Search
Generic filters
Aktualności

Projekt autorskich pieśni po mazursku w nowoczesnej aranżacji “DUSA” Moniki Wierzbickiej (Fundusze SKE)

W ramach Funduszy SKE powstaje niezwykły projekt autorskich pieśni po mazursku w nowoczesnej aranżacji “DUSA” Moniki Wierzbickiej. Serdecznie zapraszamy na cykl dwóch programów słowno – muzycznych (w Giżycku oraz Ełku) oraz próbę generalną (w Warszawie). Więcej informacji poniżej.

DUSA to cykl dwóch programów słowno – muzycznych, podczas których Monika Wierzbicka zaśpiewa swoje autorskie pieśni mazurskie; zaśpiewane po mazursku – w mowie dawnych mieszkańców regionu, która obecnie jest w zaniku. Do programu wplecione są dawne pieśni, które były inspiracją do napisania tych autorskich. Piosenkom towarzyszyć będzie gawęda, słowo łączone, po to aby słuchacze i widzowie w sposób organiczny i naturalny wprowadzeni zostali w treść poszczególnych piosenek. 

Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie widzom i słuchaczkom gwary mazurskiej, która obecnie jest w zaniku, a która przez wiele lat towarzyszyła Mazurkom i Mazurom w życiu codziennym. Jako język domowy, język modlitwy, język kontaktów między najbliższymi.             

Dusa – mazurski koncert teatralny Moniki Wierzbickiej z zespołem w składzie: Krystyna Steczkowska – Hairulin, Sylwia Świątkowska i Wiesław Wysocki. 

23.04.2024 godz. 19.00 w Ełku – Ełckie Centrum Kultury

24.04.2024 godz. 18.00 w Giżycku – Giżyckie Centrum Kultury

próba generalna

22.04.2024 godz. 18.00 w Warszawie – podczas comiesięcznych spotkań członków ZASP Oddziału Warszawskiego w Klubie SPATiF 

Więcej informacji/rezerwacje (bezpłatne wejściówki): www.monikawierzbicka.mazury.pl 

Wystąpią: 

Monika Wierzbicka | Głos Dawnych Mazurów  – aktorka, wokalistka, piosenkopisarka, stypendystka MKiDN w dziedzinie teatr, 

Sylwia Świątkowska – skrzypaczka, śpiewaczka, fidelistka

Krystyna Steczkowska-Hairulin – skrzypaczka, wokalistka,

Wiesław Wysocki – multiinstrumentalista

 

Do zobaczenia! 

Projekt sfinansowany ze środków Funduszy SKE ZASP.

Zobacz również