Search
Generic filters
Aktualności

Prapremiera monodramu Anny Januszewskiej „Matka Putina” (Fundusze SKE)

W piątek 16 lutego mogliśmy uczestniczyć w kolejnym wydarzeniu dofinansowanym z Funduszy SKE – prapremierze monodramu Anny Januszewskiej „Matka Putina” w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. Docierają do nas głosy, że spektakl jest mistrzowski! Atmosfera była bardzo szczególna. ZASP reprezentował Andrzej Chichłowski, członek Zarządu Głównego, Pełnomocnik ZG ds. Funduszy SKE.

O SPEKTAKLU 

Monodram Anny Chudek-Niczewskiej „Matka Putina”, w wykonaniu Anny Januszewskiej to mało znana historia Wiery Nikołajewny Putiny, która wbrew oficjalnej wersji Kremla, podaje się za biologiczną matkę Władimira Putina. Starsza kobieta, w oblężonej przez rosyjskie wojska gruzińskiej wiosce, w emocjonującym monologu opowiada o zaskakujących wydarzeniach sprzed lat, z okresu dzieciństwa swego nieślubnego syna.

Poruszająca sztuka w wykonaniu znakomitej Anny Januszewskiej, laureatki licznych nagród aktorskich, stawia niełatwe i niewygodne pytania. Czy miłość matki jest bezwarunkowa? Czy jedna krew to jedna odpowiedzialność? Co może czuć matka jednego z najbardziej znienawidzonych zbrodniarzy wojennych? „Jesteś matką – zrozumiesz…”. Zrozumiesz?

 

Serdecznie gratulujemy!

 

Fot. Natasza Młudzik 🤍 

Zobacz również