Aktualności

Natalia Sakowicz z Nagrodą im. Profesora Władysława Jaremy

W Opolu zakończył się XXXI Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek.

Jury Sekcji Teatrów Lalkowych ZASP (Henryka Korzycka – wiceprzewodnicząca Zarządu Sekcji, Renata Chudecka – kierownik literacki Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach), wyróżniło Nagrodą im. Profesora Władysława Jaremy*, NATALIĘ SAKOWICZ za kreację w dziedzinie sztuki lalkarskiej, ukazaną w przedstawieniu „Romans”. Za lalkę do spektaklu, Jury festiwalowe nagrodziło Olgę Ryl-Krystianowską, a za ruch sceniczny Izę Szostak. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, życząc dalszych sukcesów!

Nagroda Sekcji Teatrów Lalkowych została sfinansowana z Funduszu SKE ZASP.

fot. Bartek Warzecha

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

W tym roku mija 290 rocznica pierwszego wystawienia w Neapolu w roku 1733, opery buffa ”La serva padrona”, najsłynniejszego dzieła G. P. Pergolesiego. Jest to zabawna historia pana terroryzowanego przez pokojówkę, który, mając dosyć kaprysów służącej, postanawia ożenić się, w nadziei, że żona zapanuje nad służbą i przywróci porządek w domu.
więcej
1 grudnia w Klubie Aktora SPATiF w Krakowie w godz. 12.00-20.00 odbędzie się organizowany przez Sekcję Tańca i Baletu ZASP Koncert Taneczny z okazji pierwszego branżowego spotkania teoretyków i krytyków tańca z praktykami tej sztuki.
więcej
W Krakowie zakończyło się 13. Forum Młodej Reżyserii. W tym roku Związek Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenie przyznał nagrody w trzech kategoriach, które w imieniu ZG ZASP wręczyli : wiceprezes ZG ZASP – Krzysztof Górecki oraz członek Oddziału ZASP w Krakowie – Sławomir Sośnierz.
więcej
27 października 2023 o godzinie 19.00, w galerii Dom ze Sztuką w Warszawie w Centrum Praskim KONESER (przy Placu Konesera) odbył się wernisaż wystawy „Caravaggio- Sztuka umierania, narodzin i trwania”.
więcej
Pamiętamy…
więcej
Napięta sytuacja między Zespołem a Dyrekcją Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, zaistniała również na tle niezadawalającej wysokości wynagrodzeń dla artystów i pozostałych pracowników teatru, stała się powodem wizyty prezesa ZASP, Krzysztofa Szustera, który podjął się próby negocjacji pomiędzy stronami konfliktu.
więcej