Aktualności

Patryk Szwichtenberg z Teatru Bagatela w Krakowie – laureatem Nagrody ALE AKTOR ! Sekcji Teatrów Dramatycznych ZASP

W Tarnowie dobiegł końca XXVII Ogólnopolski Festiwal Komedii TALIA 2023. Miło nam poinformować, że tegoroczną Nagrodę ALE AKTOR ! Sekcji Teatrów Dramatycznych ZASP za najciekawszą kreację komediową otrzymał – Patryk Szwichtenberg z Teatru Bagatela w Krakowie. Nagrodę wręczyły Panie – Joanna Szuba z Zarządu Sekcji oraz Magdalena Sokołowska – Gawrońska z Oddziału ZASP w Krakowie.
ZASP był jednym z patronów Festiwalu.
Werdykt XXVII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA 2023
PROTOKÓŁ:
Jury XXVII Festiwalu Komedii Talia, odbywającego się w dniach od 22 września do 1 października 2023 roku w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, obradując w składzie:
– Maciej Wojtyszko – Przewodniczący
– Kamila Łapicka
– Bogdan Tosza
Po obejrzeniu sześciu przedstawień konkursowych jury jednogłośnie postanowiło przyznać:
Grand Prix w wysokości 15 tysięcy złotych oraz Statuetkę Talii Teatrowi Ateneum im. Stefana Jaracza z Warszawy za realizację sztuki „Kwartet” Ronalda Harwooda w przekładzie Michała Ronikiera, w reżyserii Wojciecha Adamczyka.
Nagrodę Specjalną w wysokości 5 tysięcy złotych Zespołowi Aktorskiemu Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu za realizację sztuki „Cud” Larsa Albauma i Dietmara Jacobsa w przekładzie Izabeli Rozhin, w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego.
Nagrodę Indywidualną w wysokości 2 tysięcy złotych Jerzemu Palowi z Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie za rolę François w realizacji sztuki „Kolacja dla głupca” Francisa Vebera w przekładzie Barbary Grzegorzewskiej, w reżyserii Tadeusza Łomnickiego.
Nagrodę Indywidualną w wysokości 1,5 tysiąca złotych Krzysztofowi Olchawie z Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie za rolę Michela w realizacji sztuki „Prawda” Floriana Zellera w przekładzie Barbary Grzegorzewskiej, w reżyserii Pawła Aignera.
Nagrodę Indywidualną w wysokości 1,5 tysiąca złotych Magdalenie Sztejman z Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie za rolę Alice w realizacji sztuki „Prawda” Floriana Zellera w przekładzie Barbary Grzegorzewskiej, w reżyserii Pawła Aignera.
Nagrodę Publiczności otrzymał spektaklu „Cud” Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu.
Ogromne gratulacje dla Patryka oraz Wszystkich Nagrodzonych!
fot. Paweł Topolski

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

W tym roku mija 290 rocznica pierwszego wystawienia w Neapolu w roku 1733, opery buffa ”La serva padrona”, najsłynniejszego dzieła G. P. Pergolesiego. Jest to zabawna historia pana terroryzowanego przez pokojówkę, który, mając dosyć kaprysów służącej, postanawia ożenić się, w nadziei, że żona zapanuje nad służbą i przywróci porządek w domu.
więcej
1 grudnia w Klubie Aktora SPATiF w Krakowie w godz. 12.00-20.00 odbędzie się organizowany przez Sekcję Tańca i Baletu ZASP Koncert Taneczny z okazji pierwszego branżowego spotkania teoretyków i krytyków tańca z praktykami tej sztuki.
więcej
W Krakowie zakończyło się 13. Forum Młodej Reżyserii. W tym roku Związek Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenie przyznał nagrody w trzech kategoriach, które w imieniu ZG ZASP wręczyli : wiceprezes ZG ZASP – Krzysztof Górecki oraz członek Oddziału ZASP w Krakowie – Sławomir Sośnierz.
więcej
27 października 2023 o godzinie 19.00, w galerii Dom ze Sztuką w Warszawie w Centrum Praskim KONESER (przy Placu Konesera) odbył się wernisaż wystawy „Caravaggio- Sztuka umierania, narodzin i trwania”.
więcej
Pamiętamy…
więcej
Napięta sytuacja między Zespołem a Dyrekcją Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, zaistniała również na tle niezadawalającej wysokości wynagrodzeń dla artystów i pozostałych pracowników teatru, stała się powodem wizyty prezesa ZASP, Krzysztofa Szustera, który podjął się próby negocjacji pomiędzy stronami konfliktu.
więcej