoku, który współzakładała w 2003 roku, laureatka wielu nagród, reżyserka, pedagog, profesor sztuk teatralnych, prorektorka (od 2019 roku) i wykładowczyni w Filii w Białymstoku Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Wręczenie Nagrody odbędzie się podczas uroczystości z okazji Światowego Dnia Lalkarstwa, organizowanych przez Sekcję Teatrów Lalkowych ZASP i ośrodek POLUNIMA we współpracy z Olsztyńskim Teatrem Lalek, 18 marca 2024 roku na scenie Teatru w Olsztynie.

 

 

Fot. Katarzyna Pietruska, z zasobów Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza Filia w Białymstoku, dziękujemy za udostępnienie zdjęcia.

fot. Katarzyna Pietruska, z zasobów Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza Filia w Białymstoku

Zobacz również