Aktualności

Nagroda im. Jana Świderskiego dla Szymona Mysłakowskiego

Gratulujemy Szymonowi Mysłakowskiemu, wyróżnionemu Nagrodą im. Jana Świderskiego, przyznaną przez Jury 29. edycji Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Nagroda została ufundowana z funduszy SKE na wniosek Zarządu Sekcji Teatrów Dramatycznych Związku Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenia, za rolę w spektaklu „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” autorstwa i w reżyserii Mateusza Pakuły. Przedstawienie, będące opowieścią o bolesnym doświadczeniu przeżywania i uczestniczenia w odchodzeniu bliskiej osoby, zrealizowane zostało przez Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie i Teatr im. Stefana Żeromskiego  Kielcach.

W imieniu nieobecnego laureata, który ten wieczór spędzał na scenie grając w nagrodzonym również Grand Prix Konkursu przedstawieniu, nagrodę odebrał autor i reżyser inscenizacji.

Nagroda, wręczona w Instytucie Teatralnym podczas dzisiejszej uroczystości przez Andrzeja Chichłowskiego, członka Zarządu Głównego ZASP i przewodniczącego Sekcji Teatrów Dramatycznych, została przyznana ze środków Funduszu SKE ZASP.

 

fot. Maria Wilma-Hinz

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

W Tarnowie dobiegł końca XXVII Ogólnopolski Festiwal Komedii TALIA 2023. Miło nam poinformować, że tegoroczną Nagrodę ALE AKTOR ! Związku Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenie za najciekawszą kreację komediową otrzymał – Patryk Szwichtenberg z Teatru Bagatela w Krakowie.
więcej
Od dziś obowiązują nowe regulaminy funduszu SKE ZASP w programach: socjalnym, kulturalnym i edukacyjnym. Bardzo prosimy o zapoznanie się z nowymi regulaminami dostępnymi na stronie ZASP w zakładce SKE.
więcej
Tytuł Mecenasa Kultury za przychylność i wsparcie, za zaufanie i nieustającą życzliwość oraz obecność w polskiej kulturze teatralnej, otrzymaliśmy od dyrektora Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Zbigniewa Prażmowskiego, podczas VI Festiwalu małych Prapremier.
więcej
18 września 2023 roku odbyło się, zwołane przez Zarząd Główny ZASP Uchwałą Nr 327/2023 z dnia 31 lipca 2023, Plenarne Zebranie Nierepartycyjnej Sekcji Estrady.
więcej
We wtorek, 12 września 2023 roku, dokładnie w 50 rocznicę założenia Polskiego Teatru Tańca, w jego nowej siedzibie przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu.
więcej
Projekt warsztatów castingowych w Poznaniu jest praktyczną nauką samodzielnego tworzenia artystycznych materiałów audiowizualnych służących do prezentacji warsztatu aktorskiego uczestników dla reżyserów filmów fabularnych, seriali, teatrów telewizji oraz spektakli teatralnych.
więcej