Aktualności

„Mikołajki” w Klubie Aktora SPATiF-ZASP w Krakowie

Jak co roku mniej więcej o tej porze Oddział ZASP w Krakowie zaprosił najmłodszych do Klubu Aktora SPATiF, tym razem dzieci z Domu Dziecka, którymi opiekują się Siostry Św. Wincentego a Paulo w Krakowie.
Było świątecznie i bajkowo. Zanim pojawił się długo wyczekiwany Pan z białą brodą, podano szarlotkę a aktor – Rafał Sadowski poprowadził specjalnie na ten dzień przygotowane warsztaty – czym od razu zjednał sobie sympatię najmłodszych. Dzieci czekając na Mikołaja zajadały się pizzą, która mimo, że była pyszna to i tak nie powstrzymała myśli o tym, co kryją pięknie zapakowane prezenty pod choinką. Po krótkiej chwili dotarł więc i On – Święty Mikołaj.  Radość najmłodszych była ogromna, tym bardziej, że każde z dzieci wcześniej napisało specjalny list do świętego. Nic jednak by się nie udałoby, gdyby nie jego cudowni pomocnicy, którym w imieniu wszystkich Dzieci, z serca Dziękujemy!
fot. Oddział ZASP w Krakowie

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

Redakcja „Scen Polskich” ogłasza nabór materiałów prasowych do kolejnego, 14. numeru naszego pisma. Patron numeru: Aleksander Fredro. Hasło wywoławcze: Zgoda! Zgoda? … i gdzie podział się pierwotny zachwyt nad sztuką teatru? Szukajmy w naszych szkicach, esejach, sprawozdaniach i felietonach odpowiedzi na te zasadnicze, dla teatru, jego twórców i odbiorców, pytania.
więcej
Teatr Kropka Theatre zaprasza 4.02.2023 na godz. 19.00 do Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie na wręczenie publikacji p.t. „Teatr Kropka Theatre – 25 lat przekraczania granic. Misterium osobne Jolanty Juszkiewicz”. Wydarzenie poprzedzi prezentacja formy Teatru Emergencji Jolanty Juszkiewicz p.t. „Dialog Śmierci’ na podst. ‘Śmierci z mistrzem dwojakie gadania’ (45’).
więcej
W setną rocznicę urodzin, Teatr Wielki w Poznaniu uczcił pamięć Antoniny Kaweckiej – znakomitej śpiewaczki i pedagoga, posiadającej tytuł Zasłużonego Członka Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Radia, Telewizji i Filmu – ZASP (ówczesna nazwa Stowarzyszenia) oraz Sekcji Teatrów Muzycznych.
więcej
Krystyna Gucewicz-Przybora, krytyczka, autorka wielu książek i tomików poezji, dziennikarka przed laty związana z poczytnym wówczas pismem „Express Wieczorny”, pomysłodawczyni Ostrych Dyżurów Poetyckich „pełnionych” w Teatrze Narodowym, z których dochód przeznaczany był także na rzecz bliskiego naszemu środowisku Domowi Artystów w Skolimowie,
więcej
Julia Szczepańska, aktorka Teatru im. W. Horzycy w Toruniu, odebrała Nagrodę im. Andrzeja Nardellego z rąk Krystyny Piasecznej, przewodniczącej Sekcji Krytyków Teatralnych ZASP oraz Krzysztofa Szustera, prezesa Stowarzyszenia.
więcej
Po zapoznaniu się z tegorocznymi zgłoszonymi kandydaturami, jak również kandydaturami z lat ubiegłych, Kapituła postanowiła przyznać nagrodę GUSTAW 2022 dwóm osobom:
więcej