Aktualności

Nowy projekt Teatru Kropka Theatre

Teatr Kropka Theatre serdecznie zaprasza 20 lipca na godz. 18.00 do Centrum Aktywności Twórczej w Ustce oraz 22 lipca na godz. 19.00 do Szkunera ” W porcie” we Władysławowie na „Odę do Śledzia”. „Oda do Śledzia” to zapis znikającego świata Bałtyku nowym językiem teatralnej ekspresji Jolanty Juszkiewicz i jej osobliwego Teatru Kropka Theatre działającego z uznaniem od 25 lat w kraju i za granicą.

Poruszający przekaz treści literacko dokumentalnej wpleciony w ciało i głos aktorki ma zaskoczyć nową witalnością trafiającą w sedno toczących się debat o stanie Morza Bałtyckiego, ale i innych mórz i ich mieszkańców.  Adaptacja materiałów etnograficznych, ichtiologicznych, dokumentalnych, historycznych i literackich w plastycznej i zjawiskowej oprawie wizualnej.
Muzyka – Zide Guqin Studio, Szanghaj, Chiny
Utwory na licencji CC PD – Claudio Monteverdi Lamento della ninfa (Anna Simboli), Fryderyk Chopin preludium Op. 28, Nr 4
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 2023
Wstęp wolny, 10+, 45 min

fot. materiały promocyjne teatru

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

W Tarnowie dobiegł końca XXVII Ogólnopolski Festiwal Komedii TALIA 2023. Miło nam poinformować, że tegoroczną Nagrodę ALE AKTOR ! Związku Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenie za najciekawszą kreację komediową otrzymał – Patryk Szwichtenberg z Teatru Bagatela w Krakowie.
więcej
Od dziś obowiązują nowe regulaminy funduszu SKE ZASP w programach: socjalnym, kulturalnym i edukacyjnym. Bardzo prosimy o zapoznanie się z nowymi regulaminami dostępnymi na stronie ZASP w zakładce SKE.
więcej
Tytuł Mecenasa Kultury za przychylność i wsparcie, za zaufanie i nieustającą życzliwość oraz obecność w polskiej kulturze teatralnej, otrzymaliśmy od dyrektora Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Zbigniewa Prażmowskiego, podczas VI Festiwalu małych Prapremier.
więcej
18 września 2023 roku odbyło się, zwołane przez Zarząd Główny ZASP Uchwałą Nr 327/2023 z dnia 31 lipca 2023, Plenarne Zebranie Nierepartycyjnej Sekcji Estrady.
więcej
We wtorek, 12 września 2023 roku, dokładnie w 50 rocznicę założenia Polskiego Teatru Tańca, w jego nowej siedzibie przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu.
więcej
Projekt warsztatów castingowych w Poznaniu jest praktyczną nauką samodzielnego tworzenia artystycznych materiałów audiowizualnych służących do prezentacji warsztatu aktorskiego uczestników dla reżyserów filmów fabularnych, seriali, teatrów telewizji oraz spektakli teatralnych.
więcej