Search
Generic filters
Aktualności

Nagroda im. Jana Świderskiego dla Szymona Mysłakowskiego

Gratulujemy Szymonowi Mysłakowskiemu, wyróżnionemu Nagrodą im. Jana Świderskiego, przyznaną przez Jury 29. edycji Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Nagroda została ufundowana z funduszy SKE na wniosek Zarządu Sekcji Teatrów Dramatycznych Związku Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenia, za rolę w spektaklu „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” autorstwa i w reżyserii Mateusza Pakuły. Przedstawienie, będące opowieścią o bolesnym doświadczeniu przeżywania i uczestniczenia w odchodzeniu bliskiej osoby, zrealizowane zostało przez Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie i Teatr im. Stefana Żeromskiego  Kielcach.

W imieniu nieobecnego laureata, który ten wieczór spędzał na scenie grając w nagrodzonym również Grand Prix Konkursu przedstawieniu, nagrodę odebrał autor i reżyser inscenizacji.

Nagroda, wręczona w Instytucie Teatralnym podczas dzisiejszej uroczystości przez Andrzeja Chichłowskiego, członka Zarządu Głównego ZASP i przewodniczącego Sekcji Teatrów Dramatycznych, została przyznana ze środków Funduszu SKE ZASP.

 

fot. Maria Wilma-Hinz

Zobacz również