Search
Generic filters
Aktualności

Otwarcie Małej Sceny w Teatrze w Elblągu

Sprawa tantiem z Internetu nie jest jeszcze zamknięta . Choć nasze codzienne działania, od ogłoszenia projektu nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, przeformułowały się, wciąż wspieramy różnego typu inicjatywy społeczne i kulturalne W ostatni weekend (2.03.2024) uczestniczyliśmy w otwarciu Małej Sceny w Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu. Serdecznie gratulujemy!

W uroczystości brali udział parlamentarzyści, władze samorządowe województwa i miasta oraz reprezentacja Związku Artystów Scen Polskich – Prezes ZASP Krzysztof Szuster i Przewodniczący Sekcji Teatrów Dramatycznych i członek Zarządu Głównego Andrzej Chichłowski. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Marcin Kuchciński.

Otwarciu Małej Sceny towarzyszyła premiera spektaklu “Miś. Początek” Weroniki Murek w reżyserii Julii Mark. To 313. premiera w Teatrze w Elblągu. Sztuka posługując się historią zmagań z działaniami cenzury wobec kultowego „Misia” Barei, odważnie odwołuje się do współczesnych realiów, podejmując kwestię politycznej cenzury, społecznej nietolerancji, braku szacunku, hipokryzji autorytetów oraz walki kobiet o swoje prawa. Spektakl „Miś. Początek” jest jednym z nielicznych, jak nie jedynym, przedstawieniem opowiadającym o procesie powstawania filmu w ogóle. Więcej informacji o spektaklu i kolejnych przedstawieniach: teatr.elblag.pl

Fot. Bartek Warzecha
fot. Bartek Warzecha

Zobacz również