Aktualności

Rusza 4. edycja projektu „Wczytuję sztukę – warsztaty teatralne”

„Wczytuję sztukę – warsztaty teatralne” to projekt z zakresu edukacji kulturalnej skierowany do starszych uczniów szkół podstawowych (klasy 7 i 8) i ponadpodstawowych, a także wychowanków młodzieżowych ośrodków wychowawczych województwa świętokrzyskiego.

Celem warsztatów organizowanych w ramach projektu jest zachęcenie młodzieży do aktywnego odkrywania literatury, a także przybliżenie nastolatkom, specyfiki teatralnej pracy nad tekstem. Warsztaty z inscenizowanych czytań dramatów mają też za zadanie pomóc nauczycielom odkryć nowe, ciekawe narzędzia metodyczne potrzebne zarówno przy interpretacji dramatów na lekcjach języka polskiego, jak i przy prowadzeniu kół teatralnych.

We wspólnych twórczych poszukiwaniach wokół dzieł będą wspierać uczniów i nauczycieli: dr hab. Marzena Marczewska oraz dr hab. Krzysztof Jaworski – wykładowcy Instytutu Literaturoznawstwa i Językoznawstwa UJK w Kielcach, aktorzy: Ewa Lubacz, Agata Sobota, Anna Iwasiuta-Dudek, Andrzej Plata, Błażej Twarowski oraz reżyserzy: Przemysław Żmiejko i Roksana Miner.

Nabór do projektu ma charakter konkursowy. Placówki, które chciałyby wziąć udział w projekcie, muszą wysłać poprawnie wypełniony Formularz zgłoszeniowy wraz z krótkim filmikiem (maks. 5 min.) zrobionym przez uczniów. Obraz, który może być teledyskiem, mini dokumentem, reklamą lub inną formą filmową powinien nawiązywać do tematu szeroko pojętego szczęścia człowieka (temat obecnej edycji projektu). Nadesłane realizacje oceni jury. Cztery placówki, które wyślą najciekawszy filmik oraz wyślą poprawnie wypełniony formularz zgłoszeniowy, wezmą udział w projekcie.

Wszystkie dokumenty oraz filmik należy wysłać na adres email: karolina.gregorczyk@teatrkubus.pl (filmik – za pośrednictwem dysku Google, Wetransfera lub innej usługi internetowej), pocztą tradycyjną (ul. Duża 9, 25-302 Kielce) lub osobiście. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 września 2021 roku. W projekcie będą mogły uczestniczyć tylko cztery placówki.

Regulamin i Formularz zgłoszeniowy projektu znajduje się na stronie: https://www.teatrkubus.pl/wczytuje-sztuke/rusza-nabor-do-projektu-wczytuje-sztuke-warsztaty-teatralne.

Projekt został objęty patronatem honorowym przez prezydenta Miasta Kielce Bogdana Wentę oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Kazimierza Mądzika. Partnerami projektu są: Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Projekt „Wczytuję sztukę – warsztaty teatralne” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

 

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

W tym roku mija 290 rocznica pierwszego wystawienia w Neapolu w roku 1733, opery buffa ”La serva padrona”, najsłynniejszego dzieła G. P. Pergolesiego. Jest to zabawna historia pana terroryzowanego przez pokojówkę, który, mając dosyć kaprysów służącej, postanawia ożenić się, w nadziei, że żona zapanuje nad służbą i przywróci porządek w domu.
więcej
1 grudnia w Klubie Aktora SPATiF w Krakowie w godz. 12.00-20.00 odbędzie się organizowany przez Sekcję Tańca i Baletu ZASP Koncert Taneczny z okazji pierwszego branżowego spotkania teoretyków i krytyków tańca z praktykami tej sztuki.
więcej
W Krakowie zakończyło się 13. Forum Młodej Reżyserii. W tym roku Związek Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenie przyznał nagrody w trzech kategoriach, które w imieniu ZG ZASP wręczyli : wiceprezes ZG ZASP – Krzysztof Górecki oraz członek Oddziału ZASP w Krakowie – Sławomir Sośnierz.
więcej
27 października 2023 o godzinie 19.00, w galerii Dom ze Sztuką w Warszawie w Centrum Praskim KONESER (przy Placu Konesera) odbył się wernisaż wystawy „Caravaggio- Sztuka umierania, narodzin i trwania”.
więcej
Pamiętamy…
więcej
Napięta sytuacja między Zespołem a Dyrekcją Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, zaistniała również na tle niezadawalającej wysokości wynagrodzeń dla artystów i pozostałych pracowników teatru, stała się powodem wizyty prezesa ZASP, Krzysztofa Szustera, który podjął się próby negocjacji pomiędzy stronami konfliktu.
więcej