Aktualności

„Mikołajki” w Klubie Aktora SPATiF-ZASP w Krakowie

Jak co roku mniej więcej o tej porze Oddział ZASP w Krakowie zaprosił najmłodszych do Klubu Aktora SPATiF, tym razem dzieci z Domu Dziecka, którymi opiekują się Siostry Św. Wincentego a Paulo w Krakowie.
Było świątecznie i bajkowo. Zanim pojawił się długo wyczekiwany Pan z białą brodą, podano szarlotkę a aktor – Rafał Sadowski poprowadził specjalnie na ten dzień przygotowane warsztaty – czym od razu zjednał sobie sympatię najmłodszych. Dzieci czekając na Mikołaja zajadały się pizzą, która mimo, że była pyszna to i tak nie powstrzymała myśli o tym, co kryją pięknie zapakowane prezenty pod choinką. Po krótkiej chwili dotarł więc i On – Święty Mikołaj.  Radość najmłodszych była ogromna, tym bardziej, że każde z dzieci wcześniej napisało specjalny list do świętego. Nic jednak by się nie udałoby, gdyby nie jego cudowni pomocnicy, którym w imieniu wszystkich Dzieci, z serca Dziękujemy!
fot. Oddział ZASP w Krakowie

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

Informujemy, że Zarząd Główny ZASP, w oparciu o Regulamin Nagrody im. Leona Schillera, nie przyznał Nagrody w roku 2023 za rok 2022.
więcej
Odszedł Waldemar Wilhelm – aktor, reżyser, pedagog na Wydziale Lalkarskim warszawskiej PWST im. A. Zelwerowicza, wykładowca i dziekan na Wydziale Aktorskim w PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi. W latach 1975-76 reżyser w Teatrze im. Węgierki w Białymstoku, dyrektor teatrów: im. Bogusławskiego w Kaliszu (1977-80), Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi (1993-2009).
więcej
Miło nam poinformować, że wśród setek podmiotów starających się o dotację w kategorii „Czasopisma”- Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Prof. Piotr Gliński przyznał kwotę 75 000 tyś. złotych na rozwój czasopisma ZASP – „Sceny Polskie”.
więcej
Aktor Teatru Lalka w Warszawie, wcześniej związany z Teatrem Baj i Operową Sceną Marionetek w Warszawskiej Operze Kameralnej, współpracujący z Teatrem Łatka, nagrodzony za rolę Jana Tajemnika w Janie Tajemniku w reżyserii Ewy Sokół-Maleszy na XV Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu (1991),
więcej
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP żegna Janinę Malarską-Klimas, wieloletnią Przyjaciółkę, teatrologa, krytyka teatralnego, członka Zarządu Sekcji. Będzie nam Jej bardzo brakowało, a pustego miejsca nikt nie zastąpi. Koleżanki i Koledzy.
więcej
W Bydgoszczy, rodzina, przyjaciele i mieszkańcy jego ukochanego, rodzinnego miasta pożegnali wspaniałego aktora – Leonarda Pietraszaka. Po uroczystej mszy w bydgoskiej katedrze prochy aktora zostały złożone na Cmentarzu Starofarnym.
więcej