Search
Generic filters
Aktualności

Wernisaż wystawy „Wielcy Artyści Estrady dla Mazowsza 1945-2023”!

Co za emocje! Niezwykłe spotkanie pełne wspomnień, opowieści i wzruszeń.
Artyści Mazowsza od lat dawali radość i kształtowali kulturę, podróżując po małych miejscowościach i miastach. Dziś Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury poza regularną dzielnością repertuarową kontynuuje tę piękną tradycję.

Idąc śladami historii i pięknych wspomnień, stworzonych na przestrzeni lat przez wielkich artystów estrady, powstała wystawa upamiętniająca ich artystyczną drogę.

• Pomysłodawcą wystawy i jednym z autorów jest Zbigniew Rymarz, pianista i aranżer, który współpracuje z Mazowieckim Teatrem Muzycznym. Współautorem jest Jarosław Wojciechowski, kolekcjoner i pasjonat muzyki dawnych lat. Zaś Zarząd Sekcji Estrady ZASP stworzył biogramy artystów, które można podziwiać na planszach.

Spotkanie poprowadziła Dyrektorka Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury i Przewodnicząca Zarządu Sekcji Estrady ZASP, Iwona Wujastyk. Bohaterzy wystawy podzielili się wraz z gośćmi swoimi wspomnieniami.Wśród nich byli m.in. Czesław Majewski, Elżbieta Jodłowska, Alicja Wolska, Hanna Konieczna, Adrianna Godlewska-Młynarska i Ewa Śnieżanka.

Na sali nie zabrakło również wspaniałych gości! Pani Anna Brzezińska-Członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego wzruszającymi słowami oddała hołd Wielkim – Skromnym Artystom Estrady.

Wystawa pełna sentymentalnych niespodzianek trwa w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury:
📅 Od 27 czerwca do połowy września
⏰ Od środy do niedzieli, od 13:00 do ostatniego seansu filmowego.

Projekt dofinansowany ze środków Funduszy ZASP „Program Kultura”.

Zobacz również